SafeGroup

Pełna wersja: Ubuntu 10.10 - menedżer aktualizacji ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WItam,

Co zrobić aby menedżer aktualizacji powiadiamiał mnie automatycznie o dostępności nowych aktualizacji ? W programach startował mam zaznaczone powiadamianie automatycznie + w menedżerze również oraz w gconf-editor - Apps=>Update Notifier -auto_launch jest włączone .
Dlaczego nie powiadamia ?
Bo jak już zaktualizowałeś to o czym ma powiadamiać? Grin
Kiedy wejdę w menedżer aktualizacji i wybiorę manualne sprawdzanie okazuje się, iż mam ze 20 porcji do uaktualnienia, tak więc coś jest nie tak - nie powiadamia .

Konto usunięte

Może powiadamiać ma za każdym razem, ale sprawdza tylko co pewien czas?

Eugeniusz

Jesteś informowany codziennie o dostępnych aktualizacjach, natomiast reszta ma harmonogram raz na tydzień. Odpowiada(ła) za to owa opcja:
gconftool -s --type bool /apps/update-notifier/auto_launch false
ale skoro nie działa? Włącz Synaptica i sprawdź czy pojawia się ikona menedżera pakietów.
Ikona się pojawia. Aktualizacje nadal się nie pojawiają choć kiedy wyszukam manualnie, są dostępne.
Pamiętam kiedy po raz pierwszy postawiłem ubuntu 10 też miałem ten sam problem i w końcu aktualizacje automatyczne zaczęły działać. W jaki sposób ? Nie wiem . Prawdopodobnie jest to związane z usunięciem dolnego panelu na którym przy pierwszym uruchomieniu się pojawiły, jednak kiedy usunąłem dolny panel, przestały się pojawiać .


Dodano: 18 maja 2011, 2011 15:44

Zaktualuzowałem ręcznie, zobaczymy co będzie kiedy będą ponownie dostępne ? Czy mnie powiadomi ?
Najlepsza opcja to jednak Synaptic i manualne sprawdzanie co jakiś czas. W 10.10 nie ma już tak wiele aktualizacji - wiem po sobie.
Zastanawia mnie pewien fakt ? Powstał ubuntu 11, korzystam z 10. Do jakiego czasu będą tworzone nowe uaktualnienia/wsparcie technicznepod to wydanie ?

Eugeniusz

1,5 roku dla zwykłej wersji, 3 lata dla wersji LTS, 5 lat dla LTS serwerowej.
Ubuntu 10.10 zostało wydane w październiku 2010 roku, czyli wsparcie będzie do 12.04 (niecały rok).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

10.10 do kwietnia 2012 10 LTS do kwietnia 2013
Ja jakoś nie mogę się przeboleć do czegoś innego niż Gnome i Metacity, czuje, że czas wracać na Debiana albo Archa, coś co zachowuje ciągłość wydań. Takie relase to nie dla mnie jednak.