SafeGroup

Pełna wersja: SlimComputer czyli jak "odchudzić" nowy komputer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na DP polecono ten program w jednym z wątków (czasem DP się przydają Smile) i jak poczytałem o nim postanowiłem dać o nim zajawkę. SlimComputerto program, dzięki któremu możemy zoptymalizować każdy nowy komputer, na którym jak wiadomo jest mnóstwo niepotrzebnych przeważnie, nieużywanych a namiętnie instalowanych przez producentów aplikacji. Ten program oparty na chmurze przeskanuje zasoby nowej maszyny, pokaże wyniki i pomoże dokonać wyboru. Jego najważniejsze możliwości za producentem:
* usuwanie promocyjnych wersji programów
* usuwanie fabrycznie instalowanych programów producenta
* usuwanie pasków narzędzi w przeglądarkach
* usuwanie zbędnych skrótów
* usuwanie pozycji z autostartu
* cofanie dokonanych zmian do stanu wyjściowego
* funkcje tweakowania systemu
* usuwanie innego oprogramowania oparte na opiniach użytkowników
* dodatkowe narzędzie Windows
Program jest darmowy, po angielsku, obsługuje systemy Windows 7, Windows Vista, Windows XP - wymagań systemowych nie podano.
Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oficjalne pobieranie z Cnet.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Po screenie widzę, że co do optymalizacji usług to podchodzi jak większość tego rodzaju softów - wyłączmy (manual też wyłącza często) Smile
Często okazuje się jednak, że to nie jest najlepsza droga.
No tak...ale nikt nie jest doskonały Smile Faktem jest jednak, że z pewnością przydatna jest najważniejsza opcja czyli usuwanie firmowego oprogramowania, pasków i skrótów. Często połowa dysku systemowego na świeżym komputerze to takie "gadżety".

Konto usunięte

No tak, tego nie kwestionuję, chociaż ja osobiście zawsze wolę postawić system zupełnie na nowo (chociaż czasami to "boli" np. szkoda tracić Office Starter).
Lukas...Ty dasz radę samemu sobie poradzić, może ja też dam radę i podobnie wielu z nas, ale powiedz czy widząc klientów kupujących laptoki w supermarketach czy w innych sklepach na promocji widzisz wśród nich ludzi, którzy dadzą radę?...ja raczej nie i pewnie dla tej grupy użytkowników dedykowany jest ten program...oczywiście pod warunkiem, że sam użytkownik lub w rodzinie, wśród znajomych jest ktoś kto będzie wiedział, co z tym zrobić Smile
ciekawy program ze względu na działanie jego w chmurze
może coś uda mi się wycisnąć ze starego pc, ale wcześniej radzę zrobić beckup Grin

andrzej76

O tak, backup to podstawa - święte słowa polak900, coś na virtualu powyrzucał i pozmieniał w systemie, że sieci już nie było, dobrze , że snapshoty są.