SafeGroup

Pełna wersja: Jaki HIPS dla win 7 x64?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jaki polecacie skuteczny HIPS dla win 7 x64? (który nie wyświetla bardzo dużo komunikatów tj. comodo)

Konto usunięte

W sumie każdy HIPS aby był odpowiednio skuteczny powinien oczekiwać decyzji użytkownika i co najwyżej coś sugerować... Comodo po odpowiednim ustawieniu nie powinien sypać bardzo wieloma komunikatami, chociaż wszystko zależy od tego, jak wiele nowego i niepewnego oprogramowania u siebie uruchamiasz.
Ja używam SpySheltera, który na najwyższym poziomie ochrony w sumie robi za całkiem niezłego HIPSa, no ale wtedy również dosyć mocno potrafi sypać komunikatami.
Jaki polecacie darmowyHIPS na win 7 x64? Myślałem o Emsisoft Mamutu, ale on jest płatny.
Eeee...jakby to powiedzieć?...Mamutu ani nie jest darmowy (co zauważyłeś), ani nie jest HIPSem Smile
Tu masz linki do dyskusji na Wildersach na temat HIPS na systemie 64-bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie trochę słabo z angielskim.
OK...więc w skrócie tak...samodzielnych programów typu HIPS/bloker/monitor/ani-executable na systemy 64-bit i to darmowych nie ma...za wyjątkiem ThreatFire Smile To jedyny samodzielny i w pełni funkcjonalny program, który spełni Twoje wymagania. Pozostałe są albo płatne, albo w darmowych wersjach nie wspierają...lub robią to tylko w ograniczony sposób...systemów 64-bit.
Samodzielne darmowe HIPSy właściwie nie są już rozwijane, a ich wersje albo obsługują maks. Win XP, a nawet jeśli są jakoś tam rozwijane, to obsługują systemy 32-bit...przykładem Malware Defender. Pozostaje Ci...jeśli nie decydujesz się na TF, zainstalować którąś z wciąż rozwijanych darmowych zapór (Online Armor, Privatefirewall) albo np. pakiet typu Oustpost Security Suite Free i powyłączać w nich moduły ochrony sieciowej.
A tak na marginesie...jaką masz zaporę?
Comodo (na domyślnych ustawieniach) z wyłączonym Defense+, ponieważ wkurzały mnie ciągle wyskakujące komunikaty. Jako antywira mam G datę, ale planuję ją zmienić na NIS-a plus MBAM pro wtedy myślałem ze zlikwiduje comodo i będę miał ten firewall co jest w NIS.
Poczekaj...masz Comodo ale bez HIPS, chcesz NIS i co...też wyłączysz HIPS? Zresztą nawiązując do swojej poprzedniej wypowiedzi - jeśli zainstalujesz coś od Symanteka czyli np. NIS, to nie należy instalować wtedy ThreaFire, bo tego się nie zaleca. To teraz jedna "rodzina" (Symantek) i wspólnota niektórych mechanizmów czyli np. modułów analizy behawioralnej i tym samym mógłbyś zdublować je u siebie, co w efekcie grozi konfliktem. Lubię TF, ale u siebie nie mogę go mieć, bo zaczynają się dziać dziwne rzeczy (mam pakiet Symanteka). Na domyślnym poziomie czułości (3) jest jeszcze bezboleśnie, ale na poziomie 5 (najwyższy) + ustawienia zaawansowane (uruchomione wszystkie dodatkowe obostrzenia i do tego reguły własne) to już przestało być różowo.
A tak na marginesie...nie pomyślałeś o narzędziu Windowsowym EMET? To niezłe wzmocnienie systemu, które działa nieco podobnie jak HIPS i szczególnie dobrze się sprawdza na systemach Win7. Tu znajdziesz trochę informacji i odnosników

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]