SafeGroup

Pełna wersja: Który program będzie lepszy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam pytanie
mam troche starego kompa AMD Athlon 64 2800+, 1GB RAM, Windows XP SP3, czy KIS 2011 bedzie zamulal ? Czy jest w ogole sens jego instalowania na takiej starej maszynie ? Czy np lepszym wyborem bedzie np NIS 2011 ?
Lepszym wyborem według mnie byłby NIS2011 Wink
będzie lepszym nis bo kis ci będzie zamulal

Konto usunięte

NIS będzie sporo lżejszy. Mimo wszystko na takiej maszynie ja bym wrzucił Avasta Free + systemową zaporę (chociaż ta z XPka do najlepszych nie należy).
Rozumiem, kiedys mialem NISa tylko nie pamietam juz ktora wersje, któraś z tych na nowo napisanych bo w ogole nie mulila i tylko dzieki temu go do dzis pamietam Grin

Eugeniusz

Na podobnej maszynie miałem KIS2010, który działał całkiem sprawnie, ale podczas instalacji programów komputer zwalniał.
Norton natomiast działał bardzo, bardzo płynnie Smile
A jak ma sie sytuacja z wykrywalnoscia wirusow? Przegladam wlasnie testy av comparatives i widze ze f-secure, a nawet eset maja wieksza wykrywalnosc ? Czy moze Norton nadrabia te straty Sonarem i Insightem ?

Eugeniusz

Norton nadrabia Sonarem i Download Insight.
tak podobno jest
Jak ci nie zrobi różnicy to instalnij zamiast KIS2011 - KIS2010 albo PURE. W środę będzie nowe promo na PURE na 3 miesiące. PURE i KIS2010 mają ten sam silnik skanujący (od wersji 2010). A jeśli się tak chwalą PURE to i KIS2010 też jest jeszcze bardzo dobry Smile

andrzej76

Na takiej maszynie możesz zapodać CIS 2011, lub tak jak wyżej Malware Hunter pisze - KIS , to wg. mnie najlepszy wybór na dzień dzisiejszy, plus MBAM na żądanie i spokój.Wybór jednak i tak należy do Ciebie.
Wdł mnie kis i cis będą ciężko chodzić na tym sprzęcie. Ja bym polecał avast antywirus free + pc tools firewall plus lubavast+ comodo firewall. Detekcja ost czasy w comodo się poprawiła lecz. na ten confing to może być za wiele.Comodo firewall z def+ działa lekko. Jeśli wybór jest tylko między nisem a kisem to oczywiście NIS.
KIS nie będzie lepszy ze względu na swoją ociężałość, CIS pobiera właśnie u mnie 16 MB RAM, a skuteczność jest taka sama jak nie lepsza. No i jest darmowy.
Jeśli chodzi o ten komputer i nis vs kis to nis.

andrzej76

CIS zabiera 63Mb ramu łącznie z działającym Geek Buddy,- to jest dużo? Popatrz w screeny bardok206.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Andrzej, u Ciebie CIS zabiera 29 MB RAMU, on ma tylko 2 procesy.
Policzyłeś razem z program mangaer i innymi.
GB ja nie liczę, bo mam go wyłączonego z auto startu.
U mnie pobiera od 10-25 MB.
Ale wydajność programu to nie tylkoram, jak dla mnie to najmniej znaczącyczynnik. bardziej interesuje mnie męczenie procka i dysku ,szczególnie dysku.W moim przypadku program może nawet sobie brać 100 mb, np w operze ustawiam zawsze max 400 i chodzi dobrze. Lepiej aby program miał zapas.Ale jeśli zaczyna nam się większe wykorzystanie dysku i procesora to jest to bardziej odczuwalne. A cis antywirus jest bardzo skrupulatny,wystarczy na obojętnie jakiej przeglądarce pobraćplik testowy eicar i w sekundę wyskakuję powiadomienie.A w tym przypadku mamy do czynienia z wiekowym już procesorem i pewnie także z dyskiem. Na ten config po prostu avast jest wydajniejszy.
Zgadzam się z Bardokiem. Tym bardziej, że Comodo jest dla doświadczonych i cierpliwych użytkowników.
Więc albo NIS, którego używam i jest świetny albo Avast i zapora systemowa
Zainstalowałem NISa 2011 i jest dobrze, nic nie muli poza jednym mankamentem. Jak chce uruchomić JDownloadera to komputer sie zawiesza. Jak wylacze zapore w nortonie to uruchamia sie normalnie, cos jest nie tak z zapora nortona, jeszcze nie wiem dokladnie co... Wink
Sprawdź w archiwum czy nie ma komunikatów o zablokowaniu itp.
Dodaj ten program do zaufanych.
Stron: 1 2