SafeGroup

Pełna wersja: Procesy - które nie potrzebne ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym się spytać, które procesy są zbędne na moim komputerze (których am się pozbyć?)?
SS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Bo chodzi mi oto żeby zwiększyć wydajność komputera.
zrób loga HijackThis czy OTL bo po nazwach procesów trudno rozpoznać co to za programy
Możesz co najwyżej wyłączyć niepotrzebneusługi których procesy poupychane są w svchostach. A o tym jakie wyłączyćto wygoogluj,jest tego pełno.

andrzej76

Widzę procesy Eset, PSi, systemowe, z Microsoft Office 2000, od drukarki Lexmark, więc wszystko to co masz , jest Ci potrzebne.

Edit: kolega wyżej napisał, możesz wyłączyć niepotrzebne usługi , start - uruchom , i wpisujesz - services.msc,
dobija mnie ta ilość svchost.exe WTF?
Svchostów jest w sam raz Smile
kamil10506 napisał(a):Svchostów jest w sam raz Smile

Eee ja po optymalizacji kompa mam zwykle o połowę mniej i system dalej działa normalnieWink
Najlepsza stronka do tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, trzeba jednak trochę wiedzy posiadać oraz czaić angielski.

Konto usunięte

Niekoniecznie trzeba znać angielski - wystarczy ustawić tak jak jest w kolumnie " Safe ".
Gdy znamy angielski i nieco chcemy się pobawić, to możemy wybrać z kolumny " Tweaked ", acz wszystkiego nie polecam, bo np. stracimy widoczność z komputerami z sieci lokalnej.
Poza tym np. w Win 7 wyłączenie na amen usługi z bluetooth czasami nie pozwala na załadowanie apletu urządzenia i drukarki.

marsellus

Do wyłączania zbędnych usług polecam SMARTUtility (który zresztą bazuje na przewodnikach z BlackViper):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Jedziesz na tym Marsellus? I jak się spisuje, nic nie mota w systemie? Jak pozycja jest dobra - safe,moderate, advanced?

marsellus

To tylko wyłącza usługi nic więcej nie robi.Ja cykałem na moderate i wszystko było ok, zresztą tworzy punkt przywracania i można przywrócić ustawienia domyślenie.

andrzej76

Ok, dzięki za info.
Spróbuj StartUpLite:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z grubsza procesy które nie są niezbędne przy uruchamianiu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]