SafeGroup

Pełna wersja: Outpost Firewall Pro 7.5 RC / OSS Pro 7.5 RC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

ktośtam

Więcej info

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy wyszła już finallna wersja?
Znaleziony changelog do 7.5...wygląda, że finalnej (na DP jest jako finalna również)...czyżby faktycznie aż tyle zmian?
" What''s new in Outpost Security Suite Pro 7.5.3717.574.1668.464:
June 15th, 2011

Performance:
· On-demand antimalware is up to 2.5 times faster
· On-access antimalware is up to 2 times faster
· Web page filtering is 3x faster
· Updated SmartScan delivers up to 5 times faster subsequent antimalware scans
· Filtering for spyware sites is up to 100 times faster
· CPU and memory consumption are lower
· Improved performance and stability on 64-bit PCs

Security:
· New SmartDecision module increases accuracy of non-signature detection
· Antimalware engine, updated to v5.3, delivers greater detection accuracy
· New clipboard and screen content protection secures cut-and-paste operations and prevents screen scraping
· Auto-Learn mode now operates more securely, even on infected PCs
· Updated Heuristic Analyzer increases new threat detection rates
· Autorun Protection prevents malware from spreading via USB drives
· Updated and extended list of applications and associated data protected by AppGuard
· Improved PDF scanning
· Enhanced self-protection mechanism
· Greater control over registry backup and restore attempts

Compatibility and Ease of Use:
· Ability to submit suspect files to Agnitum automatically from within the UI for further analysis
· Support for mobile broadband devices under Windows 7
· Redesigned pop-up dialogs for more intuitive operation

What’s Fixed:
· Content filter and firewall operational issues under Windows 7 and Windows Vista
· Blocking by keywords issues
· Issues while streaming videos on YouTube
· Performance issues on Windows 7 machines
· Issues while using BitTorrent clients (including performance issues)
· Anti-Malware issues
· Most commonly reported causes of system crashes
· Decreased number of Application Guard false positives
· Minor GUI fixes"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chyba się skusze i przetestuję jak działa w duecie z jakąś chmurką na paczkach.

ktośtam

Na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest również informacja o wydaniu wersji finalnej.

Eugeniusz

Wersja 7.5.1 nie jest dobra dla mojego komputera Sad. Instalacja przebiega bez zakłóceń, natomiast po restarcie komputer zawiesza się na amen. Zostaje twarde wyłączenie, po ponownym włączeniu dostaję bluescreeny z plikiem sandbox.sys (plik Outposta). Na razie zgłosiłem to do pomocy technicznej.
Dlatego dziadka mroza najlepiej instalować na czystym systemie. U mnie działa bez problemu mimo dość brudnego systemu Grin

Eugeniusz

System praktycznie czysty. Jedynie co było wcześniej zainstalowane to AVG i SpyShelter.
Szkoda, nowa licencja na 3 stanowiska i klęska Sad

ktośtam

Ja też miałem problemy z OFP na systemie, na którym wcześniej były instalowane i usuwane inne aplikacje zabezpieczające.
Na świeżej instalacji chodził bez zająknięcia.

Eugeniusz

Hmm nie wiem, użyłem AVG Removal Tool. Totalnie czystego Windows nie postawię, nie mam jak. Zostaje mi tylko obraz partycji, z zainstalowanym SpyShelterem i AVG Antivirus. Tak wiem, największa głupota jaką można zrobićWall
Wcześniej jak miałem OSS 7.1 po zaistalowaniu spysheltera wywalał mi system, może jakaś pozostałość po nim?
AVG nie miałem, poza tym większość pakietów u mnie gościła. Kurcze szkoda tej licki Tongue

Eugeniusz

Przeczyszczę rejestr, przejadę jakimś cleanerem. Jak nie to napiszę do SpySheltera by stworzyli jakieś narzędzie do czyszczenia (chociaż wątpię by SpyShelter coś zostawił, wszak to tylko jeden sterownik, usługa NT i parę plików).


Dodano: piątek, 29 lipca 2011, 12:27

Postanowiłem dzisiaj sprawdzić czy z czasem nie uszkodziły się dane podczas pobierania. W tym celu użyłem Hash My files od Nirsoftu i porównałem instalator z którego korzystałem z nową, pobraną kopią. Okazało się że MD5 i SHA-1 różnią się, więc wykorzystałem nowy instalator. Działa Smile
Ma ktoś jakieś informacje kiedy pojawi się OSS Free w wersji 7.5?
szulcu napisał(a):Ma ktoś jakieś informacje kiedy pojawi się OSS Free w wersji 7.5?


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Hmm dzisiaj miałem jednego bsoda. Zero informacji z supportu Agnitum. Jak tak dalej będzie działać, porzucę Outposta na rzecz Comodo/OA.
Eugeniusz napisał(a):Hmm dzisiaj miałem jednego bsoda. Zero informacji z supportu Agnitum. Jak tak dalej będzie działać, porzucę Outposta na rzecz Comodo/OA.

Zapisz konfiguracje OSS, odinstaluj i w trybie awaryjnym uruchom clean.exe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

trzeba trochę zaczekać. Możliwe, że wina leży z poprzedniej uszkodzonej instalki.
OSS + Shadow Defender

Nie wiem po czyjej stronie leży wina, obstawiam Outpost, który od czasu do czasu ale stanowczo za często na www z flashem sprawia, że laptop zamarza i ni hu-hu, kończy sie to twardym i bezpardonowym restartem.

Dodać do exclusions folder OSS czy jest coś co pominąłem?

Eugeniusz

Raczej w OSS dodać folder Shadow Defendera do exclusions Smile.
I jak na razie działa, dzięki Eu-geniuszu! Smile
Co dziennie Outpost wykrywa mi mnóstwo ataków sieciowych i nie wiem naprawdę co o tym myśleć, czy zacząć się bać Grin trochę to irytujące. Posiadam radiówkę, łączę udostępniam na 2 kompa po przez wifi...Na tym drugim kompie - muszę się przyznać mam CIS-a i w logach firewalla cisza...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stron: 1 2