SafeGroup

Pełna wersja: Jądro 3.0 dla Linuxa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Wyszły pierwsze wstępne wersje (tzw.prepatch) jądra 3.0 dla Linuxa. Nie wnosi ono nic nowego i innowacyjnego, wnosi tylko jego tzw. ewolucyjną aktualizację.Dostepne będą nowe i zaktualizowane sterowniki, wyeliminowane zostaną błędy w wirtualizacji i będzie próba kompilacji na architekturze ARM.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Obecnie siedzę na 2.6.39 (własny) i nie licząc moich błędów w kompilacji działa dobrzeWink
Zmiana numeracji postrzegana jako wyścig numerków choć podobno chodzi o upamiętnienie ładnej liczby lat. Jeszcze nie sprawdzałem ilości zmian, poczekam do 3-5 rc i wtedy postaram się skompilować, będzie można coś napisać czy tylko same sterowniki czy jakieś ciekawsze funkcje się pojawiły. Wersja jak dla mnie raczej dla masochistów lubiących problemy.

andrzej76

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest jużwersja jądra 2.6.39 rc7, można poczytac, ciekawy artykuł.
andrzej76 napisał(a):Jest jużwersja jądra 2.6.39 rc7, można poczytac, ciekawy artykuł.

Chyba finalna 2.6.39 Wink Dzisiaj jakoś przez przypadek skompilowałem 3.0-rc1 i niestety nie ruszyło u mnie poprawnie, więc nie dało rady przetestować.

andrzej76

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Takie mam "jajko" na Ubuntu 11.04, śmiga pięknie.
Kod:
buri@buri-laptop ~ $ uname -a
Linux buri-laptop 2.6.39.1-buri #1 SMP PREEMPT Sat Jun 4 12:18:47 CEST 2011 x86_64 GNU/Linux

Wink

andrzej76

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Teraz takie jajko u mnie, mogę zapodać 3.0.0-999 z dzisiejszego dnia,(8 czerwca) ale nie ryzykuję, bo i po co, na tym śmiga i jest stabilnie.
że tak się wtrące :p jądro się aktualizuje wraz z aktualizacjami? czy jakoś osobno?

Konto usunięte

Jeżeli jest w repo, to razem z innymi aktualizacjami.

andrzej76

W Synapticu na Ubuntu 11.04 obecna wersja jądra to 2.6.38, jak dołożysz repo ppa kernelto będzie 2.6.39-0, inne musisz sam kompilować lub pogrzebać troszkę w necie by zmienić wersję, ale zawsze jest to ryzykowne.
andrzej76 napisał(a):W Synapticu na Ubuntu 11.04 obecna wersja jądra to 2.6.38, jak dołożysz repo ppa kernelto będzie 2.6.39-0, inne musisz sam kompilować lub pogrzebać troszkę w necie by zmienić wersję, ale zawsze jest to ryzykowne.

Jeden z powodów dla których przeniosłem się na dystrybucję ciągłą. W takim ubuntu wydawanym w odstępach czasu lepiej instalować tylko to co ma się w update. Ważna zasada jeśli coś działa to lepiej tego nie zmieniać bo konsekwencje mogę później być tylko gorsze od oczekiwanej poprawy. Nowy kernel się przydaje jak coś nie działa, a wiemy iż wprowadzili poprawki w nowszej wersji, wtedy zabawa jest warta włożonego trudu by zadziałało.

andrzej76

Zawsze masz kopię zapasową, jak nagrzebierz i nie działa, można wrócić, są także inne w nim(Ubuntu) narzędzia, problem można cofnąć jak się wie, co w trawie piszczy, lubię jednak testować to i owo, tym bardziej, że wtedy czegokolwiek się uczę, inaczej nie da rady. Trza trochę poznać Linux''a.
andrzej76 napisał(a):Zawsze masz kopię zapasową, jak nagrzebierz i nie działa, można wrócić, są także inne w nim(Ubuntu) narzędzia, problem można cofnąć jak się wie, co w trawie piszczy, lubię jednak testować to i owo, tym bardziej, że wtedy czegokolwiek się uczę, inaczej nie da rady. Trza trochę poznać Linux''a.

Tego nie neguje, bo sam grzebie tyle, że hohohoWink

andrzej76

No i dobrze, jest Nas już dwóch "grzebaczy".