SafeGroup

Pełna wersja: BSOD w czasie instalacji Aviry.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

adam_993

Witam. Słyszałem, że Avira jest bardzo dobra dla słabszych komputerów. Jako, że mam Avasta, postanowiłem wypróbować Avirę AntiVir Personal. Odinstalowałem Avasta!,, wyczyściłem rejestr. Ruszyłem z instalatorem. Gdy program zaczął się instalować, nastąpił BSOD, więc zrestartowałem komputer i wróciłem do Avasta!.

Wydaje mi się, że coś jeszcze "siedzi" z Avasta!. Kiedyś, usunąłem Avasta!, i zainstalowałem Kasperskiego i też wystąpił BSOD.

I mam małe pytanie: Czy rzeczywiście Avira jest dobrym antywirusem niż Avast!??
Pewnie ile osób tyle opinii, ale ja uważam, że jest dużo lepsza. Ma lepszą wykrywalność wszelkiego rodzaju robactwa, mniej zużywa zasoby systemowe (nie używa tylu procesów i zajmuje mniej pamięci RAM). Nie ma wersji po polsku, jeśli to dla kogoś wada. Była kiedyś o tym rozmowa, poszukaj wątku na temat Avira czy Avast.

adam_993

Kicior - bardzo Ci dziękuję. Mam kilka pytań - jak wyłączyć dźwięki przy znajdowaniu wirusów - już znalazł jednego! i usunął.
i co z tymi aktualizacjami?
No widzisz, jaki Avast dobry, nie widział wirusa Smile Aktualizacje odbywają się raz na 24 h.

adam_993

macie rację! Dwa lata miałem wirusa na dysku! I nic Avast! nie robił!
Plati napisał(a):Aktualizacje odbywają się raz na 24 h.


Można ustawić kilka aktualizacji na konkretne godziny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja mam tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



adam_993 napisał(a):Mam kilka pytań - jak wyłączyć dźwięki przy znajdowaniu wirusów -


Wchodzisz w Configuration ->Scan ->Further actions i odznaczasz Acustic alert ,to samo robisz po rozwinięciu drzewka Guard

adam_993

Dzięki. A aktualizacje naprawiłem.
Dzięki!
A co jest z tą licencją? Według Aviry mam do 30 listopada licencję??
Licencja zostanie automatycznie przedłużona po wyznaczonej dacie.

adam_993

Chyba tak. Dobrze, wszystko już weim, bardzo dziękuję. Temat można zamknąć.
kicior napisał(a):A nie cztery tygodnie przed? Shy


Heh, masz rację.
Nie chcę tworzyć nowego tematu, gdyż tytuł tego jest odpowiedni do mojego problemu. Dlatego odświeżam.

Też miałem BSOD, niemal po zakończeniu instalacji. A dodatkowo, przed nim, taki błąd:

Cytat: The file could not be copied. Error code:2
CGrinocument and SettingsAll UsersDane aplikacjiAviraAntiVir PersonalEdition ClassicTEMPhbedv.key
Błąd występował także bez BSODa, więc czy są ze sobą "spokrewnione"?

Ale wracam do BSODa.
1 . Częste są opinie, że po deinstalacji poprzedniego antywirusa (w moim przypadku Avasta) należy przeczyścić rejestr. Ne robię tego, nigdy nie miałem potrzeby i uważam to za nadmiar ostrożności. Czy to brak przeczyszczenia rejestru jest przyczyną BSODa? Bo może to jest inna:
2 . Zainstalowałem Avirę na partycji innej niż systemowa. Może instalator nie radzi sobie z obsługą innej partycji, bo "nauczony jest widzieć" poprawnie tylko partycję systemową. I w innym przypadku wywala BSODa.

Z problemem BSOD poradziłem sobie jednak po restarcie komputera, kończąc instalację. Czyli: bez deinstalacji dokonałem ponownie instalacji w to samo miejsce. BSODa niet, wszystko działa jak twórca przykazał.Smile

Chcę więc tylko dowiedzieć się, co było przyczyną tego BSOD?

Jurek


Nigdy nie miałem takiego problemu a Avirę instalowałem na partycji D i czasem po wyinstalowaniu innego antywirusa, Avasta również. Czasem zdarzają się takie dziwne rzeczy z różnymi programami ale często wynika to z kulejącego już systemu Smile
Owszem, mój system można nazwać kulejącym. Ma siedzieć cicho i być mi posłusznym. Ale że ma już 3 lata, więc tego i owego się nazbierało. Mimo, że dbam o niego. Wink