SafeGroup

Pełna wersja: Jaki pakiet zabezpieczeń wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jestem informatykiem i dużo grzebie w komputerze, chodzę po różnego rodzaju stronach, korzystam z banku internetowego, gram, ogólnie rzecz biorąc komputera korzystam do wszystkiego. jak go zabezpieczyć? postanowiłem zrezygnować z nisa 2011, bo robi wszystko za moimi plecami a lubię wiedzieć co się dzieje i szukam alternatywy. myślę nad comodo is lub avastem 6. A może coś innego? Co polecacie ?

Eugeniusz

Online Armor (będziesz wiedział co się dzieje), a do tego jakiś skaner MBAM Free, antywirus dowolny.
Dlaczego akurat taki zestaw ? mbam na żądanie?

Eugeniusz

Online Armor posiada bardzo dobry monitor systemu, a skoro chcesz wiedzieć co się dzieje w systemie to powinien być zadowolony.
Mówimy o wersji free ? Będąc na forum specjalistycznym od spraw bezpieczeństwa liczyłem na konkretną propozycję av..

Eugeniusz

Czy AV to wszystko? W dzisiejszych czasach to praktycznie nic.
Jeśli weźmiesz Comodo IS, to trafisz tam na Defense+, monitor systemu podobny do OA.
Lepiej wybrać comodo is czy oa + av ?
Myślę, że CIS będzie dobrym rozwiązaniem. On na pewno nie da używac komputera bez częstych komunikatów, pytających co chcesz zrobić.
Do tego darmowy AntiLogger-SpyShelter i Malwarebytes Anti Malware na żądanie i masz bardzo mocny zestaw.
Nie zależy mi na zasypywaniu komunikatami, jednak chcę o części rzeczy decydować i chociaż widzieć co się dzieje. Zależy mi również na niskim poborze zasobów.
No to zestaw, który podałem bedzie idealny Smile
Może jakieś inne propozycje ?
zainstaluj Immunet leciutki antywirus w chmurze i do tego darmowy SpyShelter
w sumie najlepiej samemu przetestować kilka programów i wybrać ten który Tobie odpowiada bo tak każdy będzie proponował ci coś innego
Jeśli nie możesz się zdecydować to przetestuj programy.
CIS ma o wiele bogatsze białe listy, więc nie będzie Cię tak zasypywał komunikatami.
Jeśli jesteś doświadczony to powinieneś włączyć w nim automatyczną piaskownicę.
Chyba przetestuję CIS''a 2011 + mbam. Czym się różni cis free od cisa pro ? Mam bodajże z ich strony pro na 1 rok za friko.
Posiada pomoc zdalną na rok, lecz po 60 dniach tracisz możliwość usuwania infekcji i jakiegoś tam bajeru.
Raczej zbędne - jak dla Ciebie.
Kumam. Jeszcze jedna sprawa - kiedyś miałem cis''a postawionego, jednak wyjątkowo mnie denerwował, a mianowicie chciałem zagrać w grę frets on fire to gra była blokowana. Dodałem ją do białej listy i dalej to samo. nawet wyłączenie pakietu nie przyniosło skutku. Po pół godzinie wywaliłem cis''a. Da się uniknąć tego problemu? Może zrobiłem coś źle lub nie ustawiłem odpowiednio?
Zainstaluj, sprawdzisz.
Najlepiej dodać cały katalog z aplikacją do zaufanych.
CISA najlepiej zainstalować na świeżym systemie, a do listy zaufanych dodać dany program przed jego pierwszym uruchomieniem.
Dobra, w takim razie stawiam: cis + ss + mbam. Za jakiś czas napiszę jak się sprawuje Wink
No to może i ja się nieco wtrącę,bo widzę że Comodo dostał "słodką laurkę"...a wcale tak słodko z nim nie jest. Piszesz Severus, że jesteś informatykiem, chodzisz po różnych stronach i chcesz wiedzieć, co w systemie "piszczy"...no więc zastanów się,czy na pewno Comodo będzie dobrym rozwiązaniem. Nie jest to program o jednoznacznie dobrej opinii, a przeciwników ma tylu, co zwolenników. Nie będę się wymądrzał, szukał faktów i przedstawiał ich tu...wymiana zdań na ten temat zawsze wprowadza dość gorącą atmosferę i rozbudza emocje niektórych użytkowników, ale zaproponuję kilka wątków choćby na naszym forum, gdzie rozmawiało sie kiedyś o "ciemnej stronie" tego programu i jego możliwościach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do zapór...Eugeniusz zaproponował bardzo dobrą zaporę i jeśli naprawdę chcesz mieć coś pod kontrolą, to nawet wersja darmowa OA oferuje sporo możliwości, pomijając nawet jest bardzo czuły HIPS. Jeśli chcesz zaporę bez HIPSa, a przy tym sporą kontrolę na ruchem sieciowym, to zaproponuję nieco starsze, ale w pełni funkcjonalne, darmowe i wciąż skuteczne zapory -Filscelab lub Net.Veda.
SpyShelter jak najbardziej wpasuje się w zestaw, a odnośnie AV...skoro nie Avast to może faktycznie Immunet lub Panda CA, ale to "chmurki" więc powinieneś mieć raczej dobre łącze.
Stron: 1 2 3