SafeGroup

Pełna wersja: Wirtualizacja i Warstwy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak się zastanawiam, czy mógłby mi ktoś szczerze powiedzieć co o tym pomyśle sądzi? [chodzi o winde :p]A może taki już był? Do rzeczy: Czy byłoby bezpieczniej dla nas użytkowników gdybyśmy mogli ustlić własne dowolne reguły działania aplikacji w naszym systemie, a przy połaczeniu z internetem wchodzić w wirtualizowany tryb systemu, gdzie jako zabezpieczenie chroniłyby go warstwy? O co mi chodzi? Mamy łączenie z netem i wtedy wszystkie biblioteki rejestr itd. wchodzą w "tryb wirtualny", następnie równocześnie z nimi sa uaktywniane/rozstawiane warstwy [dowolna ilość]które by obejść by dostać się do systemu prawdziwego trzeba jakby ominąć ,ale są one chronione hasłem/jakimiś własnymi ustawieniami którego/ych nie trzeba pamiętać i nie da się go/ich zmienić po jednokrotnym wpisaniu...[być może dałoby rade po podaniu klucza produktu czy coś ;p] bez podania tych ustawień [dowolnych np: pytanie/odpowiedź/hasło/konfiguracja klawiszowa itf. itp.]nie da się uzyskać z zewnątrz dostępu do komputera właściciela i nie da się nijak ominąć tych warstw. [komu by się chciało przy 1000 :p]a co z programami łączącymi się z netem? cóż trzeba by było pobierać za naszą zgodą rózne klucze/aktualizacje itd. i dopiero je u nas uruchamiać. Napewno nie powinno być problemu z odtwarzaniem filmów gdyż one sa raczej na serwerze serwisów takich jak yt zgadza się? :p Jak w ogóle ten pomysł oceniacie no i czy jest on w miare zrozumiały?:crazy:

ja wiem,że ten pomysł ma wiele luk,ale może coś by z tego było?

albo taki system scapegoat :p
, nie wiem co brałeś, ale 1000 warstw na raz to zdecydowanie za dużo, dostajesz punkt za twórczość Smile

Konto usunięte

Mogłoby ich tyle być, ale jakby wtedy działał taki komputer?
nic nie brałem zwyczajnie chciałbym coś nowego :p i dzięki za pkt. XD

jakby działał...normalnie; warstwy by były tak skonstruoowane,że nie obciążałyby komputera rzeczywistego nah... to trzeba jeszcze przemyśleć bo chyba wybiegam w przyszłość o 1xxlat ;p bo przy tych możliwościach co są to rzeczywiście by pewnie warstwy obciązały kompa...chyba,że by siedziały na serwerze czy coś? chociaż jakby i one były wirtualne....tak jak teraz w chmurze są rozwiązania hm....
Na chmurę, to trzeba by było mieć przepustowość rzędu światłowód Fiber 1Gbit (256MB/s - 256 megabajtów/s) i to symetryczną (UP/DL) - tyle mają wydajności dyski SSD teraz (SATA2), to można by było rozmawiać o wydajnej chmurze, nawet cały system mógłby być w chmurze przy tej przepustowości, lub sam AV+wirtualizacja przy uruchamianiu przeglądarki/programów, a ty byś miał tylko dysk storage/dane u siebie.

Niestety takie łącza to marzenie, nie mówiąc o Polsce (5-10 lat za technologią internetu)Grin
Trochę wyimaginowane masz pomysły. Pamiętaj, że większe bezpieczeństwo nie zawsze idzie w parze z użytecznością i wygodą obsługi. Są łatwiejsze rozwiązania, które również nie są stosowane ze względu na jeszcze niedopracowaną "użyteczność" Wink
Cytat: Trochę wyimaginowane masz pomysły


wypraszam sobie, to,że ludzie sa ograniczeni i i "ch" technologia jest bardzo powolna, wcale nie oznacza,że to jest nie możliwe co zaproponowałem! To co wymysliłem jest jak najbardziej realne i możliwe tylko zapewne niewykonalne poprzez ograniczone możliwości jak mniemam... zresztą w przyszłości zobaczycie, o ile dożyjecie Wink

napisałem to jak jakiś cholerny kosmita XD
pewnie, że realne, a nóż za kilka lat coś takiego będzieWink