SafeGroup

Pełna wersja: Odczytywanie logów: jak mogę się tego nauczyć?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Panowie, jaki znacie sposób, oprócz patrzenia jak robią to inni, na nauczenie się interpretacji logów z OTL? Chodzi mi przede wszystkim o usuwanie "zwykłych" wirusów Smile
A co tam jest do interpretacji? Wystarczy tylko sprawdzić czy nie ma jakichś podejrzanych wpisów w logu - jak któryś wydaje ci się podejrzany sprawdzasz w google - jak masz rację wystarczy podać co osoba dająca log musi wkleić w OTL aby się tego pozbyć (i tutaj właśnie nie znam zasady jak się te wpisy robi do usuwania) Grin
Eru, jakimś dziwnym trafem ja też nie Smile
Tutaj masz oficjalny tutorial (oczywiście po EN):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj znalazłem coś po polsku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eru napisał(a):A co tam jest do interpretacji? Wystarczy tylko sprawdzić czy nie ma jakichś podejrzanych wpisów w logu - jak któryś wydaje ci się podejrzany sprawdzasz w google

To się popisałeś : prawdą objawioną Smile
Eru, dzięki za linki. Zaraz wakacje, więc będę miał czas na wykucie się tego na pamięć Tongue
Cytat: .najlepiej udać się po naukę na fixitpc.pl do Pan Picasso

Tylko czy mnie przyjmie? Suspicious
Kamil...Meir wskazał Ci chyba najbardziej kompetentne źródło informacji, niemniej trudno powiedzieć czy przyjmuje kogoś "na praktyki" Smile
Na nowym forum Picasso masz np. to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na starym forum Picasso część rzeczy może być nieaktualnych, część się powtarzać, ale wiadomo, że Picasso wszystkiego nie przeniosła na nowe miejsce

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

marsellus

kamil10506 napisał(a):Eru, dzięki za linki. Zaraz wakacje, więc będę miał czas na wykucie się tego na pamięć Tongue

Bez praktyki kucie na pamięć nie wiele pomoże Tongue
Marsellus, to wiem, ale od czegoś trzeba zacząć.
Ichito, dzieki za wartościową wypowiedź. Niestety wiem, że lata nauki przede mną, ale nie zniechęcam się. W końcu nie muszę być specem od logów, ale byłoby fajnie, gdybym to wszystko porządnie ogarnął. Poza tym najbardziej zależy mi na logach z OTL, reszta może później.