SafeGroup

Pełna wersja: Raxco PerfectDisk 12
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno wyszła nowa wersja tego softu - mieliście już z nim styczność? Jeśli tak to jak się ma do wersji 11? Bo sam jeszcze nie testowałem a słyszałem że ma to być znaczący skok względem wersji 11...
Pozdrawiam.
mam zainstalowana ta wersje dodali funkcje SMART do monitorowania dysków która u mnie nie działa...
i defragmentacje w czasie rzeczywistym po 3 dniach pracy uchronił mnie przed fragmentacją 2871 plików wcześniej miałem Diskeepera który w takim czasie defragmentował po kilkadziesiąt tysięcy plików więc nie wiem czy ta funkcja w PD działa tak jak powinna
zord napisał(a):mam zainstalowana ta wersje dodali funkcje SMART do monitorowania dysków która u mnie nie działa...
i defragmentacje w czasie rzeczywistym po 3 dniach pracy uchronił mnie przed fragmentacją 2871 plików wcześniej miałem Diskeepera który w takim czasie defragmentował po kilkadziesiąt tysięcy plików więc nie wiem czy ta funkcja w PD działa tak jak powinna


aha dzięki - ja myślę nad wypróbowaniem ale póki co śmigam na tym w budowanym w win7Tongue
PerfectDisk jest dobry ale strasznie się rozrósł. Równie dobry i za free z opcją bootdefrag - Puran Defrag
nie jest tak źle bez plików instalacyjnych sam program zajmuje 31 mega z czego większość to pliki odpowiadające za interfejsGrin
To według mnie jest najlepsze Smile :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SprawdziłemDiskeeper Professional Edition 2011 15.0 Build 956 później zainstalowałem PerfectDisk 12 Build 267. PerfectDisk nie miał czego poprawiać poDiskeeperze. Oba dobrze działają w tle. Pod względem ui przeważa jak dla mnie zdecydowanie PerfectDisk.
Dla mnie najlepszy defragmentatorem jest Auslogics Disk Defrag Smile

andrzej76

Trzech wspaniałych:
1 .Diskeeper
2 .Raxo
3 .O & O Defrag

Tyle w temacie, reszta, jako tako,średnia jakość, albo coś naprawi( zdeframgmentuje), albo coś pochrzani.
andrzej76 napisał(a): Trzech wspaniałych:
1 .Diskeeper
2 .Raxo
3 .O & O Defrag

Tyle w temacie, reszta, jako tako,średnia jakość, albo coś naprawi( zdeframgmentuje), albo coś pochrzani.

Ciekawa teoria...żaden program do defragmentacji nigdy niczego mi nie "pochrzanił"

andrzej76

W sensie zwolnienia bootowania systemu, i ogólnej pracy systemu, bo te co mają ponoć defragmentować Meir dysk, robią całkiem na odwrót, rozdefragmentowują go, i nie twierdź, że nie słyszałeś o takim czymś, ja osobiście używam do tego znanych, zaufanych i cenionych aplikacji,( tylko z tych 3, co wymieniłem), reszta mnie nie interesuje poprostu.

Screeny z Raxo Perfect Disc 12 Proffesional

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76 napisał(a):W sensie zwolnienia bootowania systemu, i ogólnej pracy systemu, bo te co mają ponoć defragmentować Meir dysk, robią całkiem na odwrót, rozdefragmentowują go, i nie twierdź, że nie słyszałeś o takim czymś, ja osobiście używam do tego znanych, zaufanych i cenionych aplikacji,( tylko z tych 3, co wymieniłem), reszta mnie nie interesuje poprostu.

Teraz rozumiem..."inne Cię nie interesują" a nie "są słabe"

andrzej76

Tak, zawsze używałem do defragu jednej z tych trzech aplikacji, nie twierdzę, że inne są słabe, wręcz mogą być lepsze, ja jednak mam zaufanie do tych.(Raxo, O&O, Diskeeper).
Kiedyś miałem styczność z tym programem i to jest raczej jak inne kombajny, które ładnie zostały wymienione przerost formy nad treścią. Płacenie za nie to już w ogólnym rozrachunku przesada i to spora. Zwykły darmowy Defraggler spełnia swoją rolę, nie będę się kłócił super nie jest, bo czasami coś tam potrafił zostawić, ale działał dobrze.

Programy te powoli tracą rację bytu w dyskach SSD i bardzo mnie to cieszy, gdyż ich efekty zwykle są krótkotrwałe. Problem to stary system plików ntfs, fat32, który nie radzi sobie z defragmentacją. Jest nadzieja iż w win8 będzie nowy i oby zrobili go porządnie. Na linuksie się udało i nie trzeba defragmentować, bo nie daje to większych rezultatów.

Kończąc uważam iż te programy już od dawna nie oferują nic nowego i stoją w miejscu. Cudów nie ma i raczej nie wymyślą super układu plików w super konfiguracji. Większość robi to samo na swój sposób.
ja teraz używam Diskeepera i wygląda na to że program coś robi i stara się na bieżąco utrzymywać porządek na dysku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jak ktoś ma PD12 niech wrzuci statystyki bo nie wiem czy ta defragmentacja realtime mi prawidłowo działała bo po kilku dniach miałem tam tylko kilkaset plików zdefragmentowanych
Szczerze powiedziawszy to nie za bardzo widzę rolę takich opasłych defragmentatorów...ani O&O, ani Diskeeper, ani Perfectdisk nie przekonują mnie wielością funkcji i coraz to większym skomplikowaniem samego programu, jak i jego ustawień...nie bardzo jestem też przychylny do defragmentacji real-time. Możliwe, że tak zaawansowane mechanizmy są przydatne na komputerach, na których jest mnóstwo plików przerabianych każdego dnia i zawsze mamy ich parę tysięcy, ale na normalnie, powszechnie użytkowanych dyskach po tygodniu może być zaledwie kilka setek. Wtedy wystarczy robić to raz na 1-2 tygodnie i to wystarczy wg mnie.
Przewałkowałem mnóstwo defragmentatorów komercyjnych i darmowych i tak sobie myślę, że te co mam aktualnie w zupełności wystarczą...UltimateDefrag 1.72 Free, Power Defragmenter i PageDafrag. Z DiskTrixa miaem też i wersje komercyjne UD3 i DefragExpress...UD wystarczyło mi darmowe, ale szkoda że DefragExpress był tylko na rok...jest rewelacyjny.