SafeGroup

Pełna wersja: I mini-test On-Demand
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przedstawiam pierwszy mój test On Demand na 12 antywirusach . Początkowo miało być ich 20, ale z moim komputerem zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Piski, błędy, dlatego zaprzestałem testu, żeby nie obciążać komputera.
Paczka malware zawierała 5018próbek o wadze 700MB , dużo wirusów DOS-owych.
Maszyna testowa
VMware Workstation i zainstalowany na nim Windows XP, 1GB Ramu, 2x2GHz procesor.
WYNIKI:
1. Comodo AV 2011: 4968/5018 99%

2. Emsisoft A-M: 4964/5018 98,9%

3. Panda IS 2012: 4899/5018 97,6%

4. F-Secure 2012 Beta: 4878/5018 97,2%
oraz
4. PCKeeper: 4878/5018 97,2%

5. Dr.Web CureIt: 4852/5018 96,6%

6. ArcaVir: 4800/5018 95,6%

7. Avast 6 Free: 4788/5018 95,4%

8. Eset Smart Security 5 RC: 4767/5018 94,9%

9. G Data AV 2011: 3828/5018 76,2%

10. Zemana A-M: 3412/5018 67,9%

11. Panda Cloud Free: 3292/5018 65%


To nie tak miało wyglądać: ten test nie został tak naprawdę ukończony i przepraszam za to, ale nie chciałem ryzykować.
Następny test na pewno będzie pełny, z większą ilością Malware.

Bardzo dziękuję Andrzejowi za nieocenioną pomoc i przepraszam, że go zawiodłem

Eugeniusz

Nic dziwnego że Zemana AM tak słabo sobie poradziła... kto by wysłał do chmury wirusy dosowe...
W nastepnym teście, pod koniec wakacji, będzie na pewno:
-20 AV
-10000 próbek
-czas skanu
Brawo za testSmile
no ale mówię: to nie tak miało wyglądać. Tyle wysiłku i na nic.
Obiecuję, że następny tes będzie przeprowadzony do końca.

Zwróccie uwagę na PCKeepera: dobra wykrywalność ,a skan leci tak: wsiuuu, i już. Tak samo usuwanie.
Ciekawa próba, szkoda, że nie udało się przeprowadzić testu do końca. Mimo wszystko dzięki za wysiłek no i czekamy na wersje 2.

ps.
Szczególnie cieszy mnie dobra skuteczność Comodo.Cool

Konto usunięte

Czy mnie oczy nie mylą... ArcaVir tak wysoko??? Nie chodziło czasem o np. Avirę?
Lukas
Nie Smile Chodzi o ArcaVir

Eugeniusz

Nałapali sygnatur od mks_vira to efekt widaćLol
Tylko to jest jednorazowy tak dobry wynik.
Na nowszych wirusach ArcaVir kwiczy.
Comodo na prawdę świetnie się spisałSmile
Kamil dziękóweczka za teścik - tylko czemu następny pod koniec lata ?Wink
Pozdrawiam.
Slawsi5
Za mało czasu Wink

andrzej76

Dzięki za test, nikogo tu nie zawiodłeś, spisałeś się na medal, to wymaga czasu i poświęcenia, nie jak by się mogło wydawać, że to pikuś, coś o tym wiem, i rozsądna decyzja, że zaprzestałeś testu, jak komputer szwankował, zapewne procesor był obciążony zbyt mocno i się przegrzewał, mój łapał podczas testu 85 stopni C, więc sporo, ale dawał radę.Szacun dla Ciebie kolego, pozdrawiam.
Dzięki Smile
Przed nastepnym testem porządnie wyczyszczę kompa od wewnątrz i będę patrzył na temp.

andrzej76

Nie wiem ile masz kompa, ale możesz kupić sobie sprężone powietrze i pięknie wyczyścić go w środku z kurzu,jak tego nie robiłeś, lub troszkę minęło jak go czyściłeś, zapewne pomoże.

Edit: Jakoś Comodowysyła do chmury do przeanalizowania wirusy typu DOS i je unieszkodliwia, Zemana zapewne zapomniałao takich "cudach" jak wirus DOS, dlatego poległa na skanie, to nie jest bezpieczny plik, wszak krzywdy obecnemu Windowsowi mało by narobił, ale kiedyś , to niebezpieczne malware , każdy dobry program av nie zapomina o niczym, inne opierają się wyłącznie na nowych sygnaturach wirusów,pisanych teraz, 0-day, i to błąd.
Porządny AV powinien zapewniać kompeksową ochronę: nigdy nie wiadomo, co na wpadnie.

Po teście zajrzałem do środka kompa; no trochę kurzu było. Teraz przeczyscilem wentylatory patyczkami do uszu, przes następnym testem kupię sprężone powietrze.
Wszystko dobrze, tylko nie używaj starych wirusów dosowych Wink
A dlaczego? Smile
Jak widzisz większość AV sobie z nimi poradziła, bo powinna. Ale dobrze: następnym razem będzie i mniej na rzecz nowszych.
A ja nie rozumiem w jaki sposób Gdata ma tak słabą wykrywalność, gorszą do Avasta , skoro ma dwa silniki , jeden od Avasta , a drugi Bitdefender który notabene jest w F-Secure a ten wypadł świetnie Smile
G data ma chyba starsza wersje silnika avasta,dopiero chyba 2012 będzie mieć aktualna.F secure oprócz silnika bitdefendera posiada 2 swoje, jeden na wirusy ,czyli hydra, gemini i blacklight .
Stron: 1 2