SafeGroup

Pełna wersja: PassMark test wydajności programów zabezpieczających 3/2011
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
testowane programy

Pakiety Internet Security:
AVG Internet Security 2011
BitDefender Internet Security 2011
ESET Smart Security 2011
F-Secure Internet Security 2011
G Data Internet Security 2011
Kaspersky Internet Security 2011
McAfee Internet Security 2011
Panda Internet Security 2011
Rising Internet Security 2011
SourceNext Virus Security ZERO
Norton Internet Security 2011

Programy antyvirusowe:
Avast! Free AntiVirus 5
AVG AntiVirus 2011
AVG AntiVirus Free 2011
Avira AntiVir Personal 10
ESET Smart Security 2011
G Data AntiVirus 2011
Kaspersky AntiVirus 2011
McAfee AntiVirus Plus 2011
Microsoft Security Essentials
Panda AntiVirus 2011
Quick Heal AntiVirus Pro 2011
Rising AntiVirus 2011
Norton AntiVirus 2011
Trend Micro Titanium AntiVirus Plus 2011

Pakiety Total Security:
BitDefender Total Security 2011
Kaspersky PURE 2011
McAfee Total Protection 2011
Norton 360 Version 5.0
Trend Micro Titanium Maximum Security 2011

wyniki testów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

He.. a ktoś tu ostatnio tak mocno chwalił F-Secure , że leciutki z wykrywalnością KIS-a Smile
MSE w sporej ilości testów zabezpiecza koniec kolejkiale jak na najmłodszy produkt AV w teście, w niektórych przypadkach wypada całkiem dobrze. Może przez przypadek. Mimo wszystko mam nadzieję, że około wersjo 5.0 produkt Microsoftu będzie godnym przeciwnikiem. Np dla "Avasta 2016" Grin
Facecik, moim zdaniem tak jest, bo patrzę na moje subiektywne odczucia.
Nie ma się co spierać, każdy i tak będzie mieć swoje zdanie. Tak na marginesie chciałem dodać że test jest stary (patrzcie na wersje które były brane pod uwagę) a dodana została "3 cia część".
z tego co pamiętam ten testy były zawsze sponsorowane przez symanteca (podobnie jak te z denis labs)..

Eugeniusz

Symantec "jedynie" dostarczył skrypty do niektórych testów.
Tylko czemu wyniki Nortona są zaznaczone dodatkowym kolorem?

Konto usunięte

Bo osiągnął najlepsze wyniki - zaznaczone kolorem są wyniki uśrednione oraz te od zwycięzcy testu.
W sumie jak dla mnie to się potwierdza przynajmniej ta czołówka, Nortony są diabelnie szybkie.

Eugeniusz

W takim razie to dziwne podejście do testu.
Skoro Norton wygrał, to zaznaczamy jego wyniki przy każdym teście, nawet jeśli nie był akurat najlepszy, na przykład tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dla mnie Avast jest bardziej lżejszy niż NIS nie jest to może kolosalna różnica no ale zawsze jakaś jest...bynajmniej u mnie..
Eugeniusz napisał(a):W takim razie to dziwne podejście do testu.
Skoro Norton wygrał, to zaznaczamy jego wyniki przy każdym teście, nawet jeśli nie był akurat najlepszy, na przykład tutaj


Gieniu , w każdym teście zaznaczono jak wypadł zwycięzca , co w tym dziwnego ?
MSE nigdy nie będzie no.1 ani jakiś dobry, M$ zarabia na tym, że są lepsze, zewnętrzne firmy od tych spraw, po prostu je poleca i ma z tego kasę.
M$ wystawił MSE tak dla jaj bo kiedyś miał takie ambicje jeszcze za czasów MS-DOS. MSE wykrywa trochę lepiej i skuteczniej niż WD, więc... wybór zawsze należy do użyszkodnika PCCool

Mam odpowiednie potwierdzenie na to, jak znajdę to wrzucę...
Nie rozumiem dyskusji...w zbiorczym podsumowaniu w trzech kategoriach wygrywa Symantec...z faktami się nie dyskutuje Smile
"Symantec Corporation funded the production of this reportand supplied some of the test scripts used for the
tests."


Dodano: 30 cze 2011 17:11

tak swoją drogą sięgnijcie po starsze ich raporty (jeszcze z 2008) w tych które sprawdzałem, symantec zawsze zwycięża i jest na żółto.
Przy mnie proszę się na te raporty (podobnie jak denis labs) nie powoływać Wink
Nie mam nic do symanteca ale do sponsorowanych testów już owszem
Sponsorowanie to jedno, a rzeczywista wydajność to drugie. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że Norton jest powolny Smile
powolny nie, ale w każdym teście passmarka jest nejlepszy ;-)
a to już nie wydaje mi się takie pewne
No fakt, ale to już codzienność, że "szanujące" się marki sponsorują testy :/
kamil10506 napisał(a):Facecik, moim zdaniem tak jest, bo patrzę na moje subiektywne odczucia.

Popieram, F-Secure w teście zajął ostatnie miejsce, a jest naprawdę lekki, system uruchamia się szybko, aplikacje startują szybko, strony ładują się szybko. Nie mam żadnych zastrzeżeń do wydajności F-Secure.