SafeGroup

Pełna wersja: Zone Alarm albo Kaspersky
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
zastanawiam się nad zainstalowaniem na kompie KIS 2012 albo Zone Alarm Pro 2012 + Kaspersky AV 2012??? Do tego zestawu SpyShelter Free. Pytam o przewagę firewalla Kasperskiego nad Zone Alarm Pro, jeśli oczywiście istnieje i jest znacząca??? Z tego co pamiętam, Zone Alarm jako firewall miał dobrą opinię...
Na tę chwilę może nie jestem dokładnie w temacie firewalla zonealarm . Ale zone to już nie to samo co kiedyś, dalej jest dobry firewallem ale już nie wybitnym. KIS I KAv posiadają ochrone proaktywną (włączasz tryb interaktywny) wiec będziesz dublował ochronę łącząc ją z zone i spyshelter. Kaspersky to jeden z pakietów którego moduł każdy z osobna jest na wysokim poziomie, więc śmiało można go używać "solo".
Ja proponuję KISa albo Kaspersky Antivirus+Onilne Armor Premium lub Free. Ale ja bym wziął KISa, bo ma bardzo dobrą zaporę.

Eugeniusz

Kiedyś go trochę testowałem.
Powodował straszne zwisy internetu, transfer zwolnił. Dla systemu trochę ciężki. No i interfejs taki smutny Sad
firewall zone alarm posiada większą możliwość konfiguracji.
więc żeby się nie dublowała chrona proaktywna, co mam wyłączyć w spyshelter???
nie instaluj spyshelter..
Zainstalować SpyShelter . Nic nie będzie się dublowało. Przecież SpyShelter do antilogger, a to że ma HIPSa w niczym nie przeszkadza. I nic w nim nie wylączaj.
Dla mnie instalowanie spysheltera jest zbedna ochrona. Juz lepiej skonfigurowac KIS niz dodatkowo obciazac komputer i wykonywac dodatkowe klikaniaSmile
SpyShelter nie obciąża w ogóle komputera...
jak nie obciaza? Kazdy program cos pobieraWink Dodatkowe wyskakujace komunikaty to dodatkowy problem
Wyskakujące okienka to jedno, a bezpieczeństwo to drugie. Od czego są zresztą reguły i białe listy?

I prawda, każdy program obciąża komputer, ale czy 5MB zużycia Ramu i 1% procka, to dużo?
KIS jest juz sam w sobie dosc ciezki wiec nie ma sensu. A podejrzewam ze gosc nie bedzie nie wiadomo gdzie wchodzil i sciagal zeby KIS nie wylapal. Jest sam w sobie dobrym pakietem. Jeżeli chcesz ,mieć koniecznie któryś z tych to KIS tylko i wyłącznie najlepiej solo. A wg mniejeżeli chcesz dobry lekki darmowy zestaw to możesz brać tak
- Avast! 6 free + private firewall/PCTools Firewall/Comodo FW z Defence+
ew. wariand bardzo lekki
- Immunet Protect 3 ( bez Clam AV) /PrivateFW lub PCTools lub systemuwy fw gdyż masz Viste

Pewnie i tak z mojej podpowiedzi nieskożystasz ale to takie moje zdanie Wink
KIS jest juz sam w sobie dosc ciezki wiec nie ma sensu. A podejrzewam ze gosc nie bedzie nie wiadomo gdzie wchodzil i sciagal zeby KIS nie wylapal. Jest sam w sobie dobrym pakietem. Jeżeli chcesz ,mieć koniecznie któryś z tych to KIS tylko i wyłącznie najlepiej solo. A wg mniejeżeli chcesz dobry lekki darmowy zestaw to możesz brać tak
- Avast! 6 free + private firewall/PCTools Firewall/Comodo FW z Defence+
ew. wariand bardzo lekki
- Immunet Protect 3 ( bez Clam AV) /PrivateFW lub PCTools lub systemuwy fw gdyż masz Viste

Pewnie i tak z mojej podpowiedzi nieskożystasz ale to takie moje zdanie Wink
no dobrze ale po co tyle programów jeśli sie nie sciaga specjalnie wirusów i nie lazi po stronach z tego typu rzeczami? nie można mieć fobii na punkcie zagrożeńSmile sam KIS w zupełności wystarczy tym bardziej jeśli będzie sie uruchamiać przeglądarkę w piaskownicySmile A po odpowiednije konfigarcji w aplication control KIS spyshelter jest zbednySmile
To samo napisałeś co ja i się z tym zupełnie zgadzam. Sam KIS wystarczy !
no nie widziałem twojego posta jak swoj pisalem.