SafeGroup

Pełna wersja: Harmonogram korzystania z internetu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,
Nie wiem w jakim dziale to napisać więc piszę to tutaj. Szukam jakiegoś programu (firewall bądź do kontroli rodzicielskiej) w których mógłbym ustawić godziny w jakich dostęp do internetu byłby możliwy. Najlepiej aby program był darmowy i jak najlżejszy.

Konto usunięte

Jedyne co przychodzi mi na myśl to Beniamin - na 100% ma taką opcje, ciężki nie jest, ale niestety płatny.
Na pewno ma taką możliwość Filseclab FW i NetVeda Safety.Net...Filseclab w regułach dla aplikacji może ustawić w jakich dniach i godzinach dana aplikacja będzie mogła łączyć się z siecią, można również ustawić dni,kiedy sieć będzie dostępna.
NetVeda rónież daje takie możliwości, a oprócz tego mozliwośc blokowania róznego rodzaju typów plików, załączników poczty, stron według określonych słów lub z góry ustalonych schematów, do tego blokowanie konkretnych adresów IP - czyli pełna kontrola rodzicielska.
Oczywiście w obydwu wypadkach jest blokada ustawień własnym hasłem.
Możesz też skorzystać z darmowego programu Norton Safety Minder, który możesz znaleźć pod adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Największą zaletą jest konfiguracja za pomocą strony internetowej Online Family, przez co można zarządzać ustawieniami z każdego miejsca na świecie i każdego urządzenia z dostępem do internetu. Posiada on również kontrolę czasową, rejestr odwiedzonych stron internetowych, wyszukiwań oraz działalności na portalach społecznościowych, jak i kontrolę komunikatorów internetowych.
Cześć mam ogromny problem. Zainstalowałem Filseclab jednak nie przydał mi do gustu i po odinstalowaniu nie chodzi mi net przez wi-fi. Program zainstalowałem ponownie i dalej nic nie mam pojęcia co sie dzieje. Internet jest niby połączony ale pisze:"Ograniczony dostęp".

edit: Przepraszam za panike i zamieszanie. Po przywróceniu kopii systemu sprzed instalacji wszystko śmiga. Coś ten program nie bardzo chce współpracować z windowsem 7.

Eugeniusz

Ichito zapomniał wspomnieć że Filseclab nie wspiera Windows 7. Dobrze że zakończyło się to tylko ograniczeniem dostępu do Internetu Tongue
No fakt, nie wspomniałem...przepraszam, jeśli narobiłem kłopotów, ale nie przyszło mi na myśl, że będziesz próbował zaporę w ciemno bez przeczytania jaki system obsługuje...to podstawy. Na zaś - NetVeda też nie obsługuje W7.
ichito napisał(a):No fakt, nie wspomniałem...przepraszam, jeśli narobiłem kłopotów, ale nie przyszło mi na myśl, że będziesz próbował zaporę w ciemno bez przeczytania jaki system obsługuje...to podstawy. Na zaś - NetVeda też nie obsługuje W7.

Jak dla mnie problemu nie ma, w pierwszym poście jak byk jest win xp. Do autora na przyszłość trzeba być bardziej ostrożnym i dokładniej opisywać problem, a nie "jedną" linijką.
Nie mam do nikogo pretensji, to moja wina. Na stronach programów pisze jak byk że nie obsługuje W7, tylko kompletnie nie zwracałem na to uwagi. Na przyszłość będę ostrożniejszy i zacznę czytać opisy na stronach producentów. Dzięki za wszystko. Wink