SafeGroup

Pełna wersja: Systemowe zarządzanie dyskami:warto?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś za pomocą systemowego zarządzania dyskami zmniejszał rozmiar jednej partycji, a potem powiększał drugą? Czy to narzędzie działa, jak należy? Pytam, bo chciałbym zmniejszyć trochę wielkość partycji C, a następnie zwiększyć D i jestem ciekawy, czy za pomocą systemowego narzędzia mi się to uda SmileWedy nie będę musiał się męczyć w instalowanie innych programów do zmiany wielkości partycji.

ktośtam

Z tego co pamiętam, to nie da się zmniejszyć wielkości partycji systemowej za pomocą tego narzędzia.
Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

Eugeniusz

Ta, ja używałem wbudowanego z XP. Robi straszną kaszanę z tablicą partycji. Od tego czasu używam Easeusa lub gparted.
Ja mam Windows 7, może poprawili. Po prostu chcę zmniejszyć rozmiar partycji systemowej.

Eugeniusz

Wyjdzie w praniu jak będziesz chciał zobaczyć kolejność partycji.

Konto usunięte

Te narzędzie nie jest złe, ale do zmian rozmiarów ma jakieś dziwne opory - czasami pokazuje, że nawet nie ma możliwości...
Ja również polecam użycie czegoś innego, Easeusa polecam bardzo, jeszcze z nim problemów nie miałem (z gparted i owszem, w wyniku których straciłem dane).
Tak, chyba użyje Easeusa , jest chyba najprostszy i najbezpieczniejszy.

Eugeniusz

Ale i tak lepiej wykonaj kopię zapasową.
Pamiętam o tym <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Wielokrotnie zmieniałem wielkości partycji tym domyślnym programem i nie zauważyłem problemów.
yngve napisał(a):Wielokrotnie zmieniałem wielkości partycji tym domyślnym programem i nie zauważyłem problemów.

No tak. Jednemu ta aplikacja nie będzie sprawiała problemów, drugiemu tak. Chyba jednak użyję Eauseua. Wolę nie ryzykować Smile

Eugeniusz

yngve napisał(a):Wielokrotnie zmieniałem wielkości partycji tym domyślnym programem i nie zauważyłem problemów.

W nowszych Windows może jest lepiej, ale w XP to jest dramat. Skasuj jakąś partycję i utwórz nową. Potem zajrzyj do fdiska i sprawdź jaki jest układ.
Bo ja miałem w mbr taki zapis
partycja rozszerzona od powiedzmy x do y
partycja logiczna, mieści się w rozszerzonej
partycja logiczna, mieści się w rozszerzonej
nagle pojawia się podstawowa, której cylindry mieszczą się w rozszerzonej.
WTF?
Nie rozumiem Twoich słów Geniu, ale wierzę, że robi bałagan Smile
Jeśli dobrze pamiętam to tym domyślnym programem możesz jedynie manipulować (zmniejszać lub rozszerzać) prawą stronę partycji, dlatego po zmniejszeniu partycji systemowej nie będziesz mógł rozszerzyć w lewo następnej partycji o zwolnione miejsce, jeśli takową masz. W takiej sytuacji przychylam się do propozycji poprzedników.
yngve napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam to tym domyślnym programem możesz jedynie manipulować (zmniejszać lub rozszerzać) prawą stronę partycji, dlatego po zmniejszeniu partycji systemowej nie będziesz mógł rozszerzyć w lewo następnej partycji o zwolnione miejsce, jeśli takową masz. Przychylam się do propozycji poprzedników.

Tak też zrobię. Dziękuję za odpowiedzi.
To narzędzie jest bardzo ciekawe. Miałem 3 partycje podstawowe, a można mieć 4. Więc tworzę sobie 4, ale system chce być mądrzejszy i robi ją jako logiczną Tongue
Też polecam EASUSa. Zmieniałem kiedyś rozmiary partycji i radził sobie perfekcyjnie. Oczywiście spod systemu.