SafeGroup

Pełna wersja: problem-zapomniałem hasła do kompa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy może mi ktoś powiedzieć czy da się i jak odzyskać hasło do kompa bo zapomniałem je i jest duży problem bo mam tam ważne rzeczy i nie zrobię formata
tryb awaryjny>pojawi sie nowe konto admina>logujesz sie na nie usuwasz haslo z zablokowanego
ok. dzięki za pomoc. zaraz pójdę zrobić
Zawsze można też:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wink
Offline nt password
jeśli chodzi o odzysk haseł to tęczowe tablice
a na win7 jakich metod można użyć
Offline NT Password też działa na Windows 7 więc spokojnie można go użyć - tylko, że on kasuje hasła a nie je pokazuje Wink
ale to trzeba z innego kompa? czy jak go się odpala?
Bootowalna płyta, dyskietka lub pendrive - z czego odpalisz już twój wybór Tongue
Tutaj masz instrukcję:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

hmmm takie pytanie...skoro istnieje coś takiego to czemu służby porządkowe jak zakoszą komuś sprzęt to mają problem ze złamaniem hasła?
ale tam pisze że na xpeka i 2000. nie widze nic o win7

Eugeniusz

Na 7 też działa.
Jakbyś nie zauważył to artykuł pochodzi z 2006 roku kiedy to jeszcze nie było 7 Wink
shinjiru napisał(a):hmmm takie pytanie...skoro istnieje coś takiego to czemu służby porządkowe jak zakoszą komuś sprzęt to mają problem ze złamaniem hasła?


służby "porządkowe" nie "koszą" komputerów.
Hasła są różne, tablice tęczowe pomagają odszukać prawidłową wartość funkcji skrótu, lecz nie zawsze "dają radę". Wszystko zależy od tablic i od tego jakie hasło zostało użyte, jakim algorytmem jest kodowane hasło (md5/ntlm etc)..
to jeśli chodzi o "odzyskanie" hasła. A to w przypadku analizy dysków jest raczej zbędne (chyba że do wirtualizacji).

Natomiast ja nie słyszałem o żadnym laboratorium policyjnymktóre miałoby problem z resetowaniem hasła (mówię oczywiście o resetowaniu hasła na wykonanym klonie/ oryginał zawsze powinien pozostać nietknięty!).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/quote]

sry was ale ten link u mnie nie działa tzn programy które tam są nie może znaleźć
1. Wersja CD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2. Wersja Dyskietkowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]