SafeGroup

Pełna wersja: komp z Comodo Firewall niewidoczny w sieci domowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Posiadam 3 komputery z W7 x64 podłączone kablem do swicha, wszystko dziala bez problemu do momentu gdy na jednym z komputerow zainstaluje CF, wtedy na inych komputerach nie widac w sieci kompa z zainstalowanym CF. Próbowałem np w opcji reguły zabezpieczen sieci wykasowac wszystkie reguły globalne, w kreatorze ukrywania portów zaznaczałem pierwszą opcjie z istniejacych sieci mialem do wyboru petle zwrotna niestety nic nie pomogło dalej nie widac w sieci komputera. Zielony jestem w temacie prosze o pomocSmiley Pozdrawiam i z góry dzieki.
Nie znam Comodo i jego ustawień, ale jedną z funkcji wielu zapór jest blokowanie/zezwalanie na współdzielenie plików i drukarek...jeśli jest włączone, komputer może być niewidoczny. Musi być taka opcja/ustawienie a poza tym może jest coś co nazywa się w stylu "ukrywanie komputera w sieci"...sprawdź to u siebie. Poza tym zasadnicze pytanie...czy naprawdę musi być Comodo? To zapora, która może sprawić trochę kłopotów we właściwej konfiguracji.

ktośtam

Może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozwiąże Twój problem z Comodo?
sprawdzalem juz te opcje... Nie musi byc comodo ale z darmowych na w7 x64 to jedno z najlepszych rozwiązań bo jest firewall, defense i sandbox. A co bys proponowal ? zastanawialem sie juz npna onlinearmor i sandboxie ale w wersji free sa tam jakies ograniczenia i ta pisakownica chyba dziala na zasadzie manualnym dodawaniu bez trybu auto ?
ktostam napisał(a):Może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozwiąże Twój problem z Comodo?

dzieki ale juz wczesniej to czytalem i nie pomoglo Smile

ktośtam

Możesz sprawdzić również

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, który również posiada natywną obsługę x64, bardzo dobry firewall i niezły HIPS. Jeżeli masz już zainstalowany AV, to OSS powinien go wykryć i zainstaluje jedynie moduły FW i HIPS.
Sandboxem w Comodo bym się nie sugerował, bo tak naprawdę ta funkcja nakłada jedynie restrykcje na aplikacje a nie zapewnia pełnej wirtualizacji tak jak SBIE.
czyli sandboxie free jest lepszy od tego w comodo ? Automatycznie sam nic nie dodaje ?
jest to ręczna piaskownica która naprawdę świetnie się spisuje,dodatkowo jest nieodczuwalna w systemie..
Ale najlepiej kupić pełną wersje, bo we Free mozna chyba uruchamiac tylko jeden program na raz i tylko z poziomu programu, nie przez PPM.
kamil10506 napisał(a):tylko jeden program na raz i tylko z poziomu programu
Facepalm
Ilość programów jest nieograniczona - ilość piaskownic jaką możesz mieć uruchomioną na raz jest limitowana do 1 Tongue
czyli nie jest tak zle szkoda ztylko ze nie ma trybu automatycznego w wersji free, ale poza komodo to chyba najlepsze rozwiazanie z darmowych piaskownic na w7 x64...
A wracajac do mojego problemu z Comodo to jezeli dodatkowo w zaporze windows włączę opcje sieci domowe lub firmowe to wszystko działa jak powinno tylko czy tak to moze byc ustawione z comodo firewallem ?
Eru napisał(a):Ilość programów jest nieograniczona - ilość piaskownic jaką możesz mieć uruchomioną na raz jest limitowana do 1 Tongue


To sorry za wprowadzenie w błąd. Ale facepalm musiał być, nie?

ktośtam

stromba napisał(a):A wracajac do mojego problemu z Comodo to jezeli dodatkowo w zaporze windows włączę opcje sieci domowe lub firmowe to wszystko działa jak powinno tylko czy tak to moze byc ustawione z comodo firewallem ?

W przypadku kiedy masz zainstalowany inny FW niż systemowy, to zapora Windows powinna zostać wyłączona, więc nie ma znaczenia jak ją ustawisz.
Jeśli zainstalujesz jakąkolwiek zaporę, to powinna ona automatycznie wyłączyć systemową, jeśli jest potrzeba.
no i po instalacji CF wyłączona jest zapora windows tylko wtedy jak pisalem przy roznych ustawieniach CF nie widac kompa w sieci a gdy dodatkowo włączę zapore W7 czesciowo czyli opcje pierwsza tylko dla lokalizacji sieci domowej lub firmowej wszystko dziala:/
ktostam napisał(a):
stromba napisał(a):A wracajac do mojego problemu z Comodo to jezeli dodatkowo w zaporze windows włączę opcje sieci domowe lub firmowe to wszystko działa jak powinno tylko czy tak to moze byc ustawione z comodo firewallem ?

W przypadku kiedy masz zainstalowany inny FW niż systemowy, to zapora Windows powinna zostać wyłączona, więc nie ma znaczenia jak ją ustawisz.


Hmm... też tak myślałem, ale vlk z avasta wypowiadał się kiedyś w tej kwestii na forum, że to nie prawda. Oni na przykład wraz z Microsoftem zalecają pozostawienie obu firewalli włączonych.
stromba napisał(a):czyli sandboxie free jest lepszy od tego w comodo ? Automatycznie sam nic nie dodaje ?

Sandboxie jako jedyny program posiada pełną i równie skuteczną wirualizacje na x64 co w x32 Grin