SafeGroup

Pełna wersja: DRIVE SENTRY-następny hips?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

lunaticdreams

Drive sentry testował to ktoś????????wersje za free oczywiście.
czyżby następny soft typu HIPS????
czy do aviry free,spybota,SAS free,i threat fire jest sens instalować ten soft???????
nie wiem czy ma skanowanie w czasie rzeczewistym
po-zdrawiam.
Program ten niedawno mial wielki come-back, kiedys chyba w latach 2004-05 zaprzestano dalszego rozwoju tego produktu. Ostatnio znow sie pojawil w odswiezonej formie. Nie pamietam dokladnie opinii calosciowej ale wydaje mi sie ze sporo osob narzekalo na jego funkcjonalnosc i skutecznosc na jednym z zagranicznych for poswieconych t. bezpieczenstwa.

lunaticdreams

Hm....a może mógłbyś mi polecić jakiś programik typu hips????
standardowo najlepiej za free.znalazłem też ANTIHOOK 2.6 za free ale też niewiem czy jest wart instalacji
Jesli znasz sie troche na komputerze (wiesz jakie procesy sa standardowymi procesami windows) polecalbym Tobie tzw. Classic HIPS.

Z tej listy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


moge polecic: Online Amor, EQSecure, ThreatFire
comodo defense+ niestety u mnie nie zdal egzaminu o czym pisalem w innym temacie. Zbyt irytujacy HIPS i firewall jak na moje potrzeby.

PS. Antihook''a nie znam.


Dodatkowo sa jeszcze programy tzw Smart HIPS ktore posiadaja liste "dobrych programow" i ktore "krzycza" tylko w razie zagrozenia, nie pytajac za kazdym razem uzytkownika o nic podczas normalnej pracy.
Zaliczamy do nich: DefenseWall, rosyjski produkt z bardzo dobrym supportem p. Illy Rabinovich i czestymi aktualizacjami (paid). GesWall - sandbox + HIPS (free or paid), Threatfire (free)


I jeszcze dochodzi Real-Time Defender, nowy produkt firmy ktora przejela jakis czas temu projekt ProSecurity. ProSecurity nawet mi sie podobalo, tyle ze nie mialo supportu, R-T Defendera nie testowalem.
Wystarcza mi obecnie OA + TF jako ochrona HIPS.

lunaticdreams

Tak z tym że na tamtej stronce THREAT FIRE JEST JAKO PRODUKT HIPS podobnie jak Drive Sentry.Swoją drogą czy jest sens dołączać do threat fire drugi produkt ala drive sentry????
a może zamienić???
Threat fire ani razu nie powiadomił mnie wyskakującym okienkiem,w postaci zablokowania czegoś i tp.dziwne,
wiecie może na jakiej zasadzie działa threat fire czy posiada jakąś listę programów dozwolonych????
drive sentry z tego co czytałem posiada tzw czarną i białą listę.
TF jest bardzo cichym programem w codziennym uzytkowaniu. Mnie raptem ukazal sie moze 2 razy do tej pory. TF posiada liste programow/skryptow ktore sa uwazane sa niebezpieczne i lista ta ciagle jest aktualizowana - to dla tego aktualizuje sie kazdego dnia automatycznie.
Tak DS posiada liste jak TF tyle ze to lista jest bardziej uboga, moze kiedys dogoni TF.
TF i DS sa programami typu HIPS (nie classic HIPS). TF ponadto nie zablokuje dzialania keyloggerow (nie wiem czemu ale chyba jego lista nie jest pod tym wzgledem przygotowana) Robilem wiele testow i TF nawet nie pisnal gdy uruchamialem keyloggera na komputerze - co innego OA, ktory od razu wyswietlil info co ten program chce zrobic i zasugerowal zablokowanie uruchamiania programu.
Jak widzisz roznice sa znaczne i wyglada na to ze kazdy program sluzy do czegos innego i uzupelnia poprzedni dodajac nowe funkcje. Nie jestem autorem tych programow i nie czuje sie na tyle kompetentna osoba by wyjasniac Ci dalsze szczegoly dzialania opisanych softow, ktore sa bardzo zawile i sam do konca ich nie rozumiem.
Najlepiej przetestowac swoj komputer i zobaczyc z jaka konfiguracja HIPS jest najbardziej zabezpieczony.

Mozesz poszukac w necie testow ZEMANA keylogger, sa tam 4 czy 5 testow na keyloggery typu: wpisywanie znakow z klawiatury, robiace screena Twojego ekranu, przechwytujace obraz z kamerki, etc...