SafeGroup

Pełna wersja: ESET Mobile Security for Android RC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jesli posiadacie telefon z Androidem możecie pobrać, zainstalować i przetestować wersję Release Candidate odświeżonego pakietu bezpieczeństwa ESET.

Na pakiet ESET Mobile Security for Android składa się antywirus, antyspam ochrona przed kradzieżą oraz funkcja pozwalająca określić aktualny poziom zabezpieczeń telefonu. Aplikacja pozwala zarówno blokować połączenia przychodzące oraz wychodzące dla konkretnych numerów, jak również wiadomości SMS i MMS. Wbudowany menedżer zadań daje dość wnikliwy obraz tego, co aktualnie dzieje się w smartfonie i w razie potrzeby pozwol dość szybko zareagować.

Na wypadek kradzieży smartfona i próby włożenia do niego innej karty SIM funkcja SIM Matching spowoduje wysłanie wiadomości SMS do wyznaczone osoby wraz z kodami IMSI, IMEI i numerem telefonu, umożliwiającym namierzenie złodzieja. Dostępne jest również zdalne kasowanie zawartośc telefonu, a także zdalna blokada dostępu do danych użytkownika

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wymaga telefonu z Androidem od wersj 2.0. Program można pobrać ze strony producenta zarówno na komputer stacjonarny, jak i prosto na smartfona za pomocą kodu QR.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Komputerswiat.pl
Dodam tylko, ze wersja finalna bedzie dostepna w wersji polskiej.
Producenci AV znaleźli kolejną maszynkę do zarabiania kasy. Kolejny mój telefon to będzie chyba 10 letnia Nokia Tongue
jak by G nie zje... systemu po całości to by antywirki nie były aż tak potrzebne jak można zrobić system bez aktualizacji normalnieFacepalm

ktośtam

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj możemy się spodziewać wydania wersji stabilnej Eset Mobile Security for Android:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Choć w android market jest jeszcze wersja RC

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to wygląda na to że już jest finał

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

niestety już jest płatny... None2

ktośtam

Owszem jest płatny, ale ceny są bardzo przystępne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

no ceny są spoko choć trochę dziwne bo np. licencje dla jednego użytkownika ma taką samą co na 2-4<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
ja tam używam Dr Web - bardziej mi przypadł do gustu - dokładnie skanuję oraz aktualizację przynajmniej raz dziennieGrin

ktośtam

Dziwna sprawa, ale po instalacji EMS bateria nie wytrzymuje nawet jednej dobyNone2, więc żegnaj EMS.
ktostam napisał(a):Dziwna sprawa, ale po instalacji EMS bateria nie wytrzymuje nawet jednej dobyNone2, więc żegnaj EMS.

wcześniej jak używałem wersji RC to nie zauważyłem spadku wydajności baterii - dziwi mnie Twoja wypowiedźNone2

ktośtam

Ja również nie miałem problemów z wersją RC. W ustawieniach nic nie zmieniałem. Zgłoszę to do ESET-u i zobaczymy co odpiszą.


Dodano: 22 paź 2011 12:09

Jeszcze jedna ciekawostka: niedawno wygrałem licencję na ESS 5 na FB i z ciekawości postanowiłem sprawdzić, czy będzie ona działać z EMS. i co się okazało? Działa! Grin Mam EMS na rok za free.

Eugeniusz

Wszystkie esetowe licencje są "wymienne", tj. np. NOD32 Antivirus działa dla wersji windowsowej i linuksowej.

ktośtam

Chyba jednak moja radość była przedwczesna. Nie chce się aktualizować :/ Szkoda.
ktostam napisał(a):niedawno wygrałem licencję na ESS 5 na FB i z ciekawości postanowiłem sprawdzić, czy będzie ona działać z EMS. i co się okazało? Działa!Mam EMS na rok za free.
Eugeniusz napisał(a):Wszystkie esetowe licencje są "wymienne", tj. np. NOD32 Antivirus działa dla wersji windowsowej i linuksowej.


idąc tym tropem to możliwe że licencja na EMS wykupiona na rok za 19,90 zadziała na ESS i tym sposobem licka na kompa prawie za freeGrin


Dodano: 28 paź 2011 17:53

ktostam napisał(a):Dziwna sprawa, ale po instalacji EMS bateria nie wytrzymuje nawet jednej dobyNone2, więc żegnaj EMS.

ktostam. Testuje już drugi dzionek EMS i bateria działa normalnie (mam licencje na roczekGrin)

ktośtam

Próbowałem po raz drugi EMS - rezultat ten sam, czyli bateria padła zanim zdążyłem wrócić z pracy do domu. Widocznie EMS nie lubi się z moim SGS Wink
ktostam napisał(a):Widocznie EMS nie lubi się z moim SGS


niby Twój model jest rekomendowany przez ESET oto przykład:

Rekomendowane urządzenia


HTC Desire
HTC Desire HD
HTC Desire Z
HTC Desire S
HTC Wildfire S
HTC Wildfire
HTC Incredible S
HTC Salsa
HTC Merge ADR6325 (HTC Lexikon)


Motorola MILESTONE
Motorola MILESTONE 2
Motorola Droid 1
Motorola Droid 2
Samsung I9000 Galaxy S
Samsung I9100 Galaxy S 2
Samsung Galaxy Ace
Samsung Captivate
Samsung Vibrant
Google (HTC) Nexus One
Google (Samsung) Nexus S

ktośtam

Wiem, ale ewidentnie coś jest nie tak. Dałem sobie spokój z EMS.
zainstaluj sobie Dr Web Light - wystarczająca ochrona jeśli nie potrzebujesz blokady połączeń spam oraz sms, nawet nie wiem czy nie jest lepszy od EMS w dodatku jest lżejszy bo zajmuje jakieś 2,5 max 3MB RAM
a tak na marginesie to EMS na android jest ograniczony bo nie posiada FW a na symbian i windows mobile jest on dołączony do pakietuWink

ktośtam

W zasadzie, to nie potrzebuję zabezpieczenia na SGS.
ktostam napisał(a):W zasadzie, to nie potrzebuję zabezpieczenia na SGS.


eee... ja uważam że lepiej dmuchać na zimneGrin
Pozdrawiam.
Stron: 1 2