SafeGroup

Pełna wersja: Pomoc w wyborze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam!
Od tygodnia przeglądam forum, czytam różne testy, artykuły... I jest coraz gorzej zamiast lepiejWall nie wiem już co wybrać...
Na wstępie napisze, że mam dual core 2.5gh, 2gb ramu i win7 64bit.
Poszukuję zestawu (pakietu) zapewniającego jak największą wydajność (przy dobrej ochronie). Dodatkowo nie chciałbym być bombardowany licznymi pytaniami.
Testowałem KIS 2012, FIS 2011, NOD5, CIS 5.8 mam zamiar NIS 2012. Do tego chcę dołożyć KeyScrambler + MAM pro + SS pro (aczkolwiek nie wiem czy warto aż tyle)
Naczytałem się jednak opinii, ze w tym jest złe to, w innym cośinnego, to za wolny to, że za mało dokładny... i utknąłem w martwym punkcie Smile
Tutaj moje osobiste wnioski po chwili spędzonej z danym programem:
KIS mi się najbardziej podobał ale w testach zaczął ostatnio słabnąć, wydajność lepsza niż w wersji 2011 ale może jest coś szybszegoSmile
FIS lekki i przyjemny ale zacina mi net:/ FF wiesza się na parę sekund co jakiś czas (może to moja wina)
NOD wcale nie był taki wydajny jak zapowiadali, miał problemy z .... sandboxem?
CIS ok jednak z tego co wyczytałem bardziej polecane były zestawy comodo firewall + oddzielny av (bo ten z CISa slaby), ogólnie bardzo zachwalany przez darmowość.

Może moglibyście polecić mi jakieś sprawdzone, wydajne rozwiązanie i czy lepiej instalować cały pakiet IS czy złożyć coś samemu. Np. KAV + Comodo Firewall itp. Chodzi mi o płynność działania i o to bym sobie sam poradził z ustawieniami.

Najwięcej korzystałem z KIS 2012 i do niego byłbym skłonny wrócić.Ma on jednak sporo funkcji które najzwyczajniej nie są mi do niczego potrzebne. Wpływają one w pewnym stopniu na jego zasobożerność. Chciałbym wybrać coś lekkiego, ProstegO i zarazem w miarę skutecznego.
Cytat: Chciałbym wybrać coś lekkiego, ProstegO i zarazem w miarę skutecznego.


To wszystko w teorii charakteryzuje NIS.

W praktyce widziałem kilka zainfekowanych kompów z tym pakietem, ale to była 0 świadomość użytkowników, a ty chyba jakąś tam wiedzę masz Smile.
Do tego DNSy np. Comodo i powinno być OK.
Właśnie NISa jeszcze nie zdążyłem przetestować (nie miałem już sił). Wersja 2012 jak przypuszczam będzie najlepsza?
Czy do tego instalować KeyScrambler + MAM pro + SS pro czy nie ma już takiej potrzeby?
Jak już to bym ni męczył SS i zainstalował KS + MBAM Pro, nie bunkrujmy się Smile
Jesli myslisz podczas korzystania z kompa, to zainstaluj Nortona IS + MBAM Pro + KS Free.

ktośtam

A ja bym chciał zapytać, po co Ci 64 bitowy W7 na maszynie z 2GB RAM?
Może warto się przesiąść na 32 bit i poszerzyć w ten sposób możliwości wyboru zestawu zabezpieczającego?
ktostam napisał(a):A ja bym chciał zapytać, po co Ci 64 bitowy W7 na maszynie z 2GB RAM?
Może warto się przesiąść na 32 bit i poszerzyć w ten sposób możliwości wyboru zestawu zabezpieczającego?
Racja. Wtedy wachlarzmożliwości darmowego oprogramowania (które w większości jest na 32 bit) się powiększa.

ktośtam

A jak już zdecydujesz się na 32bit, to ja poleciłbym Ci taki zestaw: Mamutu+ DefenseWall Personal Firewall(ponieważ jak widzę bierzesz pod uwagę rozwiązania płatne) + MBAMjako skaner na żądanie.
Dzięki a odpowiedziSmile
System mam 64 bitowy gdyż przerobiłem go sobieSmile Pobiera mniej ramu niż 32bit a jest dużo szybszySmile Doskonale też zdaję sobie sprawę, że na 32bitowym sprawa wygląda prościej, a na tym trudniej... dlatego szukam pomocySmile
Jeszcze dziś zainstaluje NISa bete, popatrzę, posprawdzam, jeśli będzie wszytko ok zakupie i będę zadowolonySmile

Swoją drogą, jeśli mowa już o 32bitowym systemie... Gdybym chciałzabezpieczyć 2gi komputer (stary laptop)zestaw Mamutu + DefenseWall Personal Firewall + MBAM będzie najlepszy?Jeśli moglibyście podać to poproszę o bezpłatną alternatywę dla DefenseWall Personal Firewall. W pracy (64bit) mogę mieć płatny zestaw, w domu (32bit) wolę darmowySmile Mam tam linuxa i nie zastanawiałem się nad ochroną, ale wszystko się może zmienićSmile
Pozdro
Ja jeszcze proponuje staetować G Datę TotalCare 2012 poprawili mułowatość tego pakietu z wersji 2011. Albo zainstalować CISa i ustawić tak aby się jak mnie pytał ale o tym to niech pan i władca - morphiusz powieSmile
GesWall z regułami pro może być darmowy odpowiednikiem DW na systemie x32.

@ odi HA HA None2
Kolega testował i się nie zdecydował, za to poleciłem mu DNSy, które Comodo robi zupełnie nowe, na razie są w fazie BETA.
Wiesz Gdate miałem w wersji 2011 - strasznie się zraziłem Smile A co do Morphiusza to trochę zdziwiło mnie że polecił NISa na początku tematuGrin Czytałem forum dość dokładnie i prawie zawsze był tylko CIS i CISGrin Nic do niego nie mam oczywiścieSmile

Ostatnie pytanie... NIS 2012 wymaga jakiejś szczególnej konfiguracji? Czy na domyślnym da rade?

Eugeniusz

Można jechać na domyślnych.
NIS leci z automatu. To jest AV "zainstaluj i zapomnij"
Mialem go przez jakis czas. Jest strasznie lekki i ma odjechany Download Insight. Wylapie wirusy podczas pobierania w 95%.
Ja proponuję na początek dołożenie 2GB RAM, najlepiej takiego samego jak masz w kompie. Na 4GB komputer ci trochę odżyje. Pamięć tania. Win64 będzie korzystał z całych 4GB.
Lub chociaż 1GB i przejście na Win32bit
Chyba, że to nie wchodzi w grę.
Ja się dziwie, że kolega używa 64-bitów przy 2GB ramu Smile
Też bym dołozył 2GB.
[quote="sadam"] Wiesz Gdate miałem w wersji 2011 - strasznie się zraziłem Smile też miałem na chwilę 2011 g datę. No i mówię, że poprawili wydajność w 2012 sam się przekonaj zainstaluj triala na 30 dni

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale żeście się uparli z tym ramemSmile Naprawdę mam zmodyfikowany windows 64bit radzi sobie lepiej noz 32bit na 2gb ramuTongue Ale planuje dokupic planuje...
Hmm a czy ta Gdata 2012 będzie porównywalna/szybsza/wolniejsza od NISa? Powiem szczerze, że ku mojemu zdziwieniu na 64bit KIS 2012 jak dotychczas chodził najpłynniej (nie mowie o skanowaniu ale zwykłym działaniu), potem FIS 2011. NISa 2012 mam dopiero parę minut wiec ciężko coś powiedzieć, pamięci zużywa naprawdę mało, lekko szarpie prockiemSmile Ale jest ok. Poczytam jeszcze o Gdada 2012.
Na pewno będzie cięższa od NISa.
Aha, zrób pełny skan NISem, zrestartuj kompa, to powinien się uspokoić.
sadam napisał(a):Ale żeście się uparli z tym ramemSmile

Ja się będę upierał, bo wiem jak chodzi komp na 2GB, na 4GB i na 8GB. Między 4 a 8 nie ma różnicy jak się czegoś naprawdę konkretnego nie robi (np. wirualizacja). A między 2 a 4 jest różnica, np. w kwestii ładowania systemu, działania programów, programów AVWink
Ale nic na siłę.
Stron: 1 2