SafeGroup

Pełna wersja: Spyware Terminator 2012 wydany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dostępna jest najnowsza wersja programy Spyware Terminator 2012 programu antyspyware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


niestety program w stosunku do poprzednich wersji został pozbawiony wielu funkcji część z nich dostępna jest po wykupieniu płatnej licencji
Będzie trzeba przetestować, chociaż nie czuję tutaj niczego spektakularnego ;(

Podział na wersję PRO i Free.
Wersja Free ma tylko to, co na zielono jest u Zorda.
Słabiutko, sam antywirus i to pewnie jeszcze ClamAV?Wall
jest jeszcze HIPS ale trzeba włączyć w ustawieniach zaawansowanych
Antyvirek jest w PRO tu jest ich silnik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podsumowując:
-jest HIPS
-jest AV w realtime (?)

Na teście CLT odezwał się tylko raz, krzyczy chyba tylko wtedy, gdy coś uruchamiasz.
Patrząc na zrzuty, to chyba najnowsza wersja jest okrojona w stosunku do ostatnich i aż chyba go sobie zapodam, żeby zobaczyć co jest teraz wart. To, że nie ma modułu AV, to nic złego...obciążał zawsze bardziej i dlatego nie instalowałem go. Program jest...tak mi się wydaje...mocno przebudowany w swoim interfejsie i ciekaw jestem czy też tak mocno popracowali nad wydajnością programu. Mam mimo wszystko dobre wrażenia z pracy z nim, a komunikaty modułu HIPS były zawsze dla mnie na wysokim poziomie...tak samo skanowanie modułem anty-spyware.


Dodano: 31 sie 2011, 2011 16:12

Pierwsze wrażenia po paru minutach używania wersji darmowej:
- program teraz szybciej się instaluje i aktualizuje
- program określę jako "anielski" czyli ładny na wygląd, ale bezpłciowy jeśli chodzi o funkcjonalność (właściwie to wykastrowany)
- funkcji mniej, a chodzi głównie o możliwości i ustawienia HIPSa...dawniej można było zarządzać poszczególnymi komponentami tej osłony (było ich chyba w sumie 10), teraz nie ma na to wpływu właściwie
- skanowanie nie tak szybkie i jakoś tak mniej czytelne
- w sumie nie to nie bardzo rozumiem, dlaczego takie posunięcie...dawniej program oferował ustawienia zaawansowane (łącznie z komunikatami HIPS), teraz wszystko jest poukrywane i "nijakie"
- żeby było śmieszniej, to podczas skanowania próbowałem uruchomić Firefoksa...system się zamroził na amen i tylko twardy reset pomógł
- ponieważ program był na wirtualu poszedł sobie w cholerę
- hmmm...czuję się rozczarowany...dobrze, że mam wersję 2.8 jeszcze w zapasie
- aha...na stronie nie znalazłem linków do starszych wersji...nawet tej ostatniej bez AV czyli właściwie tylko HIPSa...a kiedyś były...
Mówiłem Ichito, nie warto, detekcja na poziomie 0.3%Cool
Wygląd programu ala rogue, fakeav.

40$(było nawet 60) za wersję PRO:crazy:

Eugeniusz

Jak dla mnie, interfejs bardzo schludny i estetyczny Smile
Interfejs ładny jest, ale dzięki "News & Tips" zaczyna przybierać wyglądu FakeAV.
Ludzie, o czy wy mówicieFacepalm
Aż sobie sprawdziłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podstawowe skanowanie to skanowanie anty-spyware i trudno tu mówić o jakiejś szczególnej skuteczności, bo to nie jest pełne AV o czym wiadomo od lat w przypadku ST. Moduł AV za dopłatą to...jak podają na Wildersach...nie ClamAV ale moduł na silniku F-Prota i stąd jest dostępny tylko za dopłatą. Czy ktoś z Was miał pełną nową wersję z działającym AV?...dopiero wtedy można mówić o skuteczności podczas skanowania na próbkach.
Kilka uwag do testu, który opublikował w tym wątku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

aope ...oczywiście to subiektywne uwagi i każdy ma prawo do własnej oceny zarówno samego programu, jak i wspomnianego testu:
- jak sama nazwa wskazuje program nie jest programem anty-malware w szerokim pojęciu tego słowa...jest programem anty-spyware przeciw konkretnej grupie szkodników w związku z tym jego sygnatury są o całe setki tysięcy czy miliony sygnatur mniejsze, niż klasycznych AV...i tak ma właśnie być
- jestem pewien, że wykrywalność ST znacznie by wzrosła, po zainstalowaniu modułu AV na silniku F-Prota, bo jest to skuteczny silnik, który jest implementowany do wielu klasycznych AV...z wiadomych względów (cena) ten moduł nie działał
- lista grup szkodników wykrywanych i neutralizowanych przez program znajduje się na stronie programu wraz z obszernym wyjaśnieniem, czym one są

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- mam wrażenie, że autor testu dobierał te ponad 5 tysięcy szkodników zupełnie przypadkowo...w przypadku programów dedykowanych do wykrywania specyficznych zagrożeń taki dobór mija się z celem i fałszuje końcowe wyniki
- zauważyłem również, że poddawano ST próbie wykrywania szkodliwych linków...chyba, że coś źle interpretuję...co również w znacznej mierze mija się z celem, ponieważ do tego typu ochrony przeznaczony jest moduł instalowany opcjonalnie czyli Web Security Guard, który zainstalowany nie był
- ST jest również...a może przede wszystkim...HIPSem czyli modułem/programem odpowiedzialnym za monitorowanie akcji w systemie i jego ochronę przeciwko zagrożeniom "0-day"...niestety na filmie widać, że autor tego modułu nie włączył (HIPS jest po instalacji domyślnie wyłączony)
- w związku z tym znakomita ilość podejrzanych akcji nie miała możliwości być wykryta, bo zwyczajnie nie było takiej szansy, a ilość osłon które HIPS oferuje to 8 (tak przynajmniej było we wcześniejszych wersjach) czyli Osłona Autostartu, Osłona Usług i Sterowników, Osłona Dodatków do Przeglądarek, Osłona Rozszerzeń Plików, Osłona Winsock, Osłona Ustawień IE, Osłona System INI i Osłona Hostów
Jak więc widać testowany ST był w testach mocno "okaleczony" i właściwie pozbawiony swoich atrybutów i tym samym wystawiony na "odstrzał" bez prawa do obrony Smile
: na początek dzięki za opinię - nie czuję się urażony ani nic z tych rzeczy. Słowa krytyczne jak najbardziej są potrzebne i pozwalają lepiej wykonywać działania w przyszłości. Ale do rzeczy Smile

Pozdrawiam
Odnośnie możliwości...
- nie znalazłem, żeby producent chwalił się kompleksowością oferowanej przez ST ochrony...więcej nawet powtarza na niemal każdej stronie słowo "spyware", a na innych szczegółowo to pojęcie wyjaśnia, co już z definicji zawęża możliwości programu i powinno dać użytkownikom wiedzę, z czym mają do czynienia. Lista możliwości jest dostępna bez problemu i widać wyraźnie w czym rzecz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- Web Security Guard nie jest dostępny w modułach ST bez dodatkowej instalacji - można się o tym przekonać podczas instalacji, kiedy masz do wyboru instalację tego toolbara lub klikając na ikonkę "ochrony sieci" w module narzędzi...dostajesz okienko informacyjne, jeśli jest niezainstalowany
- masz rację, że testy na domyślnych ustawieniach mają sens, bo odzwierciedlają to, co użytkownik ma na wejściu bez dodatkowej ingerencji w ustawienia, niemniej ten program do pełnej funkcjonalności wymaga tej ingerencji lub pieniędzy, by doinstalować moduł ochrony AV
- pewnie będziemy się różnić w ocenie tego testu, ale na tym polega właśnie dyskusja Smile
: dobra dyskusja i konstruktywna krytyką są potrzebne Smile
Ichito, co powiesz na retest Spyware terminatora na 50 wyselekcjonowanych próbkach spyware + skan tych probek i odpalenie 15 niewykrytych (jeśli takie będą!).
Oczywiście HIPS uaktywniony. Co ty na to aope?

Aha, co do HIPSA warto ustalić - nie blokujemy alertów pytających o uruchomienie aplikacji bo byłby to kompletny idiotyzm, tym samym nie uruchomimy aktualizacji flasha czy jakiegokolwiek innego programu.
Oczekujmy od HIPSa, że będzie strzegł system przed szkodliwymi zmianiami, a nie pełnił rolę anti-exeka.
Może nie, bo nic lepiej nie będzie, co innego jakby ten F-Prot działał (może by 40% było), ale nie ma szans bo to wersja płatna.

Zresztą z ciekawości oglądnę poprawianą powtórkęWink
morphiusz napisał(a):Ichito, co powiesz na retest Spyware terminatora na 50 wyselekcjonowanych próbkach spyware + skan tych probek i odpalenie 15 niewykrytych (jeśli takie będą!).
Oczywiście HIPS uaktywniony. Co ty na to aope?


Mogę spróbować coś takiego zrobić, ale najwcześniej w przyszłym tygodniu (chyba, że dostanę w weekend zastrzyk czasu tylko dla siebie) Smile2 <!-- sSmile2-->
Jak by co to mogę próbki pomóc Ci skolekcjonować.
morphiusz napisał(a):Jak by co to mogę próbki pomóc Ci skolekcjonować.


Każda pomoc jest zawsze mile widziana Wink
Stron: 1 2