SafeGroup

Pełna wersja: MRG Effitas Antilogger & Browser Security Test
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nowy test grupy: MRG Effitas (Malware Research Group) -Antilogger & Browser Security Test
MRG Effitas will be conducting an assessment of anti-logging and browser security products on Monday. The test will assess the security products ability to prevent our NEW simulator from capturing the user credentials entered in to a HTTPS banking site .

Testowane programy:
1. Zemana AntiLogger
2. TrustWare BufferZone Pro
3. SentryBay Data Protection Suite
4. SoftSphere DefenseWall
5. QFX Software KeyScrambler Personal
6. Neo’s SafeKeys
7. Prevx
8. Quaresso Protect On Q
9. Trusteer Rapport

"We have just published our Antilogger & Browser Security Test results. The report assesses the ability of eleven dedicated antilogger and browser security applications to prevent the new MRG Effitas Crimeware Simulator capturing user credentials entered in to an online banking site.

Wyniki testu do pobrania (plik .pdf - zipped):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prevex Safeonline i SpyShelter złamane, hah.

Eugeniusz

Ale Zemana dała radę Smile

andrzej76

Eugeniusz napisał(a):Ale Zemana dała radę


A sprzeczki nie raz były na forum co lepsze, czy SS czy Zemana , ja zawsze wolałem to drugie, coś mnie SS nigdy nie przekonywał do końca, i proszę ZA dała radę, SS niestety i trza płacić, a ZA można nieraz pobrać na roczek za free.
podobno SpyShelter nie chce brać udziału w tych testach a oni uparcie go testują
po 2 te testy są dziwne nie ma jasnej metodologii robią jakiś program testujący który nie za bardzo wiadomo jak działa i podają wyniki

Andrzej76 SpyShelter ma darmową wersje a Zemana jest za darmo tylko w promocji Tongue

andrzej76

Wiem, dlatego pogodziłem ich czym innym, nie używając ani jednego, ani drugiego.
zord napisał(a):podobno SpyShelter nie chce brać udziału w tych testach a oni uparcie go testują
po 2 te testy są dziwne nie ma jasnej metodologii robią jakiś program testujący który nie za bardzo wiadomo jak działa i podają wyniki

Andrzej76 SpyShelter ma darmową wersje a Zemana jest za darmo tylko w promocji Tongue


Ci nie zmienia faktu, że dzięki temu narzędziu udało się uzyskać informacje danych logowania na systemie chronionym przez spyshletera.
Wielokrotnie na różnych portalach była poruszana metodologia tych testów i dlatego, że jest tak dziwna wiele programów w nich nie bierze udziału. Patrząc na zasady oceny testu i na wynik SS od razu widać, że program ten jakby z definicji nie miał szans, ponieważ daje komunikat i wcale niekoniecznie od razu musi blokować...ustawienia domyślne nie przewidują automatycznego blokowania, poza tym program bazuje na "białej liście" czyli podpisy cyfrowe lub aplikacje Microsoftu. W każdym innym przypadku zapyta, co jest równoznaczne z oblaniem testu...i do oceny tego...i pewnie innych programów...jest bezsensowną metodą. Prevx czy Zemana bazują na sygnaturach i stąd automatyczne blokowanie zagrożeń, a tym samym dobry wynik w teście.