SafeGroup

Pełna wersja: F-Secure Anti-Theft
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

ktośtam

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że od pewnego czasu F-Secure udostępnia zupełnie za darmo, aplikację zabezpieczająca nasze cenne smartfony przed dostępem osób trzecich w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia: F-Secure Anti-Theft .
Dzięki temu programowi, możemy szybko zlokalizować nasz telefon i w razie potrzeby zdalnie zablokować dostęp do danych znajdujących się na urządzeniu jak również całkowite ich wymazanie.

Anti-Theft działa na smrtfonach wyposażonych w następujące systemy operacyjne:

- Android 1.6 / 2.1 / 2.2
- Symbian^3, S60 3rd and 5th Edition
- Windows Mobile 6 Professional
- Windows Mobile 6 Standard
- Windows Mobile 5.0 for Pocket PC
- Windows Mobile 5.0 for Smartphone

Więcej info w linku poniżej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fajnie, ze jest za darmo, bo F-Secure Mobile Security jest drogi, a tu dostajemy najwazniejsza funkcje.
Używałem ale zrezygnowałem bo uznałem, ze mi to niepotrzebne Grin
Eru napisał(a):Używałem ale zrezygnowałem bo uznałem, ze mi to niepotrzebne Grin

Jasne Wink

ktośtam

kamil10506 napisał(a):Fajnie, ze jest za darmo, bo F-Secure Mobile Security jest drogi, a tu dostajemy najwazniejsza funkcje.

Po użyciu kodu promocyjnego:
50OFFMOBILE
nie jest już taki drogi Wink
Największa bolączka F-Secure, to wymagany wzór odblokowania ekranu, oczywiście, to niesamowicie zwiększa zabezpieczenia przed kradzieżą, ale przy każdym odblokowaniu ekranu podawać kod, to strata czasu.
PascalHP napisał(a):Największa bolączka F-Secure, to wymagany wzór odblokowania ekranu, oczywiście, to niesamowicie zwiększa zabezpieczenia przed kradzieżą, ale przy każdym odblokowaniu ekranu podawać kod, to strata czasu.

Coś za coś.

Oczywiście Anti-Theft też jest po polsku, jak Mobile Security, tak?
W pełni polska wersja, używałem przez długi okres. Poza tym, żeby namierzyć telefon zdalnie, musi być uruchomiony moduł GPS, który mimo wszystko zużywa baterię, dlatego zrezygnowałem z tego zabezpieczenia.
zainstalowałem u siebie na symbianie i chodzi aż miło...a da się zablokować telefon poprzez www czy tylko blokada po zmianie sim?
w NetQin jest namierzanie po BTS wiadomo mniej dokładne niż GPS ale lepsze to niż nic GPS tylko działa na dworze

ktośtam

Piotrex44 napisał(a):zainstalowałem u siebie na symbianie i chodzi aż miło...a da się zablokować telefon poprzez www czy tylko blokada po zmianie sim?

Możesz zablokować telefon wysyłając z innego numeru SMS o treści: #lock#<kod>
AVG posiada system zarządzania telefonem przez WWW; kasowanie aplikacji, namierzanie telefonu, blokowanie itd.
ktostam napisał(a):Możesz zablokować telefon wysyłając z innego numeru SMS o treści: #lock#<kod>

a na jaki numer? coś u nich na stronie nic nie mogę znaleźć :/
Na numer telefonu, który chcesz namierzyć.
To działa Piotrek tak, że kiedy wyślesz z innego telefonu ten sms #lock#<kod> na skradziony telefon, to ten telefon zostaje zablokowany.
Piotrex44 napisał(a):
ktostam napisał(a):Możesz zablokować telefon wysyłając z innego numeru SMS o treści: #lock#<kod>

a na jaki numer? coś u nich na stronie nic nie mogę znaleźć :/


Więcej informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

no nie pomyślałem Wall Dzięki Pascal i Kamil
Spoko, kto pyta ten nie błądzi Smile
działać działa lecz po blokadzie tel. wyjęciu bateri i włączeniu jest ok.15 sekund(po takim czasie blokada jest u mnie) na to aby przywrócić fabryczne ustawienia Grin


Dodano: 04 wrz 2011 13:39

Ale też wielki plusem jest że bez obaw można zamknąć aplikację(jeśli nie lubimy jak coś działa w tle) a po ponownym uruchomieniu/zmianie karty aplikacja uruchomi się..Szkoda że jak ktoś włoży kartę z zerowym saldem to wtedy nie dostaniemy smsa Sad
takie programy są do niczego - wystarczy twardy restart i po blokadzie i nie trzeba takiego restartu robić z poziomu telefonu skoro jest zablokowany w tym celu wystarczy naciśnięcie przeważnie 3ech przycisków i po przywracaniu ustawień fabrycznych nie ma śladu po blokadzieGrin
Stron: 1 2