SafeGroup

Pełna wersja: Jakie serwery DNS wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hey!
Dałem ten temat do pogaduch, bo nie wiedziałem, gdzie go wcisnąc Smile
Prosiłbym Was o podanie najlepszych serwerów DNS, jakie obecnie są dostępne. Oczywiscie znam OpenDNS i czy są one warte uwagi? Jeśli tak, to mozecie mi podac ich adres IP?
Aha, czy zmiana serwerow realnie zwiększy szybkośc wczytywanych stron? W PCWorldzie byl o tym artykuł...
Pozdrawiam.

Eugeniusz

OpenDNS:
208.67.222.222
208.67.220.220
kamil10506 napisał(a):Aha, czy zmiana serwerow realnie zwiększy szybkośc wczytywanych stron?

Tylko w początkowej fazie, potem już nie. A sama różnica jest stosunkowo niewielka, bardziej liczy się ochrona przed phisingiem, typosquattingiem i takie tam... o to teraz chodzi.
Dzięki Geniu Smile
A więc ustawiam serwery OpenDNS.

Eugeniusz

OpenDNS są chyba najbardziej uniwersalne i pewne.
W każdym razie nie polecam Google DNS, bo te dns-y nie mają funkcji blokowania przed phisingiem...
A jak DNSy chronią przed phishingiem, tj.blokują złośliwe strony? Mógłbyś mi to wytłumaczyć?
A serwery Comodo?...
blokowanie przed phishingiem polega po prostu na korzystaniu z czarnych list phishingowych stron.. Smile

Co do Comodo to poleciłbym je, ale tak za 1-2 tygodnie, gdy się już "osiądą" (uruchomienie wszystkich serwerów, dodanie list siteinspectora co powinno zwiększyć skuteczność blokowania złośliwych stron ponad wszystkie inne DNSY Grin).

Konto usunięte

morphiusz napisał(a):Co do Comodo to poleciłbym je, ale tak za 1-2 tygodnie, gdy się już "osiądą" (uruchomienie wszystkich serwerów, dodanie list siteinspectora co powinno zwiększyć skuteczność blokowania złośliwych stron ponad wszystkie inne DNSY Grin).


To te nowe, które są jeszcze jako beta?
a używał ktoś DNSów od Sendori ? też blokują niebezpieczne strony
Tak, te nowe.

Ale one chyba mieszcza sie poza Europą, prawda? To jest jednak minus Smile