SafeGroup

Pełna wersja: Firewall dla starszej osoby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, musze zainstalować znajomemu jakiegoś firewalla jako dodatek do avasta. Sam używam Comodo Firewall ale nie wydaje mi się żeby był on przeznaczony dla totalnego laika. Potrzebuje darmowego, prostego w obsłudze, z jak najmniejszą ilością pokazywanych monitów, po polsku i wmiare skutecznego programu Smile Skuteczność nie jest najważniejsza, chodzi mi poprostu oto żeby program wymagał jak najmniejszej wiedzy od użytkownika.


Z góy dzięki za każde propozycje
A jaki system?
kamil10506 napisał(a):A jaki system?


Windows xp sp3
Polecał bym pełny pakiet Avasta tzn. Internet Security.
Na ustawieniach domyślnych jest w miarę dobrze skonfigurowany i raczej wszystko będzie z "Automatu"


Dodano: 27 wrz 2011 12:00

a jeśli już to musi być oddzielny program i po PL to może Ashampoo firewall.
Piotrex44 napisał(a):Polecał bym pełny pakiet Avasta tzn. Internet Security.
Na ustawieniach domyślnych jest w miarę dobrze skonfigurowany i raczej wszystko będzie z "Automatu"


Dzięki, też o tym myślałem ale on darmowy nie jest. Szkoda że już nie ma eksperta 2/2011 bo tam był Avast IS bodajże na pół roku za darmo. Ale z drugiej strony, przy takim użytkowaniu Internetu jak korzysta mój znajomy prosty darmowy firewall powinien wystarczyć.

Jakieś inne propozycje?

--------------------------------

Ashampoo firewall z tego co widze to już nie jest rozwijany... ale prztestuje go.
Niech zostanie zapora systemowa Smile Do tego zamknij porty programem Windows Worms Doors Cleaner.

andrzej76

PC Tools Firewall Free, prosty,mało komunikatów i miarę skuteczny, poradzi sobie.
Dzięki za pomoc. PC Tools Firewall Free myśle że będzie wsam raz :-)
PC Tools jak najbardziej...ale zaproponuje Ashampoo FW 1.2. Jest darmowy, bardzo łatwy w obsłudze, nie wymaga cudów od użytkownika a przy tym jest skuteczny i oczywiście po polsku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam licencję do końca roku na Avast IS jak coś to mogę dać.
Piotrex44 napisał(a): mam licencję do końca roku na Avast IS jak coś to mogę dać.


Dzięki za propozycje, ale nie skorzystam. Sam jest przyzwyczajony do zestawu ochronnego tego co mam, a znajomemu darmowy firewall wystarczy (znajomy wchodzi raczje tylko na strony informacyjne i to bardzo rzadko). Napewno znajdziesz kogoś komu bardziej się to przyda.