SafeGroup

Pełna wersja: Webcam nie działa w Win7, w XP działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Odkopałem dziś starą kamerę internetową CIF 2110. Kamerka działa świetnie na Windows XP, od razu się zainstalowała, nie ma z nią żadnych problemów na tym systemie. Niestety nie działa w systemie Windows 7, który używam regularnie. Do kamery dołączona jest płytka z driverami, które zainstalowałem, ale po włączeniu programu do nagrywania obrazu z webcamu, wyskakuje okienko że nie ma w systemie "VFW Driver" i program kończy działanie. Również poszukiwanie w Windows Update sterowników nie pomogło - program nic nie znalazł.

Słyszałem kiedyś o takiej rzeczy, jak Tryb Windows XP. Może to jest sposób na to, żeby sterowniki przeznaczone dla XPka działały w Win7? Czy może ktoś ma jakieś pomysły?
Niestety pod Windows 7 nie ma sterowników do tej kamerki więc raczej nie będzie działać pod 7 - a tryb XP to po prostu "uruchomienie" na win 7 maszyny wirtualnej z win xp Tongue

Cytat: Tryb XP jest dla niektórych użytkowników jednym z ważniejszych narzędzi w Windows 7 - dzięki niemu możliwe jest uruchamianie w nowym systemie aplikacji stworzonych z myślą o starszych wersjach Okien. Microsoft nie chciał już popełnić błędu zrobionego przy okazji tworzenia Visty (gdy ten system zadebiutował, autorzy programów dla Windows musieli na gwałt modyfikować swoje aplikacje - tak, by działały również w najnowszym OS-ie). Dlatego też Windows 7 został wyposażony w tryb XP - czyli możliwość uruchomienia w wirtualnej maszynie Windows XP (w którym wszystkie stare programy działają bez problemu).

Konto usunięte

W sumie może działać. Jeżeli tryb XP pozwala na "bezpośredni" dostęp do urządzeń USB, to możliwe jest zainstalowane sterowników pod samym XP.
Nie jestem tego jednak pewien, wiem, że da się to zrobić w virtualboxie.
A jak włączyć ten tryb Windows XP w Windowsie 7? Nigdy czegoś takiego nie uruchamiałem. Albo jak uruchomić instalację sterowników w Virtualboxie? Cokolwiek, byle by działało.
żeby właczyć tryb xp musisz zainstalować to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No i oczywiście trzeba mieć Windows 7 Pro i wyżej Tongue
Ściągnąłem wczoraj ten plik i zainstalowałem. Jednak nie wiem co dalej.