SafeGroup

Pełna wersja: Test programów antyspyware
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jurek

TopTenREVIEWS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. Webroot Spy Sweeper
2. Sunbelt CounterSpy Enterprise
3. Spyware Doktor
4. SUPERAntispyware Professional
5. ZoneAlarm AntiSpyware
6. Ad Aware Pro

CounterSpy minimalnie za Spy Sweeperem, ale mniej od niego obciąża kompa ijest szybszy. Trzeci w teście Spyware Doctor, którego można zainstalować za darmo z PC Tools Firewallem. Wówczas chroni system, ale nie usuwa. Do usuwania można użyć SUPERAntispyware Free.

W teście nie ma darmowych programów.

lunaticdreams

Też mi test ................jak dla mnie to lipa bo nie dali softu freeware

Jurek

lunaticdreams napisał(a):Też mi test ................jak dla mnie to lipa bo nie dali softu freeware


Gdy znajdziesz lepszy test, to go wstaw. Chętnie obejrzymy Grin

Ciekawe jak wypadły by tu darmowe programy. Przypuszczam, że pierwsza dwójka jest poza zasięgiem.

lunaticdreams

dobra jak znajdę to zamieszczę poza tym gdzie jest MBAM w tym teście???????

Jurek

lunaticdreams napisał(a):dobra jak znajdę to zamieszczę poza tym gdzie jest MBAM w tym teście???????


Malwarebytes'' Anti-Malware jak sama nazwa wskazuje, to program antymalware, w więc usuwający złośliwe oprogramowanie w skład którego między innymi wchodzą trojany, robaki, rootkity i spyware.
Spyware, to programy szpiegujące, które gromadzą informacje o użytkowniku i wysyłają je bez jego zgody, a więc, to tylko mały wycinek malware.
MBAM nie jest specjalistycznym softem, do usuwania wyłącznie spyware ale też ciekawi mnie jak wypadł by w tym teście.
Mam pomysł! Może tak ktoś z forum zechciałby zrobić test programów antyspyware, podobnie jak to było z testem programów antywirusowych. Wybrać np. 10 bezpłatnych wersji programów antyspyware, pobrać paczkę pełną spyware i przetestować kolejno na tych dziesięciu programach. W skład programów mogłyby wchodzić m.in. Spybot S&D 1.6, Ad-Aware 2008 (pewnie zajęłyby dwa pierwsze miejsca Smile), MBAM i inne.

Jurek

Plati napisał(a):Mam pomysł! Może tak ktoś z forum zechciałby zrobić test programów antyspyware, podobnie jak to było z testem programów antywirusowych. Wybrać np. 10 bezpłatnych wersji programów antyspyware, pobrać paczkę pełną spyware i przetestować kolejno na tych dziesięciu programach. W skład programów mogłyby wchodzić m.in. Spybot S&D 1.6, Ad-Aware 2008 (pewnie zajęłyby dwa pierwsze miejsca Smile), MBAM i inne.


Szukałem paczki spyware ale nie znalazłem.
Ciekawe było by porównanie najlepszych płatnych z tego testu z AVG Anti-Spyware, a-squared Anti-Malware, Outpost Firewall Pro i najlepszymi AV, np. Avirą Premium, Kaspersky, GDATA oraz z darmowymi antyspyware:Spybot S&D, Spyware Terminatorem, a-squared Free, Windows Defender i MBAM.

Oto inny test antyspyware, w którym występują również AV. Kliknąć na AntiSpyware (13):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawe, że Avita Free wypada w nim dość dobrze, choć powszechnie uważa się, że nie wykrywa spyware Grin

Test malware:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lunaticdreams

Webroot i zone alarm jest za free,bynajmniej ja znalazłem
Właśnie - może ktoś z Was ma namiary na jakąś paczuszkę zawierającą spyware /adware ??

Jurek

lunaticdreams napisał(a):Webroot i zone alarm jest za free,bynajmniej ja znalazłem


Nie są za free, tylko w promocji na kilka miesięcy.
Ja do spyware doctor nie mam zaufania.
.x.Wojtek.x. napisał(a):Ja do spyware doctor nie mam zaufania.


Rozwiń to trochę. Dlaczego nie ufasz spyware doctor?