SafeGroup

Pełna wersja: Trojan.FakeMS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Zainstalowałem na czysto Win 7 HP x64 + KIS + MBAM PRO .... wykonałem skanowanie KISem ... czysto , natomiast MBAM Pro wykrył 2 pliki oznaczone jako Trojan.FakeMSw lokalizacji C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-wininit_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_8ce7aa761e01ad49

Czy to jest FP? Czy rzeczywiście jakieś szkodliwe oprogramowanie?
a dalej C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-wininit_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_8ce7aa761e01ad49.......(tu) \ nie ma ścieżki ? pokazującej odpowiednik plik.
dalej ....wininit.exe
To przeskauj te pliki na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Próbowałem - żaden skaner nie wyrzuca infoirmacji ... nie pisze ani że to złośliwy plik, ani, że czysty - jest tylko kreseczka i informacja, że 2 użytkowników społeczności uznało plik za goodware.

Eugeniusz

To, że jest kreseczka oznacza że plik jest czysty.
A jest mi w stanie ktoś wyjaśnić dlaczego MBAM wykrył to dzisiaj na czystej kopii, a nie np. wczoraj, gdy na komputerze było zainstalowane takie samo oprogramowanie jak dzisiaj, tyle tylko, że system był przeze mnie używany jakiś czas, a nigdy wcześniej czegoś takiego nie usuwałem.

Dodam, że dzisiaj przeprowadziłem aktualizację Adobe Air , co ciekawe secunia PSI nie zrobił tego automatycznie, bo SHA było nieprawidłowe, więc musiałem to zrobić ręcznie... czy to może mieć jakiś związek?

Z tego co wyczytałem wininit powinien być tylko w c:\Windows\System32

marsellus

mariusz252111 napisał(a):A jest mi w stanie ktoś wyjaśnić dlaczego MBAM wykrył to dzisiaj na czystej kopii, a nie np. wczoraj?

Pewnie błąd w bazie, po kolejnej aktualizacji wszystko wróci do normy Wink

U mnie jest to samo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rzeczywiście - identyczne wyniki.


Dodano: 05 paź 2011 16:24

MBAM otrzymało powiadomienie o FP - jest nowa baza do pobrania Smile