SafeGroup

Pełna wersja: Witam.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Od dłuższego czasu uważałem Avirę za bardzo dobry antyvirus. Ale to było kiedyś. Napiszę teraz o co mi chodzi. Mając wcześniej zainstalowaną Avirę lubiłem od czasu do czasu przeskanować dysk programem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... e+3.5.0.25. wybierając wolniejsze skanowanie na " Dokładne". I jeśli skanował asguared Free to Avira też, z tym że Avira wykryła mi pewnego trojana, ale nie mogła już go usunąć. Potem przerzuciłem się na KIS 7.0 On mi go wykrył i usunął. Jak mam ustawić Avirę aby usuwała wszystkie wykryte wirusy? Pozdrawiam Smile

Jurek

Cześć Zbysiek!
Zdarza się, że Avira Free, która nie posiada tak jak wersja Premium skanera HTTP, przepuści wirusa. W przypadku niektórych trojanów np.TR/Crypt.XPACK.Gen, nie usuwa ich tylko blokuje. Trzeba wówczas skorzystać np. z Combofixa. Nie jest to tylko kwestia ustawień, choć prawidłowe ustawienie Aviry, które znajdziesz na forum pomaga. Ale i tak nie jest tak źle, ponieważ są płatne AV, które nie tylko, że przepuszczają trojany, ale nawet przy skanowaniu ich nie widzą.
Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to proponuję zainstalować firewall i wspomagający program antyspyware. Na forum znajdziesz różne propozycje. Można również skorzystać z promocji Aviry Premium i SS, które czasem się pojawiają. Wersja Premium zapewnia jeszcze lepszą ochronę.
Zapewne jednak wiesz, że nie ma idealnych antywirusów.

PS.
Jeżeli napisałeś jakiś post i chcesz go poprawić lub coś dopisać, możesz wejść do edycji a nie koniecznie pisać nowy :o)

Pozdrawiam!
Jurek dzięki za pomocSmile A jeśli chodzi o edycję posta to też już będę wiedział na przyszłośćSmile