SafeGroup

Pełna wersja: Avast 6 Free czy MSE 2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam! Jestem nowym forumowiczem. Zawsze z zaciekawieneim przegladam to forum i postanowilem sie na nim zarejestrować. Ma prośę, chodzi o wybór AV do mojego kompa ( darmowego AV ). W gre wchodzą tylko dwa Avast Free 6 lub MSE 2 gdyż pozostałe darmowe mnie nie zbyt interesuję. Avast zapewnia szeroki wachlarz ochrony lecz to MSE dobrze integruje się z systemem i ma prawie zerowy wskaźnik FP. Z Avatem miałem jeszcze jeden mały problem, ale to opiszę później w innym temacie. Posiadam laptopa HP z systemem windows 7 HP 64-bit ( oryginalny), 4 GB ramu, procesor 2 x 2.10 GHz. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam forumowiczów.

Apocalypse

Oba są leciutkie dla systemu. MSE jest jak dla mnie strasznie prymitywny i nie ma prawie żadnych modułów - ot taki antywirus jak już ktoś nie ma co zainstalować, jednak ludzie, którzy używają - chwalą sobie. Avast natomiast ma dużo modułów, niezłą wykrywalność.
Jak dla mnie Avast ale możesz zainstalować sobie oba i zobaczyć, który lepszy...

A czemu Cię pozostałe nie interesują?
Avira np.?
Używałem obydwu, ale kazdy ma swoje plusy i minusy. Dla Avasta mam nawet swoją ( myślę, że dobrą ) kompilacje ustawień. Miałem z nim dwa problemy, które zadecydowały, że narazie jest zainstalowany MSE. Pierwszym z nich jest to, że nie potrafił przy pełnym skanowaniu przeskanować wszystkich elementów ( zaznaczone wszystkie archiwa ). Udawało mu się to jedynie podczas skanowania przy uruchomieniu. Druga rzecz to taka, że znajdował niepożądany program w HP/BIN/ENDPROCESS.EXEjako win32 kill app( myślę, że napisałem w miarę poprawnie ) i miałem problem z wykluczeniem tego procesu bo folder to bez kłopotu. Z tego co wyczytałem to ten proces akurat nie jest niebezpieczny tylko firma HP go używa. Chciałem sie poradzić na forum DP względem tych problemów, ale jako niezarejastrowany użytkownik z jakiegos powodu moderator nie wstawiał moich postów na ten temat. Oddzielnego wątka na ich temat już chyba nie ma co zakładac skoro opisałem je tutaj o ile admin się zgodzi.


Dodano: 11 paź 2011 15:18

Avira jest dość dobra jednak wolę programy z polskim menu. Pozatym tamte dwa akurat mi przypadły do gustu, ale dzięki za propozycję.

Apocalypse

Avast pewnie wygenerował fałszywy alarm. To się zdarza. Dla mnie Avast jest lepszym rozwiązaniem bo bardziej kompleksowym a MSE to takie absolutne minimum. MSE w sumie w testach wypada lepiej ale nowy Avast ma (z tego co pamiętam) piaskownicę, a to duży plus.
X26 napisał(a):MSE w sumie w testach wypada lepiej ale nowy Avast ma (z tego co pamiętam) piaskownicę, a to duży plus.

... ciekawe w których to testach wypada lepiej od Avasta ???
Myślę, że chodziło Mu o to, że MSE wypada lepiej niż wcześniej, a nie lepiej od Avasta.
MSE odradzam. Instaluje się automatycznie jeśli nikt nie ma AVFacepalm
Avast 6 ma Autosandbox i automatycznie odpala podejrzane pliki.
Avira - Ktoś ją wspomniał. Nowa wersja 2012 zapowiada się Ciekawie. Jednak już ask.com jest obowiązkowy. Nie masz toolbara nie masz WebGuarda.

Wybrałbym avasta 6
MSE nie instaluje się automatycznie. W Windows Update widnieje on w kategorii Oprogramowanie opcjonalne.
Co do Aviry Free - w sieci istnieje rozwiązanie blokujące ASK Toolbar, jednocześnie pozostawiając włączonego Webguarda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prosiłbym jeszcze o jakieś opinie. Z góry dziękuję!

Eugeniusz

Używasz IE i jesteś roztropnym użytkownikiem - może być MSE.
Ja używam IE i jestem raczej roztropnym użytkownikiem, a żona używa Firefoxa. Jednak wolałbym to zabezpieczenie, które faktycznie moze być lepszym rozwiązaniem. Miałem kiedyś chwilowo CIS 5 ( nie pamiętam dokładnego oznaczenia ), ale przy pełnym skanowaniu męczył procka, a pozatym żonie przeszkadzały komunikaty zapory i HIPSA.

Eugeniusz

To możesz zainstalować MSE2, a jako dodatkowy skaner linków G Datę Cloud Security. Aktualizuj oprogramowanie, nie wchodź na nieznane strony a będzie dobrze.
Avast posiada wiele modułów, jest szybki, skuteczny. MSE jest chyba najbardziej zintegrowany z systemem, ze skutecznością też raczej dobrze na Windows 7. Wybór pomiędzy tymi dwoma tak do końca nie jest prosty. Na razie używam MSE.

ktośtam

Pamiętaj, że MSE natywnie obsługuje systemy 64 bit. Możesz także ustawić UAC na maksimum oraz dodać Sandboxie - do uruchamiania nieznanych aplikacji.
Jeżeli jesteś świadomym użytkownikiem (a z tego co piszesz wynika, że jesteś), to nie powinieneś się niczego obawiać.
ktostam napisał(a):Możesz także ustawić UAC na maksimum


Bez przesady nie miałby życia Grin
Tak się składa, że mam UAC ustawione na max. Nad sandboxie kiedyś myślałem. Mam w planach dodać EMET.

ktośtam

Ja również mam UAC ustawione na max i wcale tego nie odczuwam, więc nie wiem o czym piszesz Eru.
Snajpi napisał(a):Mam w planach dodać EMET.

Właśnie o EMET zapomniałem wspomnieć wcześniej Wink
Biorąc pod uwagę moduły Avast to jeżeli np. pobiorę zainfekowaną pocztę programem pocztowym to osłona poczty powinna mi zagrożenie wykryć przy pobieraniu. W MSE to samo zagrożenie powinno zostać wykryte nie przy pobieraniu poczty, a dopiero przy zapisywaniu załącznika. Tak to działa w tych programach?

Apocalypse

Nawet nie przy zapisywaniu załącznika ale przy jakiejkolwiek próbie zapisania zainfekowanego pliku czyli np. cache przeglądarki.
Masz rację, ale Avast chyba skanuje w trakcie pobierania.
Stron: 1 2