SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw do 1500zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Składam komputer dla kolegi za 1500zł i chciałbym, abyście ocenili zestaw, który wybrałem. Przyznam, że kierowałem się tylko i wyłącznie ocenami, ponieważ nie posiadam doświadczenia w składaniu zestawów.
Ale do rzeczy. Oto zestaw:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

= +/- 1400zł

I proste pytanie - co byście wymienili? Smile
Pozdrawiam

PS. Dysku na razie nie biorę pod uwagę.
Lepiej brać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grafa może być ta co podałeś - ale komputronik to drogi sklep dlatego ja bym się starał kupić poszczególne części osobno i gdzie taniej Tongue

Cena w komputroniku: 1606 zł.
A czy RAM nie może zostać taki, jaki podałem? Smile Jest o wiele tańszy, ale czy rzeczywiście gorszy?

Ja nie biorę cen z komputronika Smile Zawsze w nim tylko szukam.

marsellus

E od głośnego OCZa lepiej brać cichutkiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin
kamil10506 napisał(a):A czy RAM nie może zostać taki, jaki podałem? Smile


Ja bym brał GeIL''e - z Goodramami mogą być problemy (ostatnio kumpel np miał - nie chcą mu chodzić na 1333 MHz chociaż powinny bo to ich standardowe taktowanie).
BTW. Nie ma co patrzeć na komputronik - nie ma tam wszystkiego a czasami nawet można powiedzieć, że jest tam ubogo .

marsellus napisał(a):E od głośnego OCZa lepiej brać cichutkiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin


Fakt można brać Fractal''a Grin
Ale ja szukałem w komputroniku ponieważ nie było wspomniane, że mogą być z innych sklepów Tongue
Eru napisał(a):nie chcą mu chodzić na 1333 MHz chociaż powinny bo to ich standardowe taktowanie

A tak, słyszałem o tym, że trzeba zmienić ustawienia BIOS, żeby jechały na 1333MHz.
No to Twój, rzekłbym, jest do rozważenia Grin
Tylko nie wiem, jaki zasilacz wziąć. OCZ rzeczywiście jest głośny? Bo w komentarzach raczej są pochlebne opinie, jeśli chodzi o głośność.

slawektor

Kartę lepiej GTX 550Ti. Ta którą Dałeś kosztuje tam 449 zł. Praktycznie za te same pieniądze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kamil10506 napisał(a):A tak, słyszałem o tym, że trzeba zmienić ustawienia BIOS, żeby jechały na 1333MHz.
No to Twój, rzekłbym, jest do rozważenia Grin


Synek za przeproszeniem za kogo ty nas masz? Myślisz, że nie próbował zabawy z BIOS''em żeby je zmusić do pracy w 1333 MHz? Tongue
slawektor napisał(a):Kartę lepiej GTX 550Ti. Ta którą Dałeś kosztuje tam 449 zł. Praktycznie za te same pieniądze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


OK Smile
W takim razie na razie biorę zestaw Eru + GTX 550i.

Cytat: Synek za przeproszeniem za kogo ty nas masz?

Mam cię za redaktora forum ds. bezpieczeństwa, tatku Smile
Co do zasilacz to możesz wziąć tego Fractala co został podany wyżej też zamiast tego OCZ.

slawektor

Zerknij na te kości są gicio i niedrogo, tylko trzeba ich poszukać: Geil DDR3 Enhance Corsa 8GB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na Allegro za 200zeta.
slawektor napisał(a):Zerknij na te kości są gicio i niedrogo, tylko trzeba ich poszukać: Geil DDR3 Enhance Corsa 8GB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na Allegro za 200zeta.

Super Smile

A więc;
Procesor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

płyta główna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

RAM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zasilacz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

grafika

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Supcio Smile Wychodzi poniżej 1500zł

EDIT
Zmiana zasilacza na ModXstream

slawektor

Jak już to OCZ 500W ModXStream PRO (odpinane kable) 80 PLUS STANDARD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ModXstream jest produkowana w innej fabryce. Produkcja opiera się na innej technologi. Zasilacze ModXstream, w odróżnieniu od StealXstremów:
- posiadają inne, lepsze komponenty
- są znacznie cichsze (bardzo ciche)
- nie śmierdzą kabalitem lub tanią elektroniką
- nie palą się !!! - nie uszkadzają innych elementów komputera (StealXstream zachowują się jak tani, tandetny zasilacz od Modecoma, Tracera,Codagen czy inny badziew)
A ja zamiast tego Gigabyte poleciłbym coś od ASRock:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue

slawektor

Racja tego Gigabajta skasowałem, słaba sekcja zasilania. Szkoda że nie ma nic podobnego cenowo od Asusa. ASrock nie jest zły, ale Asus jest lepiej wykonany i ma lepszą sekcję zasilania.
Ps. Nie wiem ile w tym prawdy - Asrock podobno kupił licencje i maszyny do produkcji starszych wynalazków od Asusa i klepie je hurtem.
140W to słabo? Grin
BTW o jakim asusie mówisz ponieważ wspominasz o jakimś ale żadnego modelu nie podałeś Grin

slawektor

Eru napisał(a):140W to słabo? Grin
BTW o jakim asusie mówisz ponieważ wspominasz o jakimś ale żadnego modelu nie podałeś Grin


O żadnym Asusie nie piszę, bo cenowo około 300 zł nie ma. Płyta posiada konstrukcję 4+1 jeśli idzie o ilość faz. Sam Zobacz, płyta do której Dałeś linka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W sumie Masz rację, nic lepszego w tej cenie się nie znajdzie Wink .
Slawektor, tatku Grin
Temat chyba do zamknięcia Smile

Plusiki zostaną wystawione.
Pozdro