SafeGroup

Pełna wersja: Zabezpieczenia w Waszych telefonach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam nadzieję że dobry dział wybrałem jeśli nie to proszę o przeniesienieWink
Chciałbym abyście pisali tutaj jakie zabezpieczenia używacie, jakie są wasze doświadczenia na temat danego programu oraz co sądzicie o zabezpieczeniach telefonu oraz dlaczego akurat taki a nie inny program preferujecieWink
Ja obecnie nie mam root więc firewall nie wchodzi w grę jeśli chodzi o AV to w tej chwili używam Dr Web Antivirus. Uważam go za jeden z najlepszych - baza wirusów przynajmniej raz dziennie się aktualizuje - jest lekki dla systemu oraz ma wszystko co potrzeba do ochrony telefonu. Oczywiście niektórzy mogli by się przyczepić że nie mam modułu anty kradzieżowego ale nie każdy taką funkcję potrzebuję, przykładem jestem ja gdyż posiadam telefon HTC i on fabrycznie ma taką funkcjęWink
Pozdrawiam.
teraz mam LBE Privacy Guard żeby utemperować co poniektóre programy z antyvirków zrezygnowałem bo raczej niczego nie złapieTongue

ktośtam

Ja obecnie nie mam żadnego zabezpieczenia, poza zdrowym rozsądkiem (tzn. nie instaluję jakiś wynalazków z AM i innych źródeł).
Nie używam także anti-theft.
zord napisał(a):teraz mam LBE Privacy Guard żeby utemperować co poniektóre programy z antyvirków zrezygnowałem bo raczej niczego nie złapieTongue

tylko do tej aplikacji co wymieniłeś potrzebny jest rootSmile

ktostam napisał(a):Ja obecnie nie mam żadnego zabezpieczenia, poza zdrowym rozsądkiem (tzn. nie instaluję jakiś wynalazków z AM i innych źródeł).
Nie używam także anti-theft.

fakt rozsądek jak najbardziej jest potrzebny z tym że jak sam zauważyłeś ciężko jest coś wybrać co by miało uprawnienia adekwatne do zastosowań danej aplikacji i w tedy chyba trzeba opierać się na producencie oprogramowaniaNone2
9 kropek z racji tego, że przeniosłem ''się'' w chmurę, dokumenty, maile + dostęp do banku, notatki, zdjęcia.
Zastanawiam się nad tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 14 paź 2011, o 16:47

zord napisał(a):teraz mam LBE Privacy Guard

Nie spowalnia systemu?
JarekMk napisał(a):Zastanawiam się nad tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... er_history

Myślę że wart uwagi, ja na szczęście mam coś podobnego od producentaWink
JarekMk napisał(a):Nie spowalnia systemu?


nie praktycznie nieodczuwalny
Co do zabezpieczeń, to ciekawym narzędziem chroniącym przed utratą telefonu jest "Plan B". Zdalnie instalujemy Plan B, który odsyła nam informacje o położeniu telefonu. Tylko takie rozwiązanie ma dwie wady: stale włączony internet oraz stale włączony GPS. Ale sam pomysł naprawdę fajny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A u mnie brak zabezpieczeń Tongue
Zapomniałem napisać o swoich Tongue
U mnie też brak, bo uważam, że zagrożenia na Androida, nie są jeszcze na tyle popularne, by się przed nimi chronić. Używałem kiedyś F-Secure Anti-Theft, ale przy każdym odblokowaniu ekranu wymagany był kod, co potrafiło zdenerwować.

Konto usunięte

U mnie brak zabezpieczeń, nie instaluję żadnych nieznanych mi aplikacji, nie mówiąc o tych spoza marketu.