SafeGroup

Pełna wersja: Cracki, TrialResety itp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ja mam takie pytanie.
Czy uzywanie cracków czy trial resetów lub podobnych masci specyfików jest szkodliwe samo w sobie? Jak mniemam taki program może zawierać w sobie złośliwe kody aby spreparować coś w naszym rejestrze lub wysyłać pakiety omijając zaporę...dobrze by było jesli by mi ktoś to dogłębnie wytłumaczył.

Oczywiście nie pytam dlatego, że sam tego uzywam. Po prostu chce wiedzieć a sam mam dostęp do pełnych licencji więc nie musze na szczęscie korzystać z takich rozwiązań.
Zależy - jeżeli masz z "niezaufanego" źródła to może się okazać że jest to po prostu malware i zainfekować ci system i koniec - jeśli z "zaufanego" to jest pewne, że jest to crack/trailreset itp itd. - Od cała filozofia Smile
przeważnie są to pliki zainfekowane, należy dobrze je przeskanować przed uruch Grin omieniem
polak900 napisał(a):przeważnie są to pliki zainfekowane


Jakie zainfekowane - wiadomo, że programy AV będą je wykrywały jako zagrożenia ponieważ są to zmodyfikowane pliki, no ale bez przesady - masz z "zaufanego" źródła to jest pewność, że jest czysty Tongue
Na mój rozum jak coś może być z zaufanego źródła skoro wpływa na działanie antywirusa.
Ja mam zasadę że nie używam torrentów oraz żadnych craków itp. Dzięki temu prawdopodobieństwo zarażenia lub złapania czegoś spada drastycznie.
Pod zaufanym źródłem mam na myśli zaufaną stronę z tego typu rzeczami Tongue

andrzej76

Nie ma "zaufanych stron" z tego typu tematami, bo nie jesteś tej strony zawsze pewny do końca,są tylko zaufani ludzie, którzy to robią i nie wrzucają do tego syfu.Nie używam na szczęście i nie interesuje mnie to.
Rozumiem ale ja bym chciał usłyszeć jak taki "crack" może nam zaszkodzić lub inny syf i na jakiej zasadzie się to odbywa.
Chodzi ci o cracka czy malware udającego cracka? Tongue

Bo jeśli o cracka to musisz poszukać informacji o patchowaniu aplikacji (np tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) a jak o malware podszywającego się pod cracka to zazwyczaj jest to jakieś zagrożenie ze zmienioną nazwą lub po prostu crack z dodanymi odpowiednimi poleceniami - czyli crackuje - aplikacja niby działa ale przy okazji doszło do infekcji systemu Tongue

Eugeniusz

Zależy od rodzaju złośliwego oprogramowania (spyware, adware, backdoor etc), określonego zagrożenia (Virut, TDL...) i jego szczepu.
przecież napisałem że przeważnie
Przeważnie są one wykrywane przez AV jako zagrożenie ze względu na użycie packera.
najczęściej używane to
ASPack
PECompact2
UPX
Jak odróżnić/zdiagnozować prawidłowego cracka od tego zawirusowanego ?
Poprzez analizę/ możesz użyć npsandboxów online np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uruchomić w izolowanym środowisku np sandboxie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

plus Buster Sandbox Analyzer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z ciekawości pobrałem kilkanaście cracków i keyloggerów aby je przeskanować poprzez te strony. Okazało się, że wszystkie są zainfekowane i wykrywane jako zagrożenie.
Czy można powiedzieć, że każdy tego typu programik, jest wirusem ?
Na tych stronach jest tylko raport z wykonania pliku, który należy samemu zinterpretować.
Utryx napisał(a):Czy można powiedzieć, że każdy tego typu programik, jest wirusem ?

Jeśli krak modyfikuje pliki, może być uznany za wirusa przez program AV.
Utryx napisał(a):Czy można powiedzieć, że każdy tego typu programik, jest wirusem ?

Jeżeli chodzi o crack - Nie każdy jest zainfekowany Wink
magdas napisał(a):Jeśli krak modyfikuje pliki, może być uznany za wirusa przez program AV.

Zależy jakie pliki Wink
Stron: 1 2