SafeGroup

Pełna wersja: Programy do nagrywania filmików- jakie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Witam, pytam Was o programy do nagrywania filmików. Czy ktoś zna dobre darmowe czy też płatne tego typu aplikacje, ponieważ obecnie używam Camtasia Studio , a chciałbym sprawdzić , jak inne tego typu nagrywają i jakieposiadają funkcje- prostsze, lepsze, czy też bardziej rozbudowane, Generalnie większość filmików z testów na programach av opiera się na jednym typie programu, gdzie jak "klikają" to pojawia się ten żółty punkt- znacie jego nazwę? Wszelkie informacje będą mi przydatne i cenne. Dziękuję.
Funkcja żółtego przycisku to właśnie Camtasia Smile Też używam .
Znam jeszcze:
CamStudio - darmowy
CamStudio + dodatkowy kodek do pobrania na stronie domowej i mamy dobry darmowy soft z dobrą jakością. CamStudio również ma opcję podświetlania kursora, domyślnie jest to właśnie żółte kółko ale można zmienić kształt, rozmiar i kolor.
Screenpresso PRO nie tylko umożliwia robienie zrzutów ekranu ale umożliwia także nagrywanie ekranu Grin

andrzej76

Ten CamStudio jest ok., tylko minuta czy dwie filmiku to już 90Mb danych, bardzo dużo, są takie które robią filmik powiedzmy 15 minut i jest danych mniej?
A ja proponuję zwykłe nagrywanie filmów wbudowane w VMware Smile
Dla mnie jest bardzo dobry.

andrzej76

Ok w VMWare jest w miarę ten Capture Movie, tylko jak nim nagrywam, to nie pokazuje mi strzałki kursora na nagranym filmiku?Wcześniej nie bawiłem się nim.
Andrzej, trzeba zmienić ustawianie, żeby był kursor. Zaraz podam instrukcję.

Aby kursor był widoczny, trzeba we właściwościach maszyny wirtualnej wyłączyć akcelerację 3D w sekcji graficznej, a w Windows (wirtualnym) zmienić ustawienia kursora myszy (Panel sterowania -> Mysz -> Opcje wskaźnika -> Pokaż ślady wskaźnika Smile
andrzej76 napisał(a):Ten CamStudio jest ok., tylko minuta czy dwie filmiku to już 90Mb danych, bardzo dużo, są takie które robią filmik powiedzmy 15 minut i jest danych mniej?


No jeśli ktoś jest zielony w temacie obróbki/kompresji video to faktycznie lepiej soft który zrobi to od razu. Osobiście wolę z dobrej jakości materiału sobie sam skompresować.

andrzej76

Houdini napisał(a):lepiej soft który zrobi to od razu.


A który program robi to od razu - Camtasia Studio robi?
U mnie 15 minut filmu Camtasi to 30 MB .
Plusem Camtasi jest też możliwość późniejszej obróbki filmu bez innych narzędzi.
Do nagrywania filmów polecam rozwiązanie wbudowane w VMware. Jest również bezpłatne Camstudio, ale nie wiem, jak się obecnie sprawuje.

andrzej76

aope napisał(a):Do nagrywania filmów polecam rozwiązanie wbudowane w VMware


Tak, wiem, ale jakoś mnie nie zachwyca, mam Camtasia Studio to na niej robię filmiki, część funkcji już opanowałem, więc kolejne i kolejne filmiki będą coraz to bardziej że tak napiszę " dostrojone".
andrzej76 napisał(a):Tak, wiem, ale jakoś mnie nie zachwyca, mam Camtasia Studio to na niej robię filmiki, część funkcji już opanowałem, więc kolejne i kolejne filmiki będą coraz to bardziej że tak napiszę " dostrojone".


To nie lepiej plik wideo z vmware załadować choćby do Windows Live Movie Maker 2011, tam zmontować całość, zapisać do WMV, a następnie za pomocą np. Freemake Video Converter przekonwertować na format akceptowalny przez youtube (avi, kodek h.264)? Smile
aope napisał(a):
andrzej76 napisał(a):Tak, wiem, ale jakoś mnie nie zachwyca, mam Camtasia Studio to na niej robię filmiki, część funkcji już opanowałem, więc kolejne i kolejne filmiki będą coraz to bardziej że tak napiszę " dostrojone".


To nie lepiej plik wideo z vmware załadować choćby do Windows Live Movie Maker 2011, tam zmontować całość, zapisać do WMV, a następnie za pomocą np. Freemake Video Converter przekonwertować na format akceptowalny przez youtube (avi, kodek h.264)? Smile

Sam przyznam - nie robiłbym tyle zachodu. Mi obróbka filmu to jakieś 45 min, z tym trwałoby z 2 godziny. Dodatkowo nauka gdzie są jakie funkcje.
Flash999 napisał(a):Sam przyznam - nie robiłbym tyle zachodu. Mi obróbka filmu to jakieś 45 min, z tym trwałoby z 2 godziny. Dodatkowo nauka gdzie są jakie funkcje.


Czy ja wiem...sama obróbka to kilka minut w WLMM (program jest banalny w obsłudze - załadowanie pliku wideo, ew. dorzucenie jakiś efektów, przycięcie tu i tam, ew. zabawa z przyspieszaniem, konwersja), większość czasu przypada na konwersje, ale tutaj wszystko zależy od procesora i ew. GPU Tongue
aope napisał(a):
Flash999 napisał(a):Sam przyznam - nie robiłbym tyle zachodu. Mi obróbka filmu to jakieś 45 min, z tym trwałoby z 2 godziny. Dodatkowo nauka gdzie są jakie funkcje.


Czy ja wiem...sama obróbka to kilka minut w WLMM (program jest banalny w obsłudze - załadowanie pliku wideo, ew. dorzucenie jakiś efektów, przycięciw tu i tam, konwersja), większość czasu przypada na konwersje, ale tutaj wszystko zależy od procesora i ew. GPU Tongue

Fakt, ale mi jakoś nie przypadł go gustu WLMM, po prostu nie wiem gdzie co jest, nie przyzwyczaiłem sięNone2 W Camtasi zrobię wszystko za jednym razem.