SafeGroup

Pełna wersja: Jakie płyty DVD do nagrywania polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić Tongue

Wiem, że większość z nas korzysta dzisiaj raczej z nośników takich jak pendrive czy przenośny dysk, ale czasami musze nagrać coś na DVD. Jakich płyt używacie jakie polecacie? Pytam o płyty służące do jednorazowego nagrania.

I jeszcze takie pytanie, spotkałem się z informacją, że w przypadku DVD+RW przed pierwszym użyciem należy płytę sformatować, czy to samo tyczy się DVD+R? Czy to w ogóle jakiś mit?

Eugeniusz

Tomasz napisał(a):Jakich płyt używacie jakie polecacie?

Najlepszy stosunek cena/jakość ma Verbatim. Kiedyś korzystałem z TDK, teraz mam tylko Verbatimy.

Tomasz napisał(a):I jeszcze takie pytanie, spotkałem się z informacją, że w przypadku DVD+RW przed pierwszym użyciem należy płytę sformatować, czy to samo tyczy się DVD+R? Czy to w ogóle jakiś mit?

Nic nie trzeba formatować. Jedynie nośniki RW i RAM można sformatować, tj. skasować całą zawartośc Tongue.
Ja z czystym sumieniem polecam płyty Sony, na których jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Mam płyty z plikami wypalane 4 lata temu i nadal bez problemu można je odczytać.
Z mojej strony to wygląda : Wszystko zależy co chce nagrać i z jaką intensywnością będę wracać do owej płyty dvd. Jak mam nagrać tylko zdjęcia które obejrzę raz na jakiś czas to kupuje najtańsze płyty dvd. Jak będę częściej tego używać to kupuje lepsze. Z rok już nie kupowałem lepszych ale wcześniej to kupowałem verbatimy,tdk,platinium . Stosuję zasadę nagrywania prędkością 8-12. Wyklucza to powstawanie błędów pod czas nagrywania. Formatowanie dvd r? To jakaś bzdura. A co do dvd rw , to kupując płytę jest ona pusta, więc po co formatować? Formatujesz jak masz zapełnioną i chcesz aby była ponownie pusta.
Myśle nad nagraniem legalnej kopii Windowsa 7 na bootowalny DVD ewentualnie druga opcja to nagranie na pendrive, nie wiem co lepsze. Obawiam się, że przy pendrive mogą być problemy z instalacją.
W takim razie to polecam nagranie kilku kopii na np 3 płytach innych firm. Zależy od priorytetu Tongue

Konto usunięte

Ja używam i polecam Verbatima. Co prawda w wypadku DVD nie widziałem żadnych typu DataLife Plus (kiedyś mieli takie płyty CD do nagrywania, drogie ale wytrzymałość jak tłoczone), no ale jeszcze nie natrafiłem na problemy. Oczywiście wiele zależy od tego, jak szanujemy płytki.
Tomasz napisał(a):Myśle nad nagraniem legalnej kopii Windowsa 7 na bootowalny DVD ewentualnie druga opcja to nagranie na pendrive, nie wiem co lepsze. Obawiam się, że przy pendrive mogą być problemy z instalacją.


jak dobrze to wykonasz to nie będzie żadnych problemów
co prawda wątek dotyczy płyt ale z pewnością jakość wypalenia samej płyty zależna jest także od użytej nagrywarki a jak wiadomo z tym bywa różnie,
nawet używanie tylko markowych płyt do archiwizowania danych nie jest gwarantem ich długoletniego bezpieczeństwa gdy korzystamy z napędów optycznych <nagrywarek>
które w trakcie procesu nagrywaniatworzą różnej jakości<pity> oraz <landy>, niestety ale jakość układów optycznych montowanych w ostatnich latach
uległa zdecydowanemu pogorszeniu .Szklane soczewki to już odległa historia, jakość samych lutów oraz stosowanego materiału także, efektem końcowym
jest produkt który nie gwarantuje <długotrwałego zabezpieczenia danych>. Osobiście używam nagrywarek Ausa oraz Pioneera które nawet poprawnie wypalają płyty DVD9
typu <noname>, tylko nie wiem jak długo te dane będą do odczytu. Co ciekawe nagrywarki które w testach osiągają najwięcej punktów w trybie jakości zapisu
zazwyczaj posiadają słaba korekcję sprzętowa odczytu uszkodzonych sektorów z płyt, ale to już jest chyba temat na nowy watekLol