SafeGroup

Pełna wersja: Test 14 zabezpieczeń dla Androida
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziś na rumuńskim blogu FaraVirusi opublikowano test 14 aplikacji do zabezpieczenia platformy Android. Programy testowano na 181 zagrożeniach z całej liczby ok. 600 wykrywanych obecnie. Poniżej fragment w wersji angielskiej z wynikami wykrywalności
Cytat: At the moment there are about 600 viruses for the Android platform. The number of smartphone users with this operating system is growing and the interest is identical among the creators of malware.
Therefore, we decided to test 14 security products for Android in terms of malware detection. We’ve chosen the Android Market available products: those provided free or having a free trial.

We used a set of 181 infected applications (. APK) from July-October.

Here are the results of detection:

• Kaspersky* – 175 (96.68%)
• Dr.Web – 171 (94.47%)
• IKARUS – 170 (93.92%)
• F-Secure* – 164 (90.60%)
• Zoner – 163 (90.05%)
• VIPRE** – 159 (87.84%)
• ESET** – 151 (83.42%)
• BitDefender* – 124 (68.50%)
• BullGuard* – 119 (65.74%)
• NetQin – 116 (64.08%)
• Webroot – 115 (63.53%)
• Trend Micro – 100 (55.24%)
• McAfee* – 53 (29.28%)
• BlackBelt* – 41 (22.65%)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

AVG już nie bierze udziału w teście ciekawe czy teraz wykrył by cokolwiek
Nooo...po wpadce na platformie Windows Phone 7 chyba nikt nie bierze na serio tego programu...a propos AVG Mobilation wciąż jest polecany na Androida Smile
A ja przesiadłem się z Dr Web darmowego na EMS tracąc 19,90złTongue
wydaje mi się że Dr.Web jest lepszy od EMS do tego można bardzo łatwo zdobyć licencje do wersji pro
zord napisał(a):wydaje mi się że Dr.Web jest lepszy od EMS do tego można bardzo łatwo zdobyć licencje do wersji pro


Możliwe że Dr Web jest trochę lepszy ale ma jedną wielką wadę. Wada ta polega na tym że nie mam żadnego zabezpieczenia przed jego odinstalowaniem oraz każdy program który ma w uprawnieniach kończenie procesów może go w każdej chwili zamknąć (jest tak zarówno w wersji free jak i pro). Myślę że dla większości użytkowników EMS będzie lepszym wyborem od Dr Web Pro a to dla tego że ma więcej do zaoferowania tym bardziej że wersja Pro Weba różni się od Light tylko blokowaniem niechcianych połączeń i sms. Ja ogólnie gdyby program rosyjskiego producenta miał lepsze zabezpieczenia przeciwko jego usunięciu lub zatrzymaniu to na pewno bym używał jego darmowe rozwiązanieWink
P.S. A tak poza tym to niektóre programy w tym teście były w fazie beta w tym ESET Wink