SafeGroup

Pełna wersja: VMware Workstation 8.0.0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Panowie, problem.

Wiesza mi się VMware Workstation 7 jak i 8 i co za tym idzie cały system.
Wirtualny system to XP.
Pamięc ustawiona zarówno na 512 jak i 1GB ale i tak są zwiechy.
Mam 4GB ramu i automatyczny rozmiar pliku stronnicowego.
Gdzie lezy problem?
Wkurza mnie to bo nie mogę spokojnie potestować antywirusów.

Mój system to W7 x64
To spróbuj darmowego VirtualBox-a . Teżjakiś czas używałem vm i przesiadłem się spokojnie na vboxa. Polecam. Jeśli niei musi być vm to opisz dokładniej swój problem. Czyli jak się wiesza, dokładnie kiedy i w jakich sytuacjach oraz jaki masz procesor. Czy też np używałeś wcześniej vm i były nst problemy? Z reguły ustawianie 512 a 1024 ramu w xp wirtualnym nie wiele daje wydajności. Tutaj głównie liczy się procesor.
Procesor to amd x2 240 2,8GHZ
A co do virtualBoxa - miałem kiedys ale znowu miałem problem z udostępnianiem folderów. A tutaj metodą "przeciągnij i upuść" można wszystko przekopiować.
Nie wiem po co ci auto plik stronicowania - lepiej byś go ustawił na wartość stałą...
Miałem ustawione na od 200MB do 1GB ale myślełem, że tu leży wina i zmieniłem na auto, jednak nie pomogło.

Konto usunięte

Odpal na matce manager zadań i wtedy spróbuj odpalić maszynę wirtualną - będziesz wiedział czy to jej wina, czy czegoś innego.
Jeżeli jej, to o ile da się, warto w maszynie odpalić manager - może jakaś usługa czy coś.
Nie. Mam dość 2 zwiechy przy kopiowaniu paczek malware i 3 przy instalacji eScana. Wolę to zrobić na około, odinstalować sowjego IS i zainstalować eScana.

andrzej76

Spróbuj zainstalować darmowy VMware player zamiast VMware 8.
Właśnie coś musze znaleźć jakąś alternatywę do tego bo masakra.

Konto usunięte

VMware Player również udostępnia kopiowanie z przeciąganiem na systemach wirtualizowanych (przynajmniej na Windowsach, ale na Linuksach też powinien gdy zainstalujemy dodatki).
Mimo wszystko ja bym polecał VirtualBoxa - jest szybszy.
Zależy mi aby można było kopiować przez przeciąganie a z szybkość schodzi na dalszy plan.
No to pozostają foldery udostępnione, to też w miarę wygodny sposób, przekopiować pliki do folderu.

andrzej76

A może Windows Virtual PC? Można spróbować. Wersja 2007 SP1 jest za darmo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W ostatnim spoilerze bezpośrednio do pobrania.


Dodano: 13 lis 2011, 16:34

Możesz też z poziomu zarządzania dyskami w Windows 7 stworzyć dysk VHD( wirtualny) i na nim zainstalować system do testów ( tylko można Windows 7 i Windows Server 2008), po odpaleniu komputera będzie widziany jako normalny system, to jest najwygodniejszy sposób ,właśnie to zaczynam testować.Nie musisz przydzielać ileś tam ram, bo masz dostępny cały jaki w systemie, problemem może być instalacja kilku softów av, bo trza mieć program do migawek, by to zachować, biorę się za ten schemat, zobaczę jak się ma w praktyce.Myślę, że CTM (Comodo Time Machine) i będzie ok.
Nie wiem czy to dobry pomysł, morphiusz pisał że wirus z fejsa wywalił mu CTM. Ale idea ciekawa. Program do nagrywania też trzeba tam zainstalować, jeśli się nie mylę.

andrzej76

Niestety potrzebny jest skrypt, który automatycznie uruchamia dysk VHD, gdyż ten po restarcie nie jest widoczny, bo się sam odłącza i trzeba go montować na nowo.Owy skrypt posiadam, trzeba go wrzucić do autostartu a w diskpart wpisać stosowne polecenia.Troszkę jest z tym pracy, na razie dysk jednak nie jest widoczny po uruchomieniu komputera, jeśli sytuacja się nie zmieni to spróbuję poczytać i zainteresowac się Virtual PC od Microsoft, lub jeden system poświęcę na testy bez instalowania maszyny wirtualnej,( wtedy nie muszę przydzielać ram-u systemowego, bo mam tyle wolnego ile pozostaje go po zajęciu ram na system) zarzucę na niego CTM, albo .....wrócę do VMware .

andrzej76

Mam VM 7.1.4 na którym zainstalowany jest Windows ThinPC ( lżejsza forma Win 7). Po wyłączeniu zbędnych kilku usług,bez aero zjada ramu tyle ile na screenie. Przydzielone 1Gb ram.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mniej więcej podobnie co Linuks, tylko dodatkiwyłączone, po włączeniu Aero , gadżetów pulpitu , itp. pobiera około 500 - 550Mb ramu.
Możemy zainstalować go oczywiście normalnie na dysku fizycznym, w wersji angielskiej, tutaj spolszczyłem system stosownym pakietem pobranym z witryny Microsofti dodatkowym plikiem reg. dodając go do rejestru.

Eugeniusz

367MB czyli tyle co Linux? Bardzo poważny skrót myślowy Tongue

Konto usunięte

O te użycie RAMu naprawdę nie warto się bić Cool
Oczywiście byłoby nieciekawie, gdyby Windows czy Linux na dzień dobry brały np. 1,5 GB pamięci i nam jej nie oddawały, ale popadać w skrajności nie można z obu stron - w np. Windows Vista czy Windows 7 za duże użycie zaraz na początku (np. 800 MB - 1,2 GB) odpowiada superfetch, który w razie potrzeby zwalnia większość z tej wartości .
Z tego co pamiętam to chyba buri kiedyś pisał o podobnym mechanizmie na Linuksa, który domyślnie jest wyłączony - użycie RAMu idzie do góry, ale system dostaje kopa - i o to właśnie chodzi.
lukasamd napisał(a):Z tego co pamiętam to chyba buri kiedyś pisał o podobnym mechanizmie na Linuksa, który domyślnie jest wyłączony - użycie RAMu idzie do góry, ale system dostaje kopa - i o to właśnie chodzi.

Wtedy trochę źle napisałem Wink e4rat programik do optymalizacji plików na ext4 - to czuć dosyć mocno "...przyspiesza ladowanie systemu poprzez umieszczenie plikow ktorych system uzywa przy starcie obok siebie." - zdanie wyrwane z kontekstu.

RAM to ja mam ciągle ~300 MB zużycie, ale często mam z auto-startem włączone parę programów, aby nie musiał ich później otwierać. Niby zabierają te 100-200 MB dodatkowo czasami, ale wygoda iż mam je już włączone wszystko rekompensuje.

andrzej76

lukasamd napisał(a):O te użycie RAMu naprawdę nie warto się bić


Ale ja się biję na maszynie wirtualnej bo przydzielone mam na nią 1GB + instalacja jakiegoś programu av i skoczy. Windows ThinPC idealnie się nadaje na system wirtualny.

W codziennym użytku też niczym sobie.


Dodano: 29 lis 2011, 15:55

Eugeniusz napisał(a):367MB czyli tyle co Linux? Bardzo poważny skrót myślowy


Tak tyle co Ubuntu (przeważnie tyle mi zagarniał 11.04, 11.10) - to już nie skrót myślowy, i spada do 300MB na Windows ThinPC.
Stron: 1 2