SafeGroup

Pełna wersja: Portale społecznościowe-czy macie na nich konto.Wasze opinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Więc tak, czy macie konto na jakimś portalu społecznościowym i co o nich sądzicie?

Mam konta na kilku portalach tego typu- Twitter, Facebook i Google +.

Facebook używam przeważnie do grania w gry i do dzielenia się na nim z innymi informacją o tym, w jakich konkursach biorę udział. To czasem jest wymagane przez organizatorów danego konkursu, a czasem oni oczekują, że zostanie się ich fanem na Facebook. Poza tym dzięki Facebook można czasem skorzystać z legalnych promocji, zostając fanem producenta danego programu. Nie klikam na lubię to, gdzie popadnie... Dzięki Facebook jestem też w kontakcie z moimi znajomymi i czasem sprawdzam co u nich słychać i zamieszczam tam zdjęcia.


Konta na Twitter używam przeważnie dodzielenia się z innymi informacją o tym, w jakich konkursach biorę udział. To jest czasem wymagane przez organizatorów różnych konkursów. No i czasem też tam piszę zwykłe wiadomości, no i śledzę te strony lub organizacje, które mnie interesują- dzięki temu mogę wiedzieć o jakimś konkursie, promocji, itp.

Konta na Google + używam przeważnie do gier, albo aby być w kontakcie z moimi znajomymi. Google + ciekawie się zapowiadało, ale jak dla mnie na razie lepszy jest Facebook.

Nie zamierzam używać konta na Google + do udziału w konkursach, itp.

Niewątpliwą wadą Facebook jest to, że przy użyciu tego portalu można zainfekować swój komputer, jak kliknie się na linka otrzymanego od osoby, mającej zainfekowany komputer, rozsyłającej do znajomych linki do niebezpiecznej strony.

Co do Twitter, to gdzieś tu czytałam, że trzeba uważać na niebezpieczne wiadomości od oszustów, którzy mogą nas przekierować na fałszywą stronę, aby zdobyć nasz login i hasło.

Co sądzicie o portalach społecznościowych i czy macie na nich konto?
Nie posiadam i raczej nie będę, preferuję kontakt osobisty a jak się nie da to skype. Po co maja ludzie wiedzieć, że właśnie odkurzyłem podłogęGrin
Nie posiadam...nie mam takiej potrzeby, choć rozumiem, że niektórzy mają lub jest to dla nich interesujące z różnych powodów. Wiem, że czasem omijają mnie jakieś konkursy, ale chyba nie byłbym w stanie przetestować wszystkich interesujących promocji lub trialów Smile

Konto usunięte

G+ -> mam, korzystam rzadko ale w normalny sposób bo rzadko spotykam się tam z pierdołami takimi jak na innych. Lepiej jest to zorganizowane i na te całe tablice trafiają rzeczy, które naprawdę mnie interesują (szczerze nie mam pojęcia jak to się dzieje).

FB - mam, prawie wcale nie korzystam, tylko minimum w wypadku kontaktu z jakąś grupą, od czasu do czasu wrzucam jakieś na ogół idiotyczne zapisy.
W tym wypadku zastanawiam się nad usunięciem konta.
Miałem grono, nk - poszły w pizdu, bo mnie denerwowały.
Obecnie mam fb, ale dla mnie to tylko wyszukanie jakiejś osoby oraz kontakt - kurde ciężko czasami skontaktować się przez tel, email, a taki fb to pewnik:crazy: Gry zablokowane, konkursy też, osoby wysyłające spam też, znajomi piszący masę głupot też i tak dalej. Cały fb po blokowany z każdej strony, abym nie musiał wiele o sobie pisać (szkoda, że fb trzyma wszystko stare o nas nawet).

Wchodzę sprawdzam czy nie mam jakiejś wiadomości, czasami info o osobie (mam słabą pamięć do imion, więc czasami z fb korzystam by ją odświeżyć), pośmiać się z linków paru osób (wyjątki w całym tłumie wstawianych bzdetów). Korzystam, ale nie będę miał problemów z usunięciem, albo zapomnieniu o nim, bo skasować konta się nie daWall
Tak jak fiodor99, nie posiadam i raczej nie będę posiadać. Chyba że wyemigruję do pracy na jakąś sri lanke....nie trawię po prostu wirtualnych znajomych. Czemu mam dodawać kogoś do np mojej grupy gdybym w normalnej sytuacji nawet na tę osobę nie zwrócił uwagi. Lepiej trzymać się rzeczywistości, bo niedługo to nawet zamawianie zakupów z internetu będzie standardem. Myślę że po części zbrzydło mi jak niektóre osoby zdobywały znajomych. Jaki jest sens posiadania 1000 lub więcej znajomych ? Których tak na prawdę nie znamy...no i oczywiście te wirusy na fb np...
O właśnie została mi przypomniana jeszcze jedna kwestia - znajomi. Mam tam tylko znajomych ze szkoły, studiów, kumpli, czasami trafi się ktoś poboczny - no bym to imię pamiętał. Jednak co jakiś czas wchodzę i robię czystki kasując tych z którymi już kontaktu nie utrzymuję i raczej znać się nie będę za bardzo, nie widzę sensu ich mieć na tej "magicznej liście wielbicieli"Lol
A, jeżeli chodzi o znajomych, z którymi utrzymuję kontakty na tych portalach społecznościowych, to najwięcej ich mam na Facebook, z tymże znany się z pewnego forum i rozmawiam z nimi przy użyciu AQQ, więc FB dla nas pełni drugorzędną rolę. Wyjątkiem jest moja koleżanka Justyna, z którą mogę rozmawiać tylko na czacie na Facebook, szkopuł w tym, że nie cierpię czata na FB i przeważnie nie mam o czym z nią rozmawiać. Sad

Jeżeli chodzi o Twitter to mam tam zaledwie dwóch znajomych, ale jakoś tam ze sobą nie rozmawiamy.

Na Google + mam z troje znajomych, ale to są Ci sami znajomi, których znam z pewnego forum i rozmawiamy ze sobą przeważnie przy użyciu AQQ, więc Google + nie jest dla mnie zbyt atrakcyjne.

Uważam, że nie ważna jest liczba znajomych, ale ich jakość.

Aha, na FB nie przyjmuję wiadomości od nieznajomych, nie zapraszam też nikogo do żadnych gier i nie reaguję na żadne zaproszenia tego typu.

Nie dopuszczam też znajomych moich znajomych do moich postów na FB i nie wdaję się z nimi w żadną dyskusję- jestem w kontakcie tylko z tymi osobami, które rzeczywiście znam.
joa17t napisał(a):A, jeżeli chodzi o znajomych, z którymi utrzymuję kontakty na tych portalach społecznościowych, to najwięcej ich mam na Facebook, z tymże znany się z pewnego forum i rozmawiam z nimi przy użyciu AQQ, więc FB dla nas pełni drugorzędną rolę. Wyjątkiem jest moja koleżanka Justyna, z którą mogę rozmawiać tylko na czacie na Facebook, szkopuł w tym, że nie cierpię czata na FB

Ehhh.. No i to jest właśnie dziwne zjawisko (przynajmniej w gronie moich znajomych), że sporo osób przestaje korzystać z AQQ/GG/itp. bo po co im to skoro mają czat na fb ... Widocznie jest już tak, że okno z fb jest otwarte cały czas w tle i służy za komunikatorGrin

Również mam konto na Facebooku, ale nie korzystam z żadnych gier i aplikacji bo nie mam na to czasu za bardzo. Nie powiem że posiadanie konta nie jest wygodne w przypadku utrzymywania stałego kontaktu ze znajomymi (a tych mam sporo w całej Polsce po rezlezieniu się na studia), więc nie mam zamiaru strajkować i dezaktywować konta żeby za parę tygodni je znowu włączyć. Nie korzystam z żadnych innych portali, ale chodzi mi po głowie diaspora Smile

Pozdrawiam!

marsellus

Mam FB i ćwierkacza oczywiście na zmyślone dane Cool
Ja mam konto na facebooku i twiteerze, ale głównym moim problemem jest to, że mimo chęci, nie szukam na nich znajomych, bo z jakiegoś powodu uważam, że głupio tak zagadywać do ludzi których się nie zna... i robić z nich znajomych... nie wiem jak Grin
nie mam, czasami korzystam ze skype i adium

Dusiek

Nie mam i raczej nie zamierzam zakładaćIdea
*diaspora alpha:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Skorzystałem z zaproszenia do "testów", ale w polskiej części diaspory się mało co dzieje... Mało #pytań mało zgłoszeń #błędów - cisza raczej.

Koncepcja prywatności jest bardzo ciekawa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli ktoś chciałby przetestować możliwości (a póki co jest ich mało) diaspory alpha, to mogę wysłać zaproszenie.
Facebook to wg mnie jakiś debilizm. Służy do reklamy jakichś śmieci poprzez naiwnych. (lubię to i inne pierdoły).
Mam tylko na NK bo to jakiś kontakt na starych znajomych. Poza tą opcją - debilizm jak facebook.
a ja sobie założyłem konto na diasporze ale nic ciekawego tam nie widzę
zord napisał(a):a ja sobie założyłem konto na diasporze ale nic ciekawego tam nie widzę

Tak jak napisałem, projekt z nadwyżki pieniędzy na rozwój nie zrobił nic wielkiego, ale mam nadzieję, że NA RAZIE i liczę na duży skok w przód. Podoba mi się koncepcja znaczników.

Co do facebooka. Widzę diametralną zmianę w jego funkcjonowaniu, a dokładniej masa reklam w prawej części ekranu. Kiedyś tego nie było. Po prostu ostatnio miałem byłem zalogowany, okno było aktywne i wychodziłem z kuchni. Patrzę z daleka: "co to jakieś takie... kolorowe". Przyznam szczerze, że zrobione dość inteligentnie, bo bardzo powoli zaczęły pojawiać się linki sponsorowane. Nie wiem na ile to drażniące, bo nie siedzę tam często i długo, ale mimo wszystko.

EDIT: Wracając do diaspory... Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czym są te wszystkie adresy?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Trochę nie rozumiem tego zamętu - założyłem konto na joindiaspora.com (zaproszenie z maila bezpośrednio od diaspory) i tam się logowałem, ale chcąc się zalogować na diasp.eu musiałem się ponownie zarejestrować. Dla sprawdzenia o co chodzi zarejestrowałem się (ten sam login, imię, nazwisko i inne dane) i konta w żaden sposób nie są ze sobą połączone None
to jest otwarty projekt tamte adresy to są już całkiem inne serwisy korzystające z projektu diaspory teoretycznie każdy może taką stronę założyć
zord napisał(a):to jest otwarty projekt tamte adresy to są już całkiem inne serwisy korzystające z projektu diaspory teoretycznie każdy może taką stronę założyć

Czyli konto właściwe znajduje się pod adresem joindiaspora.com?
to 2 też jest właściwe jeśli korzystasz z tamtej strony Tongue
Stron: 1 2