SafeGroup

Pełna wersja: Konfiguracja Online Armor Pro
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !
Przed chwilą zainstalowałem do mojego pakietu program OA PRO, bo na forum było info o licencji na 1 rok.
Wszystko dobrze się zainstalowało, ale nie wiem w ogóle jak taki program skonfigurować ?
Jęz. angielski znam na poziom podstawowy, ale wielu słów nie rozumiemFacepalm
Czy ktoś wie jak to ustawić ?
Proszę o pomoc.
Co prawda drugi opis był do wersji darmowej, ale możesz pod tymi linkami znaleźć sporo informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OK. Dzięki. A wiesz może jak wylączyć zaporę w ESET Smart Security 5 ? Bo dwie gryzą się ze sobą i spowalniają komputer.

PS : Pisze mi tez o jakimś Learning mode w OA PRO. O co chodzi ?
Jak wlączyć zwykly tryb ochrony ?

marsellus

Jeśli na prawdę nic nie kumasz to lepiej daruj sobie OA. W jaki sposób będziesz interpretował komunikaty? A będzie ich sporo Wink
Żeby wykorzystać możliwości OA trochę wiedzy jednak trzeba mieć, a jeżeli na prawdę mało kumasz to będziesz miał tylko problemy <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Spoko. ale ja nie mam wiedzy z podstawówki Grin Po prostu chodzi mi o to że niektórych pojęć nie rozumiem, ale na pewno nie jestem jakimś nieukiem.
Question

Learning mode - tryb nauki - OA przy pierwszym uruchomieniu tworzy reguły dla aplikacji.

Seru

tu masz spolszczenie do OA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Seru napisał(a):tu masz spolszczenie do OA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po co ta lekka ironia?


Naprawdę sobie odpuść. OA jest czułym HIPS-em. Będziesz miał też pewnie problemy z interpretacją komunikatów. ESET Tobie wystarczy. Jak nie czujesz się bezpieczny z nim, to podręć ustawienia - daj zaawansowaną heurystykę.

Seru

kamil10506 napisał(a):
Seru napisał(a):tu masz spolszczenie do OA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po co ta lekka ironia?


Naprawdę sobie odpuść. OA jest czułym HIPS-em. Będziesz miał też pewnie problemy z interpretacją komunikatów. ESET Tobie wystarczy. Jak nie czujesz się bezpieczny z nim, to podręć ustawienia - daj zaawansowaną heurystykę.
To naprawde nie bylo zlosliwie,Po prostu tak sobie radze z programami anglojezycznymi.
Tylko jesli wklepiesz całe zdanie do Translatora, to może on całkowicie źle przetłumaczyć. A ciągłe tłumaczenie komunikatów też jest irytujące. Nie lepiej zainstalować darmowy i polski Comodo?
kamil10506 napisał(a):Nie lepiej zainstalować darmowy i polski Comodo?


Bo jest suaby i puszcza reklamiarze i konie trojanskie typ: "zakraplacze"Grin

IMO przyszłość ochrony to wirtualizacja Wink

Zgadzam się, że klikanie w ciemno może być fatalne w skutkach.

Seru

A tak przy okazji chcialem zapytac co trzeba ustawic zeby OA nie blokowal polskich znakow?bo jak widzicie pisze bez nich
Seru napisał(a):A tak przy okazji chcialem zapytac co trzeba ustawic zeby OA nie blokowal polskich znakow?bo jak widzicie pisze bez nich


Wyłącz hot key''e, pewnie i tak nie używasz.
Mam wrażenie, że zrobiliście z chłopaka kompletnego idiotę. Podejrzewam, że to nie jest tak, że nie rozumie pojęć w języku angielskim, ale po prostu nie rozumiał czym jest tryb nauki (na czym to polega). Inna sprawa, że rzeczywiście trzeba być świadomym użytkownikiem przy OA.
Ew. poczekać na spolszczenie, może się owego w niedługim czasie doczekamy ;-)
Każdy z nas miał ten pierwszy raz z HIPS-em i jakoś żyjemy. Trzeba zachecać a nie: nie znasz się nie próbuj, zostaw "avasta" , a kto wie może w przyszłości zainspiruje się i stworzy polskiego OA Cool

Eugeniusz

Przecież OA będzie po polsku Wink, trzeba tylko swoje odczekać.
morphiusz napisał(a):Bo jest suaby i puszcza reklamiarze i konie trojanskie typ: "zakraplacze"

No, nareszcie się zgadzamy!

Seru

Borzuck napisał(a):
Seru napisał(a):A tak przy okazji chcialem zapytac co trzeba ustawic zeby OA nie blokowal polskich znakow?bo jak widzicie pisze bez nich


Wyłącz hot key''e, pewnie i tak nie używasz.


Dzęki Borzuck pomogło,jak widać już mam polskie znaki.
damian.z napisał(a):Pisze mi tez o jakimś Learning mode w OA PRO. O co chodzi ?


Alt + L - włącza Learning Mode, teraz, skoro zmieniłeś hotkey''e powinno już się nie pojawiać
Tryb nauki nie powinien być stale włączony...u mnie działa tylko kiedy instaluję coś naprawdę zaufanego (znany program, znane źródło). Poza tym włączam go jeszcze w jednym przypadku...jak kreator zrobi swoje i komputer się zrestartuje, to usuwam wszystkie wpisy na liście reguł(programy i autostart). Wtedy mam czystą sytuację i nie gubię się w gąszczu setek wpisów uznanych z automatu, z których część nigdy się nie uruchomi i tym samym nie będzie wymagać mojej decyzji. Potem taki "pusty" OA przełączam na tryb nauki, kolejny restart i właściwie mam tylko to, co naprawdę ładuje się z systemem.
Resztę reguł tworzę wg potrzeb...niektóre są zaufane i dozwolone, inne dozwolone ale niezaufane.