SafeGroup

Pełna wersja: avira przegrała z avast i avg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

p!otr@$

Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Avast w portalu 6 gwiazdek i Avg, trocge dziwne bo twierdzą ze avast krocej scanuje pliki czy dyskiTongueGrin
To zależy jakiej paczki użyli.
Ale do testu można podejść z przymrużeniem oka. Dobreprogramy.pl nie mają specjalistycznych laboratoriów jak av comparatives czy VB100.

Jurek

p!otr@$ napisał(a):Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Avast w portalu 6 gwiazdek i Avg, trocge dziwne bo twierdzą ze avast krocej scanuje pliki czy dyskiTongueGrin


Użyto paczki z trojanami, adware i dialerami. Avira Free jest pozbawiona ochrony przeciw adware/spyware ale i tak osiągnęła wynik w adware ponad 50%. Zastanawiające jest to, że we wszystkich testach z tego roku Avira osiąga znakomite wyniki w wykrywaniu trojanów a Avast nigdy nie wykrył 100%, tak jak w teście portalu "dobreprogramy.pl"
Dla mnie bardziej wiarygodne sąprofesjonalne testy w których Avast jednak gorzej wypada od Aviry Free np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Odnoszę wrażenie, że chłopcy z portalu "dobreprogramy" nie doceniają Aviry. Już dawno temu proponowałem im wstawienie Premium ale ich to nie zainteresowało. Teraz wstawili Avirę SS ale ich ocena jest niższa od słabszych pakietów.
O braku profesjonalizmu świadczy również fakt, że w teście użyli paczki z wirusami, które nie mogą być w pełni wykrywane przez wszystkie AV.
Problem nie polega na tym czy jakis antywirus w jakiś (czort wie na jakich kryteriach) osiąga takie czy inne wyniki ale czy jest w stanie bardzo szybko modyfikować swoja bazę danych co przekłada się wprost na wykrywalność w realu.
Gdy łażę po forach dotyczących pomocy w usuwaniu szitów zawsze zastanawia mnie że najczęściej o pomoc proszą ci z Avastem.
zbycho napisał(a):Gdy łażę po forach dotyczących pomocy w usuwaniu szitów zawsze zastanawia mnie że najczęściej o pomoc proszą ci z Avastem.


Zaiste też mam takie dziwne wrażenie...Smile
Nie wiem jak AVG ale Avast tojest atrapa programu antywirusowego. Miałem go kiedyś i lepiej było by wogóle nie mieć antywirusa na dysku niż tego Smile

Jurek

Zbysiek napisał(a):Nie wiem jak AVG ale Avast tojest atrapa programu antywirusowego. Miałem go kiedyś i lepiej było by wogóle nie mieć antywirusa na dysku niż tego Smile


Twoja ocena jest zbyt surowa. Piszesz,że miałeś go kiedyś ale Avast poczynił postępy podobnie zresztą jak Avira i jest przyzwoitym antywirusem, który w wielu testach wypada bardzo dobrze, lepiej od Kaspersky''ego,Nortona i NODa. Jest darmowy i w przeciwieństwie do Aviry Free posiada Web Guarda, MailGuarda i ochronę adware/spyware.

lunaticdreams

Tak na dobreprogramy jest wszystko inaczej,czytałem ten test ,masa błędów,np błędnie wpisali minimalne wymagania softu i td
Jurek testy to jeszcze nie wszystko. Miałem wcześniej avasta, noda wersję 2.7 i 3.0, Kaspersky''ego, Nortona, ale zawsze wracałem do Aviry Premium, bo tylko ona była i jest dla mnie skuteczna i najmniej obciąża system niż jej poprzednicy. I wcale nie sugeruję się testami.

lunaticdreams

Ja tam żadnych podniet jeśli chodzi o avasta nie miałem(a miałem go kiedyś zainstalowanego)z tego co pamiętam był lekki ale czy skuteczny tego nie wiem,choć często coś wykrywał,po zmianie na avirę,puzniej na kacpra i noda okazało się że to były false positive
Avasta miał do niedawna (do sierpnia 2008) przez 3 lata mój kolega, który skarżył się na "zamulanie" komputera. Okazało się, że miał zaisntalowane kilka antywirusów na swoim komputerze - m.in Avast, PC Tools, Bitdefender.

Po zainstalowaniu Aviry Free, zaktualizowaniu szczepionek i skanowaniu, Avira wykryła 5 malware, w tym 3 trojany, 1 exploit bankowy(często korzysta z usług bankowychi może to z tego) i 1 wirusa.

Również prawdopodobnie zmniejszyło się na jego komputerze zapotrzebowanie na pamięć RAM, co wynikało z braku klatkowania się gry.

Jurek

Zbysiek napisał(a):Jurek testy to jeszcze nie wszystko. Miałem wcześniej avasta, noda wersję 2.7 i 3.0, Kaspersky''ego, Nortona, ale zawsze wracałem do Aviry Premium, bo tylko ona była i jest dla mnie skuteczna i najmniej obciąża system niż jej poprzednicy. I wcale nie sugeruję się testami.


Jak widzisz poniżej, używam Aviry Premium i to moim zdaniem jeden z najlepszych aktualnie antywirusów. Ta ocena wynika nie tylko z osobistych doświadczeń ale również z oceny wielu testów.
Avira Free jest niestety mocno amputowanąsiostrą Premium ale i tak w połączeniu z bardzo dobrym firewallem i antyspyware jest lepsza od Avasta.
Moim zdaniem wersja darmowa powinna być pozbawiona tylko ochrony antyspyware.
Ja osobiście do takich testów nie mam zaufania kompletnie podważają te testy ktore sa uznane od wielu wielu lat oczywiście zależy jakiej paczki użyli

p!otr@$

kolega mi przyniosł kompa do naprawy bo mu system niestartował oczywiscie błedy na dysku TEMP FOLDER 6 GIGA, zapusciłem do skanu jego avasta, który miał zainstalowanego i wykrył mu 28 wirusów a od początku avasta miał zastanawiam się gdzie rezydent tego avasta?.
Avira odrazu wyje gdy sie cos na dysku dziejeCool, do tego mam spybota i pilnuje mi rejestru firewalla zainstalowałem dziadka sygate bo nie rujnuje kompa zapytaniami HIPS , jak skrlerotyk online armorodpalajac gre pyta czy uruchomic punkbusteraB, ale niepamieta za drugim razem to samoGrin, a w testach rulez firewale testują pod względem HIPS.
Tylko Sygate po zablokowaniu SVCHOST.exe i SYSTEM można smigac po necie po ataku zmienia twoje IP, mając spybota który pilnuje rejestru to sie dublował z comodo czy online armor, testy to wszystkie o dupe rozbić jak mi net nawala dzwonie do TP ze pakiety gubie a konsultant niewie co Grinto pacetlostGrin mówi ze wystarczy szybkosc netu zmierzyćGrin tacy własnie testerzy na dobreprgramy.pl jak z koziej dupy trąbka

do avastowców wpisz w notatnikurundll32 mouse,disablezapiszcostam exeavast spi dopiero w prawokliku dasz mu skanuj wykrywa

sory za błędy ale przy świetach sie wypiło
Brechta z testu dobrych programów już nawet comodo antivirus jest lepszy od avasta bo comodo leczy pliki a avast je podmienia jak ma je w bazie odzyskiwanie,he heTongue
Avira rulezTonguePPP