SafeGroup

Pełna wersja: Duże zużycie procesora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. mam problem , komputer zużywa bardzo często 100% procesora - bez wyraźnego powodu . w tym czasie nic takiego nie robię co mogłoby tłumaczyć takie działanie procesora w tym czasie. przeskanowałem już system będącym na komputerze nortonem który wykrył coś w rejestrze ale nie mógł usunąć (C:\Users\fotek2\Desktop\Info20111223142339.xml),oraz antimalwarebytes ( nic nie wykrył ) .nie bardzo wiem co dalej robić .

byku81

Pierwsze wyczaj w menadżerze zadań co zużywa te zasoby a dokładnie jaki proces?
sprawdź, czy tym procesem nie jest przypadkiem svchost.exe.
Jeśli tak, to wyłącz automatyczne aktualizacje, zrestartuj komputer i sprawdź, jak będzie.
wygląda na to że to plugin container , ale nie jestem na 100% pewien. i oczywiście firefox chociaż w tej chwili mam otwartych trochę okien i oraz oglądam film w necie i CPU jest tylko 25% , czyli nie jest źle . dlatego mam problem z diagnozą. A najciekawsze jest to że problem się równiez pojawia gdy nic nie robię na kompie ( aktualizacje mam dawno wyłączone) .svchost.exe zużywają trochę pamięci ale prawie nie ruszają procesora.
Jaki masz antywirus zainstalowany? Może to on szarpie prockiem? Ale w systemowym menadżerze zadań nic nie zobaczysz... pobierze ten -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Plugin Container jest od Firefoxa. Pojawia się gdy oglądasz filmiki, jest to "kontener na wtyczki". Wszystkie działają jako oddzielny proces. Jak scrashuje się plugin to przeglądarka dalej działa.
mam norton internet security 2012 i procesora prawie nie rusza , nawet w trakcie skanowania ( obciąża i to mocno tylko w momencie pobierania pełnej aktualizacji ) . ściągnę ten menadżer jaki polecasz i zobaczę jak to wygląda.
do podglądu procesów polecam także YAPM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz What''s Running

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w Win7 wystarczy w Menedżer Zadań na zakładce <Wydajność> użyć button <Monitor Zasobów>
jeśli winowajcą faktycznie będzie proces schvost to można dodatkowo użyć Svchost Procces Analizer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam viste. i na razie ściągnąłem Proces explorer . dużo więcej widać...ty;lko jeszcze muszę wyniuchac co i gdzie i jakpokazuje.
fotek2 napisał(a):Witam. mam problem , komputer zużywa bardzo często 100% procesora - bez wyraźnego powodu . w tym czasie nic takiego nie robię co mogłoby tłumaczyć takie działanie procesora w tym czasie. przeskanowałem już system będącym na komputerze nortonem który wykrył coś w rejestrze ale nie mógł usunąć (C:\Users\fotek2\Desktop\Info20111223142339.xml),oraz antimalwarebytes ( nic nie wykrył ) .nie bardzo wiem co dalej robić .


skanuj dalej
np hitmanem
znalazły kilka cokies i je zlikwidował.


Dodano: 23 gru 2011, 22:30

dziękuję za rady. jakby co to jeszcze napiszę.
Mam podobny problem. Temat jest dokładnie opisany tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wkjleje tylko 2 posty z tamtad, to powinno nakreslic sytuacje:

Witam,

Sprawa wygląda tak: Jeśli nic nie robie zuzycie procesora oscyluje w okolicach 1-2 procent czyli ok, jednak wystarczy ze rusze myszka wzrasta do 15-30%, otwarcie strony internetowej powoduje wzrost do okolo 50% i utrzymuje sie to przez kilka sekund. Mysle, ze przez to programy przycinaja się, w trakcie otwarcie nowej karty komputer "myśli" i trwa to 2-3 sekundy, przełączanie sie miedzy kartami tez trwa dobre 3 sekundy. Jest to bardzo irytujace. Problem wystepuje od wczoraj. Dodam jeszcze (byc moze bedzie to pomocne w diagnozie), ze cpuz wskazuje, ze taktowanie rośnie z 1,6 do 3,6-3,7 (procesora nie podkrecalem, wiec wyglada na to, ze wlacza sie turbo) tylko po ruchu myszką po pulpicie. Jak myszka sie zatrzyma, taktowanie spada spowrotem do 1,6. Gry działają ok.


i drugi:

To wina kasperskiego. Nacisnalem w menadzerze pokaz procesy wszystkich uzytkownilów i przy pliku avp.exe* 32; opis: kaspersky internet secriuty, jest tak duze zuzycie procka. Teraz juz własciwie nie skacze przy ruchu myszki bo ciagle jest te 25-30%, przy otwarciu strony do 510% i wiecej. Nic sie nie aktualizuje, nie ma wlaczonego scanownia systemu. Co sie moglo stac od wczoraj? Co zrobic zeby wszystko wrocilo do normy? Licze na wasza pomoc :-)


Dodano: 08 lut 2012, 13:18

dobra, odinstalowalem kasperkego, zainstalowalem innego av i jest ok

Konto usunięte

gofer796 napisał(a):dobra, odinstalowalem kasperkego, zainstalowalem innego av i jest ok


Niestety przy Kasperskym duże obciążenie CPU i dysku to normalka...
w KIS 2012 istnieje opcja która zezwala na skanowanie systemu jeśli ten jest w <trybie bezczynności>
aby to wyłączyć należy w KIS 2012
Panel sterowania>Ustawienia> i button skanowanie I odznacz w <ustawienia ogólne>
<wykonuj skanowanie w trybie bezczynności>