SafeGroup

Pełna wersja: O&O Defrag 12 Professional Edition ???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Ostatnio był!a promocja wiec sobie zainstalowałem O&O Defrag 12 Professional Edition niestety po zablokowaniu dostępu do internetu wOutpost security suite pro pogram przestał działać. Pytam więc po co O&O Defrag 12 Professional Edition dostęp do internetu czyżby szpiegował.Na Dobrych programach ktoś podobnie pisał.Wie ktoś o co tu chodzi ???.
odpowiedź masz w

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lol to jednak szpieguje to ja podziękuje za taki program jest wiele innych to tego nie robią.
Przed włączeniem programu O-O rozłącz internet, regułę w Outposcie zmień na allow. Później przed włączeniem neta, wyłącz program O&O i zablokuj w Outpoście całkowicie dostęp do intenetu...
Sorgi napisał(a):lol to jednak szpieguje to ja podziękuje za taki program jest wiele innych to tego nie robią.

lol to odłącz internet to nie będzie Cie szpiegowało nic lol
lol
Nie widzę sensu instalować i internet wyłączać dla jednego programu szpiegującego.Jest wiele innych programów tego typu czystych i darmowych.
Podaj przykład darmowego, bo trochę nad tym siedziałem i nie znalazłem. A tak poza tematem, to jak dobrze poszukasz w swoim komputerze to znajdziesz jeszcze nie jeden taki program, który jak to nazwałeś "Cię szpieguje"... to jest nieuniknione w tych czasach. Nie chcesz być szpiegowany? Internet i wtyczka od kompa off.
I siedź odcięty od świata. Rozumiem, że w tych czasach ciężko chronić prywatność, ale po co dodatkowo instalować taki program? W dodatku O&O defrag siedzi w autostarcie i nie da się go usunąć. Chcesz darmowego? Defragler, Ausologic Disk Defrag portable, systemowy.
I oba (prócz systemowego- ten jest nawet w porządku) są do kitu. Mów co chcesz, ale dysk po nich pracuje... gorzej? A optymalizacja w Auslogics to kit, który wywołuje placebo i wydaje nam się, że działa. Sprawdziłem.
PuranDefragi O&O dwa programy po których widzę zauważalną różnicę, reszta niestety już gorzej...
Ambient napisał(a):PuranDefragi O&O dwa programy po których widzę zauważalną różnicę, reszta niestety już gorzej...
Testowałem wcześniej Perfectdisk a teraz mam O&O pro 12 i niestety ale system pracował o wiele szybciej przy Perfectdisk. O&O chowa się przy Perfectdisk.

andrzej76

Niestety ani O&O Defrag , ani Raxo PerfectDisc - to się chowa do:

Diskeeper 2011 Professional , Diskeeper 2011 Pro Premiem- macie wbudowany tej firmy defragmentatorw systemie Windows 7w wersjiLitei to jest wystarczające.

marsellus

To jest Twoja opinia Andrzej, a jak wiadomo każdy może mieć swoją- subiektywną.

andrzej76

marsellus napisał(a):To jest Twoja opinia Andrzej,


To nie jest tylko moja opinia, czytałem opinie nie userów którzy te programy stosują, ale ekspertów ( nie wiem czy można im wierzyć) którzy przeanalizowali defragmentatory i znają się na rzeczy, bo tylko tym się zajmują, wynika jednoznacznie że :
1.Diskeeper
2.Raxo
3.O&O

Tak to widzą , to zazwyczaj ich ranking, inne defragmentatory zazwyczaj darmowe zdecydowanie poniżej tych trzech i zazwyczaj nie spełniają zadania do którego są przeznaczone, bo różnica w działaniu systemu jest zauważalna, ale tylko na chwilę i jest złudna, lub system zamiast przyspieszyć zwalnia, dysk niby po defragmentacji, a jest jeszcze bardziej rozfragmentowany. Można to sprawdzić testując kilka. ( ja tak zrobiłem i u mnie dokładnie taksamo to wygląda- Diskeeper w wersji Pro Premier zdecydowanie przyspieszał system i defragmentował najlepiej i najbardziej precyzyjnie)

Swoją drogą teraz aplikacji tych nie używam, bo na SSD mi są po prostu zbędne. Grin

marsellus

No właśnie żaden do żadnego się nie chowa bo wszystkie są z "górnej półki" Grin
Ja polecam PuranDefrag 7.3

Konto usunięte

Mi się wydaje, że problem defragmentacji jest zbyt rozdmuchany. Teraz mam SSD i też zupełnie mi to zwisa i powiewa, ale dłuuugo używałem zwykłego HDD. Mam wrażenie, że w wypadku Windows 7 i dysku na SATA2 nie używałem defragmentatorów... system przecież sam w czasie bezczynności się tym zajmuje, zaś nawet gdybyśmy mieli sporą fragmentację, to spadek wydajności nie jest jakiś kolosalny.

andrzej76

lukasamd napisał(a):w wypadku Windows 7 i dysku na SATA2 nie używałem defragmentatorów... system przecież sam w czasie bezczynności się tym zajmuje


Dokładnie , jest wbudowany defragmentator firmy Diskeeper - harmonogram można ustawić i sam się zajmie, po co jakieś pseudo defragi używać. Grin