SafeGroup

Pełna wersja: Kingsoft PC Doctor a konto "Użytkownik standardowy"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Posiadam Windows 7 z utworzonymi dwoma kontami:
-Kamil(Administrator)
-Dom (Standardowy)

I do ochrony przed wirusami używam Kingsoft Pc Doctor. Na koncie administratora program działa a już na drugim koncie nie chcę się załadować (miga tylko kursor jakby się coś chciało załadować). Mieliście taki problem z tym programem?Nie chcę go zmieniać bo jest lekki i ma sporą wykrywalność.

Eugeniusz

Nie wszystkie programy (zwłaszcza zabezpieczające) działają prawidłowo na koncie standardowym (były problemy w przeszłości m.in. z Online Armor, PrivateFirewall). Obawiam się że musisz zgłosić to do producenta.
Cytat: Re: Support for Non-Administrator Users

Postby Cloud » Sat Dec 31, 2011 1:47 am
Thanks for reporting this, this is a known issue, and we''ll put it under consideration, and improve it in later release.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Musisz chyba poczekać Smile
Spodobał mi się rano ten program więc nie pozostaje mi nic innego jak zrobienie tamtego konta też administratorem.
Czy ten program aktualizuje bazy wirusów? bo gdy klikam Update to widzę ze dotyczy tylko wersji programu .
kamilze napisał(a):Spodobał mi się rano ten program więc nie pozostaje mi nic innego jak zrobienie tamtego konta też administratorem.
Czy ten program aktualizuje bazy wirusów? bo gdy klikam Update to widzę ze dotyczy tylko wersji programu .
działa on w chmurze
W oknie programu przy wlączonym skanie widnieją dwa tryby skanowania w jednym momencie:
-The Cloud Engine scanning
-Local V10 engine
Więc skoro "local" to chyba jakieś bazy powinien pobierać : o
Oczywiście, ze posiada bazę sygnatur na fizycznej maszynie na wypadek braku połączenia z siecią. Zresztą chmura to także informacje zebrane ze społeczności użytkowników, a nie tylko sygnatury - tak mają wszystkie programy zabezpieczające łączące się ze społecznością, nie tylko AV...ThreatFire, Mamutu, Online Armor, Comodo, Avast i pewnie cała masa innych.
Czy o TYM Kingsofcie piszecie?
Bo coś niespecjalnie to wygląda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wygląda na to, że to nie te same silniki, poza tym cytowany test nie uwzględnia wykrywania z "chmury"...tu jest link do odpowiedniego wątku na forum KPCD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poza tym nowy test video

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz całkiem sympatyczna recenzja KPCD na 3DNews.ru w tłumaczeniu Googli

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]