SafeGroup

Pełna wersja: Virus Bulletin grudzeń 2011
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wyniki testów VB100 na zagrożeniach z listy ''In the Wild'' organizacji WildList Organization oraz czystych plikach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test VB RAP (Reactive And Proactive) przeprowadzany na najnowszych zagrożeniach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Emsi już się chwali tym wynikiem None
Ciekawe wyniki. Poległ Symantec, Avast, Emsisoft, Ikarus, PcTools. (to te które nie wyłapały wszystkich).
Przeszły takie "kwiatki" jak Auslogics, Clearsight, Defenx, Digital Defender, eEye Blink, ESTSoft ALYac, Nifty
A Webroot poszedł jak wściekły: 2787 FP !!! (jedyne pocieszenie, że wyłapał wszystkie zagrożenia)
Auslogics jest nie tyle na silniku Biutdefendera tylko jest to bitdefender 2011 z innym logoGrin
zord napisał(a):Auslogics jest nie tyle na silniku Biutdefendera tylko jest to bitdefender 2011 z innym logoGrin
dokładnie, program wygląda identycznie jak bd 11

a co do webroota to powinni przewidzieć taką sytuacje i zrezygnować z testu na jakiś czas. Bo publikacja takiego wyniku to zgroza po prostu...
avira przed avastem, f-secure, esetem czyli nie jest tak źle z tym softem jak go malująWink
OK Zord...taka mała nieścisłość z mojej strony Grin

slawektor

asg napisał(a):Ciekawe wyniki. Poległ Symantec

Nie widzę Symanteca. Gdzie on jest?

Eugeniusz

Nie podają ile Emsisoft miał fp (nie dostał certyfikatów). Ciekawe dlaczegoCool
slawektor napisał(a):
asg napisał(a):Ciekawe wyniki. Poległ Symantec

Nie widzę Symanteca. Gdzie on jest?

na dole:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Eugeniusz napisał(a):Nie podają ile Emsisoft miał fp (nie dostał certyfikatów). Ciekawe dlaczegoCool

jeśli nie ma nic o FP to znaczy, że nie wyłapał wszystkich zagrożeń z "listy100"
Znowu zaskoczył mnie BKIS. To ten Wietnamski wynalazek?
Po przeczytaniu wyniku Webroota (2787 FP) nerwowo zapuściłem Eseta (0 FP). Znalazł 2 wirusy: Pdf creator i Adobe reader. Coś mi zaczynają śmierdzieć te od lat znakomite wyniki Eseta na VB 100.
Dodałem Emsisoft - 4FP
GData, Hitman, MBam - czysto
Z doswiadczenia wiem ze jesli ESET cos znalazl w instalkach popularnych programow to musza one zawierac jakies komponenty adware.
Od dawna (wg mnie chwala im za to) producent NODa nie cacka sie z podejrzanym softem - jesli cos jest podejrzanego to wykrywa (nawet jesli jest to installer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:/)

Przy okazji warto zobaczyc

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na Virustotal Detection ratio: 1 / 41Nod jest tym jedynym. Niestety FP.
A program po prostu drukuje do formatu pdf i tyle. Nod czepia się, bo przy instalacji oferuje pasek do eksplorera dla bezpośredniego druku stron internetowych na pdf (co pewnie narusza prawa autorskie autorów stron)

Najbardziej przypadł mi do gustu E-Set
Nie rozumiem dlaczego Forefront ma lepszy wynik od MSE skoro z tego co mi wiadomo to ten sam silnik Wall
: bo to jest srednia wynikow od czerwca. W tym okresie Microsoft wystawil Forefront w jednym tescie a w dwoch innych MSE.
ananael napisał(a):: bo to jest srednia wynikow od czerwca. W tym okresie Microsoft wystawil Forefront w jednym tescie a w dwoch innych MSE.

OooSmile super, dziękuję za odpowiedź!
A czemu nie ma tu softów Symanteca?
asg już odpowiedział wyżej:
asg napisał(a):na dole:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]