SafeGroup

Pełna wersja: TestEset SS 5 na 30 malware
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Przeprowadziłem test na 30 próbkachlosowo wybranych wirusów. Test w formie on demand, następnie po usunięciu wirusów - te które pozostały zostały uruchomione by sprawdzić ochronę real timesoftu.
W skanie on demand aplikacja radzi sobie dobrze, jednak real time pozostawia do życzenia.
Pozostał w systemie jeden proces o nazwie npprot.exe- który przez niektóre programy rozpoznawany jest jako trojan , przez inne jest niezidentyfikowany, a jeszcze inne go nie znają.
Skan MBAM pokazuje czysty system, natomiast HitMan Pro że jest infekcja? Jak to interpretować?
Skanery procesów pokazują go czynnego w systemie.
Na końcu folder z programem usuwam ręcznie - nie ma z tym problemów.
Jak wypadł tu Eset? Dobrze sobie poradził , czy oblał test?

Link do filmiku z testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trzeba by sprawdzić, jak by się zachowały inne AV. Poza tym uruchamiane były tylko 4 pliki, a to.za mało, żeby sprawdzić skuteczność. No ale tylko tyle eset pozostawił Smile
Dzięki za test.
Masz inne AV w planach do przetestowania?
Ja poproszę FIS-a i Pandę Cloud Pro.

Sam miałem zamiar wykonywać takie testy, ale wirtual tak muli, że to nieporozumienie...
andrzej76 napisał(a):Skan MBAM pokazuje czysty system, natomiast HitMan Pro że jest infekcja? Jak to interpretować


MBAM to nie wyrocznia. Po prostu MBAM nie wykrył, - pominąłzagrożenia.
A test fajny,tylko fajnie jakbyś robił pauze na czas skanowania Smile
No i uważaj jak pewnego dnia malware Ci system zawiesi albo zrestartuje i po Twoim nagraniu nic nie zostanie. Chodzi mi o uruchomienie Camtasia w VM.

andrzej76

Z czasem słabo , nie obiecuję, ale może zrobię.

Na VMware- Windows XP Pro 32 bit , ram - 1024Mb , dysk - 450GB , procek - dwu rdzeniowy, wszystkie aktualizacje zainstalowane .
Nie muli maszyna w ogóle.
Beer Kolejny super test, dzięki!
Andrzej nie przejmuj się tym plikiem npprotect jest to bezpieczny proces programu firmy Biz Secure Labs Pvt Ltd. Smile

Product: Net Protector 2009 *1
Company: Biz Secure Labs Pvt Ltd.
Description: Zero-V Online Protection *1
Version: 9.4.0.0 *1
MD5: 0D11CCAEEF521729C4C084590F4BF4E5 *1
Size: 45056 *1
Directory: %USERPROFILE%\NPProt.exe *1
i został odkryty 57 dni temu

andrzej76

tachion napisał(a):npprotect jest to bezpieczny proces programu firmy Biz Secure Labs Pvt Ltd.


Właśnie wiele opinii w necie jest dokładnie podobnych że jest to bezpieczny proces - żaden tam trojan.


Dodano: 15 sty 2012, 22:07

morphiusz napisał(a):pewnego dnia malware Ci system zawiesi albo zrestartuje i po Twoim nagraniu nic nie zostanie.


Święte słowa , nieraz już tak było - ale co tam walczymy dalej.
andrzej76 napisał(a):Święte słowa , nieraz już tak było - ale co tam walczymy dalej.


Camtasie zawsze mozesz odpalić na Twoim hoście, a nie na wirtualu i nagrywać tylko VM.

andrzej76

Dzięki za rady - popróbuję.
Andrzej, wysyłałeś te niewykryte pliki do labu ESETu?

andrzej76

ananael napisał(a):Andrzej, wysyłałeś te niewykryte pliki do labu ESETu?


Wysłane.