SafeGroup

Pełna wersja: ACTA - cenzura internetu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Temat wydaje mi się ważny. Jeżeli to wejdzie do życia , wpłynie znacząco na internet.
ACTA ma na celu sprawić że nasz ISP będzie odpowiadał za to co jego klienci robią na internecie.

Warto zobaczyć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


+ do tego chyba " najlepsze "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sukces Polskiej Prezydencji.
Facepalm

Szkoda mi słów na to.
Niedługo to strach będzie korzystać z netu, bo na każdym kroku będą nas inwigilować. No cóż nadchodzi czas nowego backdoora: UE-ACTA.:crazy:
Słyszałem że bogatsi szukają już pomysłu na stworzenie czegoś na styl nowego internetu z własnymi prawami.
Oby rząd się opamiętał!
No to biedniejszym pozostanie zwiększyć szybkość łącza i przejść do internetu, gdzie nikt nas nie będzie śledził czyli:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podpisujemy Smile

Konto usunięte

Jest pewna szansa, że jednak tego nie przepchną u nas, może te być tak, że prezydent nie podpisze. Jeżeli zostanie to odpowiednio nagłośnione, to całkiem możliwe że by wróciło do sejmu.

tenma

Hmm wiem że ACTA ma być tematem w całej Europie, ale wie ktoś może kiedy będą nad tym w Niemczech głosować? Wiem że już jakieś protesty były, ale i tak jestem ciekaw, gdyż tutaj mieszkam. Pozdrawiam
lukasamd napisał(a):Jest pewna szansa, że jednak tego nie przepchną u nas, może te być tak, że prezydent nie podpisze. Jeżeli zostanie to odpowiednio nagłośnione, to całkiem możliwe że by wróciło do sejmu.


To podpisać ma pan Sikorski.

tenma napisał(a):Hmm wiem że ACTA ma być tematem w całej Europie, ale wie ktoś może kiedy będą nad tym w Niemczech głosować? Wiem że już jakieś protesty były, ale i tak jestem ciekaw, gdyż tutaj mieszkam. Pozdrawiam


Ja poszukałbym informacji na niemieckich forach. Niemieccy internauci zapewne też zajęli się Tym problemem.


Dodano: 21 sty 2012, 17:42

Znalałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czyżby wygrana?

winek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Tylko czy można w to wierzyć?

winek

Moment... Przecież na PCLab pisali o SOPA, a nie ACTA. SOPA jest w USA, a ACTA w Europie.
Dokładnie . W Polsce dalej jest zagrożenie.

winek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podpisujemy się.
Pamiętajcie, że w naszym systemie prawnym - Ratyfikowane umowy międzynarodowe są niżej w hierarchii niż Konstytucja, ale wyżej niż ustawy i inne akty z mocą ustawy. Dodajmy jednak, że ACTA, z tego co narazie słyszymy ma być umową, która nie będzie ratyfikowana w drodze ustawy, a więc w hierarchii aktów prawnych jest jeszcze niżej pod ustawami i aktami z mocą ustawy, a więc musi być zgodna z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi oraz ustawami i innymi aktami z mocą ustawy.
W przypadku podpisania ACTA pozostaje nadzieja, iż Trybunał Konstytucyjny dopatrzy się naruszenia gwarantowanych przez Konstytucję praw i wolności.

Niestety, jeśli dojdzie do podpisania ACTA, a Trybunał Konstytucyjny nie dopatrzy się znamion naruszenia gwarantowanych konstytucyjnie praw i wolności to pozostaje chyba jedynie szturm na Kancelarie Premiera, gdyż politycy zabezpieczyli się przed odebraniem im władzy i obywatele mogą jedynie złożyć wniosek do Sejmu o uchwalenie przeprowadzenia referendum - dodajmy wniosek taki musi zostać poparty przez 500.000 osób uprawnionych do udziału w referendum. Ponadto to nadal tylko wniosek - w rękach naszych bogów pozostaje czy się na to zgodzą czy nie, aby przeprowadzić referendum.

Odsyłam do art. 63. ust. od 1 do 8 Ustawy o REFERENDUM OGÓLNONARODOWYM z dnia 14 marca 2003 r.

Woody Allen mówił
Cytat: Wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd w swych dziejach ludzkość stoi dziś na rozdrożu. Jedna droga prowadzi w rozpacz i skrajną beznadziejność, druga w totalne unicestwienie. Módlmy się o mądrość właściwego wyboru.


PS

Część wypowiedzi skopiowałem z innego forum, gdzie również wypowiadałem się na ten temat. Wypowiedź ta jest mojego autorstwa - żeby ktoś nie usuwał Wink

Konto usunięte

Strona polskiego sejmu oraz kancelarii premiera leżą.
Najprawdopodobniej stoi za tym polskie anonymous.
Big Hoah! Wink

Zaczyna się robić ciekawieSmile
Osobiście powiem iż pisałem do Anonimowych aby pomogli. Taki zew rozpaczy bardziej. Widać podziałało Smile Chwała im za to!
No to mamy TANGO DOWN :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeszcze niech tylko wywloką sekrety urzędasów na światło dzienneSuspicious
Byłoby śmiesznie - chociaż z naszej polskiej perspektywy to co np. w stanach jest skandalem u nas jest codziennością.
Czy coś takiego jak "urzędas" może mieć jakiś sekret? Wszyscy wiedzą że kradną, a w jaki sposób to już mniej istotne. Generalnie zasadą rzadzących jest tworzenie chaosu - wtedy jest lepiej "rządzić". Zasada "pokażcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf" jest podstawową wytyczną ustawodawcy. Nie moze on dopuścić do sytuacji logicznego, przejżystego prawa bo utraciłby (rządzący) władzę absolutną. Rozumieją tę zasadę wszystkie partie - od PIS po PO. Bez tego nie byłoby sensu walczyć o władzę.
A tymczasem ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24