SafeGroup

Pełna wersja: F-Secure znalazł 58 wirusów na Maka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W serwisie DobreProgramy pojawił się artykuł na temat nowych zagrożeń powstałych w 2011 roku na system Mac OS X:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2012 będzie więcej tego syfu na maca, o windzie nie wspomnę
Nic dziwnego, że ilość malware''u się zwiększyła. Tym bardziej, że Maci są coraz bardziej popularne. Zastanawiam się jednak kiedy malware na Mac OS X zacznie pojawiać się bardziej masowo. Ciekaw jestem jak za rok czy dwa lata będzie wyglądała zależność ilości szkodników na linii Mac OS - iOS, w końcu powstaje coraz więcej szkodników na smartphony, a przecież Apple dąży do obu systemów w jedno spójne środowisko. Jak myślicie, jak to będzie wyglądać w przyszłości?
jestem użytkownikiem maca, z moich obserwacji tylko w mojej okolicy przybyło urządzeń apple, poczynając od iphonów skończywszy na macbookach
chociaż to drogi sprzęt, zaczynają go kupować zwykli ludzie, być może marketing apple to sprawił.
co do malware będzie go więcej, ale dopóki wiry będą takie jakie są tzn zainstalowanie ich będzie wymagałonadania im uprawnień roota, nie będzie wyraźnego przełomu
problem pojawi się jak powstanie malware instalujący się sam
większość znajomych już teraz kupuje zabezpieczenia antywirusowe na maca, najczęściej inwestują w pakiet firmy eset lub darmowy sophos
widać na tym małym przykładzie że świadomość użytkowników macasię zmienia

ja osobiście obecnie niem żadnego av w realtime skanuje czasami pliki programikiem intego virus barrier express