SafeGroup

Pełna wersja: Zwalnianie pobierania po zamknięciu pokrywy laptop
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Podczas pobierania w uTorrencie po zamknięciu pokrywy pobieranie znacznie zwalnia. Instalowałem stare sterowniki, pomogło, ale wtedy źle wykrywa moją sieć (jako G zamiast N). Szukam więc jak wyłączyć funkcję oszczędzania energii w tych sterownikach. W oszczędzaniu energii w systemie wszystko przeglądnąłem - bezskutecznie. Może ktoś wie jak rozwiązać problem.

Sprzęt: Atheros AR5B97
Sterowniki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Te z systemu źle działają - rozłączają sieć, więc mam te powyższe.

Pozdrawiam.

slawektor

W zaawansowanych opcjach Sprawdzałeś?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli router jest dalej to może słabnie siła sygnału? Możesz mieć antenę wi-fi koło klawiatury, albo w klapie. Zamknięcie pokrywy u mnie zawsze kończy się osłabieniem siły sygnału - antena nie jest w optymalnym ustawieniu. dobrze radzi tam też musisz poszukać opcji oszczędzania energii, gdy zamykasz pokrywę.

Konto usunięte

Anteny wifi bardzo często są w klapach jako "obwiednie" matrycy, tak samo jest w wypadku lapów z modemami GSM.
Ustawiałem tam wszystko, dalej nic. Stworzyłem nawet nowy profil - to samo. Po zamknięciu klapy - 20 kB/s.
Edit: Dziwne jest to, że na starych sterownikach przeznaczonych dla XP wszystko jest ok. Nie sądzę, że siła sygnału jest słaba. Połączenie jest cały czas.

slawektor

Zobacz może zmianę w ustawieniach karty sieciowej;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Flash999 napisał(a):Dziwne jest to, że na starych sterownikach przeznaczonych dla XP wszystko jest ok.

To nie jest dziwne, uwierz mi! Obecnie mam sterowniki z win update, ale swego czasu siedziałem na starych ze strony producenta. Więcej opcji, lepszy sygnał, więcej wyszukiwanych sieci - po prostu dedykowane stery pod mój laptop. Sterowniki od producenta często są o wiele lepsze, choć nie zawsze.

Tak są w ramce w około matrycy, ale zamykając zmieniasz ich położenie i tym samym osłabiasz zasięg/sygnał. Dziwne jednak, że spada Ci tak drastycznie. Zobacz jeszcze w opcjach karty sieciowej - Menadżer urządzeń->karta wi-fi-> tam gdzieś są zaawansowane opcje, jedni mają ich dużo, a inni prawie nic. @UP mnie ubiegł Wink
Odznaczyłem to już wcześniej - nic nie dało Sad. Właśnie w starych miałem duuużo opcji, nawet zmiana MAC działała - w tych nie. Ale tryb N nie działał, nie korzystałbym wtedy z wszystkich możliwości.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Faktycznie, podczas innego ułożenia pokrywy zasięg zmniejsza się - nawet o połowę!
Na upartego możesz spróbować czegoś stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bawiłem się tutaj sterami do mojej broadcom, więc uprzedzam, że czasami niektóre się nie instalują, albo mogą ładnie wywalić, ale z broadcom było więcej kombinowania.
Te sterowniki wykryły kartę jako inny model. Zaraz sprawdzę jak działa.
Edit: Dam chyba sobie spokój. Rzadko co pobieram, nie takie konieczne.